• 20. yüzyılın en mitolojik insanı hitler'in geceye akan sözleridir.

"ich will keine intellektuelle erziehung. mit wissen verderbe ich mir die jugend. [...] aber beherrschung müssen sie lernen." - hermann rauschning: gespräche mit hitler, zürich/new york 1940

kısaca çevirmek gerekirse.

"entelektüel bir eğitim sistemi istemiyorum. bilgi gençliğimi* hebâ eder.[...] gelgelelim hükmetmeyi de öğrenmeleri lazım."
  • "türkleri severim."
    "bütün dünya almanların daşşağnı yesin."

en güzel sözleri bunlar.
  • insan ancak sevdiği ve inandığı şey uğruna mücadele eder.
  • o son golü yemeseydik iyiydi.
  • "enternasyonel yahudi bankerler bir dünya savaşı çıkarmayı yeniden başarırlarsa, sonuç dünyanın bolşevizme teslim olması ve dolayısıyla yahudilerin zaferi olmayacaktır, tam tersine avrupa'daki yahudi ırkının yok edilmesi olacaktır."
  • ''almanlıktan aldığım tadı hiçbir şeyden almadım ;belki bilardo ... ama yok lan almanlık daha güzel.''
  • 'brezilya'yı seç de bir koyayım sana'

yeni link
  • dünyayı tanrıya insansız teslim edeceğim
  • ''bu ırkın, hile üzerine kurulu yapısına karşı durabilmek için epey zorluk çekiyordum. ağızlarından bir dakika önce çıkan sözlerini, bir dakika sonra inkar ederek gerçekleri alt-üst eden bu adamlar karşısında durmak neredeyse hayal gibi geliyordu. bu sebeple yahudileri ne kadar iyi tanırsam, işçileri haklı görme sebeplerim o kadar kuvvetleniyordu. burada suçlu olan işçiler değil, halkın gelecekteki kaderi üzerine her türlü ahlak kurallarını bozan yahudiyi duvara çivileme zahmetine katlanamayanların ta kendisiydi.'' - (bkz: kavgam)
  • bütün dünya almanın daşşağını yesin.
    a. hitler
hesabın var mı? giriş yap