şükela:  tümü | bugün
  • iş görüşmesine gittiğimde, “yabancı mıyız?” dedi. evet yabancıyız, iki dakika önce tanıştık.
  • hayır yani yapamıyorsan söyle başkasına söyleyeyim.
  • (bkz: deadline)
  • arkadaşlar, biz start up ız.
    tabii ki bunu da siz yapacaksınız.
  • we are a family. maalesef yabancilar da ayni.
  • bakın patron zırvalar, parayı koymuş peşine düşecek elbet. azıcık çiğ süt emmişse de zırvalayacak.
    asıl katlanılmaz olan beyaz yaka olup kraldan çok kralcı olan orospu çocukları.

(bkz: kraldan çok kralcı beyaz yakalı)
  • biz burada büyük bi aile gibiyiz. -ama asgari ücretten bir gram fazla para verirsem sana geceleri gözüme uyku girmiyo. 3 dk geç gel de maaşının yarısını keseyim diye hazırda bekliyorum.- bu kısmı aile babası gibi olan patronun iç sesi.
  • yaptığım işten zerre anlamasada anlıyormuş gibi soru sorup üstelik bunu her 15dakka da bir odama gelip yapıp beni darlaması da germeside bence bir patron zırvasıdır. hayalimde kağıtları ağzına sokup zorla çiğnettiğim canlanır her seferinde.
    odama sürekli gelip saçma sapan bilmediği konularda sorular sorması bir yere artık.
    tuvalete gitmek için odadan çıkıp mecburen şahsın odasının önünden geçmemle beraber çağırıp şunu bunu ne yaptık şunu bunu böyle yapalım hemen mail atalım gibi direktif vermesiyle odama işemeden dönmekte cabası ulan bir sus adam bir huzur ver manyak herif.
  • işleri büyütüp daha büyük bir fabrikaya geçince patron tarafından söylenen:
    “size fabrika aldım”