şükela:  tümü | bugün
  • körler ülkesinde görmek hastalıktır.
  • tanıştığım erkeklerin çoğu içten içe bana gizli egolarını yansıtıyorlar. sonra aldığım itiraflar sonucunda öğrendim ki kendilerini ezik hissediyorlarmış. nedeni de kendi ayaklarım üzerinde durma çabam imiş. baskın bir karaktermişim.
    siz nerenizin üzerinde duruyorsunuz? siz ezik karakterli misiniz? bu ne amk!
    tespitimi yavaşça bırakıyorum. kaderime üzülüyorum.
    çalışmasam para yiyici der bunlar.
    (bkz: bıktım)
  • 30 luk amcalar olarak akşamüstü karar verdik.yeni nesil yozlaşmanın dibine vurmuş durumda.
  • kusurlarını zekan ile perdelediğin zaman potansiyelinde bir sıçrama yaşıyorsun. bir örnekle genişletelim bu durumu:

anksiyete denen psikolojik illete sahipsiniz ve oturup geleceğe dair kaygılar silsilesi içinde savruluyorsunuz. zekanızı devreye sokup bu psikolojik illeti çözümlerseniz geçmişin yarattığı sikko düşüncelerden ve geleceğin yarattığı gereksiz kaygıdan kurtulup ana odaklanarak ilerideki anlarınıza kaliteli yatırımlar yaparsınız. kendinize bilinçli bir şekilde yaptığınız yatırımlar da potansiyelinizde bir sıçramaya sebebiyet verir. kişisel gelişim kolpalıklarından ziyade yaşamış birinin tavsiyesi olarak değerlendirilmeli bu durum.

dipnot: doğduğunuz coğrafyanın bir kader olduğu gerçeği de unutulmamalı. bu kader kötüyse anınız boktan geçebilir ve ilerleyen zamanlardaki anlarınız için endişeye düşmekten kendinizi alıkoyamazsınız
  • bir şeylerin kötü gitmesine izin verin, çok kötü olsun bırakın. sonra bir şekilde iyiye evrilmeye başlıyor.
  • iyi niyetin salaklik sanilmasi.
  • herhangi bir ülkede iç savaş çıkması ile ilgili olarak şuraya bir charles manson sözü bırakayım..

--- spoiler ---

bu çocuklar size bıçaklarla geldi. sizin çocuklarınız bunlar. siz eğittiniz ben değil. ben onlara ayakta kalmayı öğretiyorum.

--- spoiler ---
  • 0-0 giden maçta gol olursa eşitlik bozulur. (bkz: ömer üründül)