şükela:  tümü | bugün
  • kimi zaman sessizliğin sizinle dalga geçmek için çıkardığı sesler,
    var olup var olmadığı bile belli olmayan, belli belirsiz ve kesinlikle renksiz sesler.

ve kimi zaman yoğun düşünmeler yüzünden ortaya çıkan yoğun düşüncelerin,
    vücudun içerisinde organlar arası yaptığı doğaçlama seyahatler yüzünden oluşan sanal ve çoğu zaman ekşi mekanik sesler.

bazen hayal gücünün de yardımıyla duyabildiğin bir bulutun uzaklaşmasındaki hüzünlü ayak sesleri,
    ve bazen de anlık duygu geçişleri yüzünden monotona ve ritme isyan eden kalbin kendi kafasına göre bağıra çağıra hem yavaş hem de hareketli şarkılar söylemesinin çıkardığı, insanın kulaklarını sağır eden o biberli ve düzensiz sesler.

bunların dışında hemen hemen her ses belki de. yoldan geçen bir arabanın sesi, bir köpeğin havlaması, bir çöp kamyonunun çöpleri alırken çıkardığı sesler, bir şarkının içindeki gündüz duyulamayan ama gece fark edilen ekstra sesler, yağmur damlalarının yeryüzüyle öpüşme sesleri, gökyüzünün ve kızgın bulutların kavga sesleri, bir saatin mekanizmasının o soğuk ama karizmatik sesi, başınızın sağ ve sol tarafında bulunan iki kulağınızla duyabildiğiniz daha bir sürü ses. onlarca, yüzlerce ve binlerce farklısı, daha net, daha özgür gibi.

kafası karışmış bir kalp,
    ve kalbi deliler gibi hızla çarpan bir beyin.

bilmiyorum.

birbirleri olmadan yapamayan ama sürekli birbirlerine de çeşitli oyunlar yapan, bir bedeni ve ruhu çoğunlukla kendisi yönetmek isteyen iki çözümsüz, ölümcül ve anlaşılamaz organ.

seslerin hepsini hatırlayan ve hiç aklından çıkarmayan bir kalp,
    ve kalbindeki sesleri bir hoparlör gibi dışarıya veren bir beyin.
    özellikle geceleri, özellikle sessizlikleri.

ve sanki şey gibi;
    sanki gece,
    biricik aşkı gündüzden, insanların bazı şeyleri daha net duymaları için ayrılmış gibi.

bilmiyorum.

* *

düzeltme: bir adet eksik z harfi eklendi.
  • sinek vızıltısı
  • kendi sesim.
  • kesinlikle laptop fanı sesidir
  • su an yan dairede kopan muthis kavga. ciyak ciyak aglamali, defol buradanli, seni bir daha gormek istemiyorumlu bir kavga.

urkuyorum dostlar. oyle konulara girdiler ki 20 dakikada, hic tanimadigim komsudaki kavganin sonu bir sekilde bana baglanacak diye adeta icime siciyorum.
  • ucak sesi
  • kulak çınlaması.
  • kedilerin birbirine yaptığı kur sesi.

bizde xhamster'a talim.