şükela:  tümü | bugün
  • hiç sevimli olmayan olay. ne güzel yatıp uyumuşsun. tam dalmışken uyanıyorsun pat diye. hele bir de zor uyuyakalan biriyseniz tam bir eziyettir yeniden uyumaya çalışmak.
  • çişinin gelmesinden dolayı düzenli uyanıyorsanız, ürolojiye görünmekte yarar var.

konu çiş değilse yatak, yastık ve ortam ısısını gözden geçirin.

şayet söz konusu yukarıdakiler değilse yatmadan 3 saat önce yemeyi bırakın ve sakinleştirici bir çay için, faydası olur.
  • genellikle bünyenin alışkın olduğu miktarın azının içildiği ve erken uyunulan gecelerde gerçekleşendir. bi tuvalete gidiyim, bir bardak su içiyim sonra yatar uyurum yine dersin, uyuyamazsın, birinci sigara ikinciyi kovalar, iki üçü, derken sabah olmuştur bile. o son birayı içmediğine lanet edersin.
  • bu sıra sık sık yaşadığım şey. gündüz uykularını azaltmakta fayda var. hem ne o öyle bebek gibi uyu uyan, uyu uyan. pışpışlayan da yok. gene varsa yoksa annem.
  • merhabalar işte yine ben! insan 6'da uyanır, 7'de uyanır da kusura bakmayın gecenin 4 buçuğunda uyanmaz. usandım gayrı. normal bir uyku düzeni istiyorum. hemen uyuyam, sonra uyanam. ne bileyim işte gündüz zinde olam. sonra hadi uyandım, hiç değilse uyuyabileyim. yok ama işte.

not: kendimce bir de şive yaptım lazım gibi.