şükela:  tümü | bugün
 • kalabalık ama yalnız, soğuk ama ılık, ayık ama sarhoş, dibe vurmuş ama hala güçlü hissetmeyi en iyi biz biliyoruz.. kahveyi, sigarayı, şarkıyı, türküyü, şiiri paylaşmayı da.. ama bir anlaşalım; "uyuyunca geçecek.." deyip kandırma artık.. "uyanınca hafifleyecek" tir o en fazla..
 • kalemin yazıya dökülmeden , en samimi duyguların karanlığa yazılmasıdır.
  evet bir geceyi daha sırtımıza yükleyip, sabahının umut dolu ışıklarını bekliyoruz.bilmiyoruz ki sabah belki güneşli belki bulutlu belki de kar yağışlı... beynimiz sabah kar kış kıyamet desede kalbimiz, ruhumuzla arkadaş olmuş sabah güneşli diyor. en sıcak gün ışığı göz kapaklarını açtığında seni bulacak diyor, umutla gözlerini kapıyor,duayla dilini sakinleştiriyorsun.
  başını yastığa koyduğunda bugünde birşeyler eksikti diyorum,bugün de mutlu değilim,bugünde isteklerimin hiçbiri gerçekleşmedi,bugünde hüzünlüydü kalbim,sükut ilişse de dilime kalbim sürekli hasbihal halindeydi. mutlu değildim, 5 güzel isteğimin sadece 2 tanesine kavuştuğum için.3nü beklemekle geçiriyorum.niye bekliyorum onu da bilmiyorum.
  sonra diyorum, bir isteğime daha kavuşacağım, başka bir istek çıkacak önüme.yine istek sayım sabit kalacak.ee o zamanda mı mutlu olmayacağım.o zaman ne yapmalıyım.her halde mutlu olmalıyım,mutlu olmayı başarmalıyım.sabah uyandığımda bugün mutluyum diye kırk kez tekrarlamalıyım.kırk kez tekrarlarsam olur mu dersiniz ?
  sabah uyandığımda ilk yapmam gereken mutlulukla gözlerimi açıp yürüyeceğim. yolda yürürken kendi kendine konuşana deli derler bilirim fakat nedense ben hep kendimle konuşur ,yoluma kendimi yoldaş edinirim.dert anlatıp deva bulurum,dert anlatıp dert edinirim,yeri gelir derdimi devasız bırakırım.bunca açlık,susuzluk,yetimlik öksüzlükle sınanlar varken derdime dert dediğim için de kendimden utanırım.
  geceye bir notta bizden olsun,bugünkü notum şükür olsun.
 • sessizce sokuldun yanıma gece, bende fısıldıyorum sana bu defa uykum yok bir başka sefere.
  bu aralar kısa kesiyoruz sözlük affola.
 • gece gündüz süren yoğun çalışmalarım an itibariyle bitmiş bulunmaktadır. günlerdir yaşadığım uykusuzluk, yorgunluk ve beyin felcinden sonra artık özgür olmakla birlikte uyuyabilirim.

  not : öldü
 • 13 yaşında 8 aylık kız başlığını okudum daha demin. zaten uykusuzdum. artık hiç uyuyamayacağım. adalet yarabbim, adalet!
 • (bkz: 2013) ten sonra aniden (bkz: entry) yazma hevesi uyandı içimde.
 • bozuk para gibi harcadığımız bu geceler

  çakılmış

  ilginç

  imeceler
 • tebessüm haramdı, unutmuşum.
  hatırladım.
 • hayat kısa, lafı uzatmayın..