şükela:  tümü | bugün
  • " uyuyan milletler ya ölür ya da köle olarak uyanırlar." mustafa kemal atatürk

(bkz: börü)
  • -sevmek ile beğenmek arasındaki farkı biliyor musun pooh?
    -hayır piglet, anlatsana.
    -eğer bir çiçeği beğenirsen onu koparırsın. ama onu seversen her gün gelip sularsın
    winnie the pooh
  • “insanlara, onları size nankörlük yapmaya mecbur bırakacak kadar büyük iyiliklerde bulunmayınız.” (bkz: honore de balzac)
  • sonra bir şeyler olur adını koyamadığın ve artık eskisi gibi olamazsın.

charles bukowski
  • herkesin gidebilecek bir yeri olmalı.
    çünkü öyle bir an olur ki insanın mutlaka bir yere gitmesi gerekir.

dostoyevski
    (bkz: suc ve ceza)
  • "muhtaç bırakıp yardım etmek, planlanmış bir cinayettir."

che guevara
  • "artık hiçbir şey hissetmeyecek kadar çok şey hissettim" *
  • durucam burda gidişini seyredicem
    kıpırtısız sakin gibi görünecem
    kavgasız olucak fırtınasız olucak
    saçma sapan olucak
    organlarım birbirine vurucak
    arkandan sessiz bakıcam
    ben yine salağı oynayacağım.
  • "bir gün insan virgülü kaybedince, cümlelerden korkmaya başladı. basit ifadeler kullana kullana düşünceleri de kısırlaştı. bir başka gün ünlem işaretini kaybetti. artık hiçbir şeye kızmaz, hiçbir şeye sevinmez oldu. heyecanını yitirmişti. bir süre sonra soru işaretini kaybetti. bundan böyle soru da soramıyordu. hiçbir şey onu ilgilendirmiyordu. aradan birkaç sene geçince iki nokta üst üste işaretini de kaybetti. o zaman davranış sebeplerini de açıklayamaz oldu. ömrünün sonuna doğru kendine yalnız tırnak işareti kaldı. kendine özgü bir tek düşüncesi yoktu. yalnız başkalarının düşüncelerini söylüyor ve başkalarının dedikodusunu yapıyordu. noktayı da sadece nefes almak için kullanıyordu. artık her şeyini kaybetmişti."

a.kanewski
  • en zayıf olduğunuz an bütün herkes tarafından desteklenir gibi göründüğünüz andır. aslında hiç kimse desteklememektedir sizi; size verilen evet, sadece bir bekleyişi dile getirmektedir ve o evetin ardında daima fırtınalı bir gün yatar.

otto von bismark
hesabın var mı? giriş yap