• beyin kıvrımları, vücut kıvrımlarından daha çekicidir. güzel bir vücut ile hormonlarınızı, güzel bir beyin ile ruhunuzu demlersiniz. insan belli bir yaştan sonra cinsellik değil, tinsellik arıyor. rotası cinsellik olanın bedeni doysa da, ruhu aç kalıyor. ve aç bir ruhu, hiçbir beden tatmin edemiyor.
  • hangi belirli bir yaş acaba o yaş? tinsellik arzusu diye bir şey yok demiyorum ama güzellik arzusu neden aşağılık bir şeymiş gibi gösteriliyor anlamıyorum. kendimizi kandırmayalım elbette içi boş bir bedeni istemeyiz ya da "sadece isteriz" ama tinsellik arzusunu ön planda tutuyoruz diye de güzellikten yana elimizi eteğimizi çekmeyiz. kadın da erkek de "hepsinden" ister kimisi kararınca ister, kimisi kararından fazla ister, kimisi kararından az ister ama illa ki ister. insan güzel bir denge kurmalı gerisi hikaye. he denge kursa ne olacak? bu konu özelinde söyleyeyim: hiç.
  • bir kez hata yapan bir daha yapıyor. belki aynı şekilde belki benzeri. değişir, belki o an durum onu gerektirmiştir, benim de hatalarım vardı hem demeyin. bıçağı saplayanı biraz geri çekti diye affetmeyin.
  • içine sinmeyen şeyi yapma..
  • kim olursa olsun ne kadar severse sevsin o kişi bir gün gidecek
  • konuşun, konuşun, konuşun.

insansın ve susarak hiçbir şeyi halledemezsin.
  • haklıysan susma haksız olacaksan konuşma
  • seni her zaman, en çok “ailen” sevecek; lütfen onların sözünü dinle !
  • sor,sorgula, güvenme, acıma.
  • amir, patron, üst vb. eleştirmeyi, kızmayı, alınmayı, kaale almayı bırak.
    işine odaklan. işini yap.
hesabın var mı? giriş yap