şükela:  tümü | bugün
 • ulan öğrenciyken kendi kapı kilitlerini üreten bir atölyede işe girmiştim. bir yerden 10-15 koli mal geldi. koliler eşek ölüsü gibi, sağından solundan metaller falan fırlamış. tutması da zor. neyse yanımda yaşlı bir amca ile beraber gittik taşımaya. mesafe de uzun. elimiz kesile kesile taşıyoruz. bir baktım el arabası. aha dedim bunu kullanalım 2 postada hepsini götürürüz. amca utana sıkıla boşver dedi. dayı dedim mis gibi el arabası işte, hemen kaptım geldim. tam malları üstüne yükledik patron denen yavşak geldi. dibimizde tip tip bakıyor, ben de kolileri yüklüyorum amca durmuş. napıyosun sen? dedi. kolileri taşıyoruz dedim. ''onla taşıma, o yeni'' dedi. şok olmuştum. ulan el arabasının yenisi eskisi mi var pezevenk? yük taşımaktan başka hiç bir boka yaramayan şeyi kullanmaya kıyamıyor. başka el arabası yok dedim, o zaman elinizle taşıyın dedi. o gün o atölyede ilk ve son günüm olmuştu. ertesi gün işe gitmedim. işe girmeme bir akrabam aracı olduğu için patron denen yavşağa hiçbir şey dememiştim ama o gün söylediği zırva yıllardır aklımda dönüp durur. yuttuğum kelimeler ara ara aklıma gelir de kendime kızarım.

  ''o el arabasıyla yük taşıma, o daha yeni. elinle taşı.'' ulan bundan daha büyük zırva var mı? tanrı hayatı boyunca böyle yavşakların yanında çalışmak zorunda olan insanlara yardım etsin.
 • ne yaptık bugün?

  bu soruyu 17:59'da sorar. işten 19:22'de çıkarsın.
 • biz kazanırsak sen de kazanırsın. kendi işin gibi düşün.
 • hep altıya beş kala çıkıyorsun, bu dakikliğine bayılıyorum diyen patronun aslında 5 dakika erken çıkıyorsun ve ben bunu görüyorum demek istemesi. hatta işi gücü bıraktım hep seni takip ediyorum, gözüm üzerinde bile demek istemesi. ne güzel hepimiz her şeyin farkındayız.
 • "yaptıklarımız üst kademe tarafından takdirle izleniyor, şirketin göz bebeğisiniz, az daha dişinizi sıkın ekibi genişletip maddi imkanları artıracağız."

  bizi bu şekilde 5 sene yediler, sonrasında ne mi oldu, birimi kapattılar ve ekipteki arkadaşları farklı takımlara dağıttılar. biz de bu saflıkla haketmişiz, doğruya doğru.
 • "pezevengim oğlum ben. sen de orospusun. ne kadar sikişirsen o kadar kazanırsın".

  hala her bayramda arar. ellerinden öperim hakan abimin. hayat bu. türkiye realitesi bu. adam söyledi. o zaman bozulduydum ama iş hayatımız bu yani
 • müşterilerin şikayet ettiği bir şeyi dile getirdiğinde, "müşteri istesin götümüzü de açalım o zaman." demesi.
 • “biz bir aileyiz bugün sahada onurumuz icin savaşacağız.”

  ben böyle bir zırva işitmedim sanırsın saksonlar vikinglerle bir olmuş istilaya gelmişler vatani savunacağız.