şükela:  tümü | bugün
  • kendimi hiç yorulmamış olmanın yorgunluğu içinde hissediyorum bu gece. biraz hareket etsem veya kalkıp oturuş biçimimi değiştirsem veya camı açıp keskin soğuk havanın odama dolmasına izin versem değişkenlik haline girecekmiş gibi hissettiklerim.

bu benim yalnızlığın bana vadettiği en büyük korkum. beceriksizliği dahi beceremeyen bir beceriksizlik içindeyim.

kalkıp dolabı açıp iki bira dahi içemeyecek haldeyim. üstelik yarın turneye çıkacağım ve benim üzerimde hiçbir şeyin ağırlığı var.

altında ezildiğin şey üstünde değilken nasıl kurtulabilir insan bu yükten?
  • gitsem diyorum gidemiyorum
    olsem diyorum olemiyorum
    ne gözyaşı kaldı ne ciğer
    ...
  • “bir gaz çıkartsa rahatlayacak” başlığı
  • cok guzel bir muzikal izledim, ve zaten bu ara oyunculuk egitimi almayi planliyorken, istegim iyice pekisti. başroldeki basarili iki kadinin yasini 30larda tahmin edip - iyi iyi, henuz cok gec kalmis sayilmam derken eve gelip arastirdigimda birinin benden kucuk, birinin de benden sadece 4 yas buyuk oldugunu gordum. yeminle coktum. sanki hayatta her sey icin gec kalmis, ve hicbir şey basaramamis gibi hissediyorum. sanki ipin ucu artik kacmis ve ben boyle mal gibi kalmisim gibi. kendimi bildim bileli ogrenciyim, ve buna dair zerre elestiri almiyor olmama ragmen asiri ise yaramaz ve dunyaya yuk gibi hissediyorum kendimi. seneye gidip de konservatuara mi baslayayim, master tezimi mi yazayim, iki insan yuzu mu goreyim, nabayim?

yatayim uyuyayim en temizi.

edit: oyunculuk kursuna kaydoldum. destekler için teşekkürler güzel insanlar.
  • uyumak zorunda olmam.

halbuki uykuya ihtiyaç duymadan ne güzel kafamı dinliyordum ve bunun farkımdaydım. bu da beni ayrıca rahatlatıyordu.
    şimdi uyuyunca kafamı dinlediğimin farkına 7-8 saat sonra anca varacam, o da güzel uyku olursa.

nalet olsun.
  • daha 1 kür kemoterapi gören annemin 5 kür daha görecek olması. evde ki matem havası. gülmeyen suratlar. iç sıkıntısı. kanser hastalığı.

edit: gelen tüm mesajlara cevap vermeye çalışıyorum. atladığım unuttuğum görmediğim olursa affedin. annemin durumu şimdilik iyi henüz saçları dökülmeye başlamadı. dökülmeye başladığında 3 numaraya vuracağız. şu an şiddetli eklem ağrıları var ve yatıyor. desteği olan olmayan tüm sözlük yazarlarına selam ederim. çok teşekkür ederim.

edit 2: annemin bugün üzerinde siyah hırka vardı dikkat ettim saçları dökülmeye başlamış. saçları beyaz olduğundan sırtına düşen hırka da belli oluyor. saçları gün içinde 3-4 defa temizledim.

edit 3: (14.12.2017) annem bugün dayanamayarak kız kardeşime evde saçlarını 3 numaraya kestirmiş. kardeşim beni aradı. o ağladı. ben ağladım.
  • (bkz: başçavuşun miğferle vurduğu erin vefat etmesi) içim yanıyor be sözlük. ufacık bi kural ihlalinden haksız yere yaralanmak, beyin kanaması geçirip 54 gün boyunca koma da kalmak, sonrasın da 20 yaşında hayatını kaybetmek.

gerçi bu ülke de kimler haksız yere ölmüyor ki..
  • herkese iyi geceler sana good night çünkü sende yabancısın artık mesajı ile engel yemek.
  • çok sıkıntı var sözlük, müsait bir yere bırakabilsem rahatlayacağım. ama bırakamadım gitti.
    derindekiler çıkmıyor, aklıma gelenleri bırakıyorum gelip alsınlar.
    neden yaratıldığımızla ilgili sorulardan kurtaramıyorum bünyemi. nereden geldik, nereye gidiyoruz? acı neden var sorusu dönüp duruyor beynimde. ve tüm bunlar ruhumu sıkıyor.
    dünyanın çok boktan bir yer olması, erdemli olmanın hayatta hep kaybettirmesi, insanların çok acımasızlaşmış olması, sözlük ortamında bile zayıfa, mazluma, ölene oh diyen yüzlerce insan olması, şu anki dünya gündemi, geleceğe çok karamsar bakmak. en çok canımı yakan şeylerden biri de ölüm olgusu. babaannem ölüm döşeğinde, hayatım hiç iç açıcı değil, yeteneklerimin ve bir çok konuda kapasitemin belli bir seviyenin üstünde olmasına rağmen bir türlü tutunamadım, çok hassasım, kaygı bozukluğum var, aşırı empatiden ölüyorum. sevdiklerime bir şey olacak kaygısıyla yaşamaktan yorgun düştüm. uyuyamıyorum.
    işte bunlar hep sıkıntı.
    bir sıkıntı denmiş ama bırakmaya başlayınca tutamıyor ki insan, sıkıntı ishali gibi bişey herhal.
  • bütün yalnızlıkların ilenci
    korusun çoğulluklarınızı
    cinnet koyun erdemin adını
    maskeleriniz kuşanıp,yalanlarınızı çoğaltın
    hepiniz mezarısınız kendinizin.

nilgün marmara