şükela:  tümü | bugün
  • kalabalık ama yalnız, soğuk ama ılık, ayık ama sarhoş, dibe vurmuş ama hala güçlü hissetmeyi en iyi biz biliyoruz.. kahveyi, sigarayı, şarkıyı, türküyü, şiiri paylaşmayı da.. ama bir anlaşalım; "uyuyunca geçecek.." deyip kandırma artık.. "uyanınca hafifleyecek" tir o en fazla..
  • bir düş gibi kısa ama keskin mutluluklar iz bırakmaya başlıyor yaş aldıkça dedi eski dünyalı bir kadın
    kendi kendine.
    ve konuşmaya hiç başlamadan sustu.
    bu da hikayelerinden biriydi.
    her hikaye gibi bu da çevirilen arka sayfalarda kalacak,bilirim.
    sonraki sayfalardaki hikayeleri okuyana kadar en değerli hikaye sensin dedi
    ve kadın kitabı kapatıp dolabın içine koydu.
  • sessizce sokuldun yanıma gece, bende fısıldıyorum sana bu defa uykum yok bir başka sefere.
    bu aralar kısa kesiyoruz sözlük affola.
  • yoruldum sözlük. yıkıldım. usandım. harap oldum. bir kaç yıl önce bir kızı sevip 3 aylık ilişkiden sonra 1 yıl boyunca acı çekmiştim. saçlarıma karlar yağdı, genç yaşta göz altlarım torbalarla doldu. kimseyi istemedim.kimselerle kovmadım yalnızlığımı. geçen gün tesadüf eseri arkadaşımın arkadaşı ile tanıştım. hatun sevgilisinden yeni ayrılmış kendi halinde azıcık safçık tatlı bir hatun. gözleri vardı, yemyeşil.. tavla atarken her pulu kırdığımda belelerek bana bakıyordu. gönlümü deldi geçti be sözlük.. kahkahalar eşliğinde muhabbet ederken tam kalkacakken iyi ki tanışmışım seninle dedi..

ulan bir buçuk sevgilinden yeni ayrılmışsın. karalara bağlamış ağlamışsın. sürekli zırlamışsın. kalkıp bana bunu niye dersin ki daha ilk muhabbette.

olmadı yalnızlık yine aldatmayacağım seni. yanımdan kovmayacağım bu seferde... biz bize iyiyiz oğlum boşver hatun milletini...

belki iyi gelir:https://www.youtube.com/watch?v=xrpy3cz5vdi