şükela:  tümü | bugün
 • tanıştığım erkeklerin çoğu içten içe bana gizli egolarını yansıtıyorlar. sonra aldığım itiraflar sonucunda öğrendim ki kendilerini ezik hissediyorlarmış. nedeni de kendi ayaklarım üzerinde durma çabam imiş. baskın bir karaktermişim.
  siz nerenizin üzerinde duruyorsunuz? siz ezik karakterli misiniz? bu ne amk!
  tespitimi yavaşça bırakıyorum. kaderime üzülüyorum.
  çalışmasam para yiyici der bunlar.
  (bkz: bıktım)
 • 30 luk amcalar olarak akşamüstü karar verdik.yeni nesil yozlaşmanın dibine vurmuş durumda.
 • kusurlarını zekan ile perdelediğin zaman potansiyelinde bir sıçrama yaşıyorsun. bir örnekle genişletelim bu durumu:

  anksiyete denen psikolojik illete sahipsiniz ve oturup geleceğe dair kaygılar silsilesi içinde savruluyorsunuz. zekanızı devreye sokup bu psikolojik illeti çözümlerseniz geçmişin yarattığı sikko düşüncelerden ve geleceğin yarattığı gereksiz kaygıdan kurtulup ana odaklanarak ilerideki anlarınıza kaliteli yatırımlar yaparsınız. kendinize bilinçli bir şekilde yaptığınız yatırımlar da potansiyelinizde bir sıçramaya sebebiyet verir. kişisel gelişim kolpalıklarından ziyade yaşamış birinin tavsiyesi olarak değerlendirilmeli bu durum.

  dipnot: doğduğunuz coğrafyanın bir kader olduğu gerçeği de unutulmamalı. bu kader kötüyse anınız boktan geçebilir ve ilerleyen zamanlardaki anlarınız için endişeye düşmekten kendinizi alıkoyamazsınız
 • iyi niyetin salaklik sanilmasi.
 • herhangi bir ülkede iç savaş çıkması ile ilgili olarak şuraya bir charles manson sözü bırakayım..

  --- spoiler ---

  bu çocuklar size bıçaklarla geldi. sizin çocuklarınız bunlar. siz eğittiniz ben değil. ben onlara ayakta kalmayı öğretiyorum.

  --- spoiler ---
 • 0-0 giden maçta gol olursa eşitlik bozulur. (bkz: ömer üründül)
 • hayal kurmak öğrenilebilir bir şey mi bilmiyorum. bana bahşedilmiş bir şey olduğundan çok da zorluk çekmeden kurabiliyorum.

  meğer eskiden ne çok hayal kuruyormuşum ben ve çoğu hayalimi de yaşamışım. kimi zaman hayallerimi eksik resmetmişim zihnimde ama olsun sonuçta yaşamışım.

  geçenlerde şunu farkettim; zaman geçtikçe hayal kuramaz olmuşum. vakitsizlikten midir nedir şuan toplasanız en fazla iki hayalim var. onlar gerçekleşsin diye uğraşıyor muyum uğraşmıyor muyum ben de bilmiyorum.

  her neyse, şuna hep inandım ve inanıyorum;
  hayal kurmayı kestiğim an, yani olmasını hayal ettiğim şeyi beynimde resimleştiremediğim an herşey daha ters gidiyor hayatta. o hayali yaşamak şöyle dursun, yanından yöresinden geçemiyorum.

  ama beynimde resmi oluşturup sanki o resme doğru ilerlediğimi düşünürsem ve hissedersem gerçekten o resmi er ya da geç hayatıma yerleştiriyorum. siz de deneyin! hayali kafanızda canlandırın ve hissedin.

  vay be! işte bu da benim bu geceki tespitim.
 • dün köpek dediğine, bugün öpek diyen, tedavisi zor bir hastalıktır "yalakalık".
 • - dış görünüş önemli olmasaydı, uğur böceğini sevdiğin gibi hamam böceğini de severdin.

  the dark knight (kara şövalye 2008) sinema filmi.
 • ekşi sözlük çok bozdu.*