şükela:  tümü | bugün
  • aylık 400 lira maaşla geçinmeye çalışan bir adet şehit annesinin tepkisidir.

yalnız tepki verirken bile tepki verilen yer hükümet değil. o kadar ağlıyor sızlanıyor ama asla hükümete laf yok. en son seçimlerde kime oy verdiğini tahmin etmek de çok zor olmasa gerek. ee ne yapabilirsiniz ki böyle insanlara ?
  • uzucudur.

oglu sehit olurken sorgusuz sualsiz, vatan sagolsun, bir evladim daha olsa verirdim vatan ugruna gibi gereksiz, sıg vatan millet sakarya tavri icinde olan bir annenin basina gelmis hadise.

taptiginiz, putlastirdiginiz insanlari, oglunuzu sehit vererek asil yuzlerini gormeniz ne kadar aci degil mi.
  • --- spoiler ---

muhaliflerin sömüremeyeceği konudur.
    --- spoiler ---

siz sömürülmedik yerlerini bırakmadınız tabi sömüremez muhalifler. sömürecek birşey kalmamış çünkü kansız.

kapalı kapılar arkasında askerine kurşun sıkanlarla satışa getirilen ülkede, her şehitten sonra ''bir oğlum daha olsa yine şehit olmasını isterim'' düşüncesinde olan bir toplumun ferdinin feryadıdır.
    buraya gelip sen ne anlarsın vatan savunmaktan, topraklarımızı korumaktan diyecek olan o sözde vatansever sahtekarlara da şunu açıkça belirteyim ki bu ülkede terör sorunu yok. çıkar,koltuk, saltanat sorunu var.
  • “benim oğlum kimlerin siyasi emelleri uğruna şehit oldu” diye sormak yerine “neden oğlumun şehit olmasından dolayı az maaş alıyorum” diye sorduğumuz sürece daha çok şehit vermeye devam edeceğimizin göstergesi olan video.
  • oğlu şehit olmuş,geçinemiyor emlakçıdan kaçtım kiramı ödeyemiyorum diyor.55 yaşında gitmediği yer kalmamış çaresiz kameralar önünde ağlıyor.suriyelilere harcadığınız 30 milyar dolar her mağduriyette suratınıza suratınıza vurulacak hesap vereceksiniz.
  • sehit ailelerine ödenen maas 400 lira mi ? emin misiniz ? burada bir yanlislik var.
  • şehit olan oğluna değil de, oğlunun maaşını alamadığı için üzülen annedir. kendi başına bir şey gelene kadar "ekonomi çoh eyi", her yıl kimlerin evladı toprağa veriliyor umurlarında değil ama ateş kendi ocağına düşünce "ehü ehü".

biraz acımasız bir yorum olduğunun farkındayım. lakin bu tip insanların henüz başlarına bir iş gelmemişken, kadına şiddet, çocuk istismarı, yolsuzluk vs. haberleri duyarsızca seyredip, seçim zamanı da tüm bunların sorumlularına rahatça oy verdiğini düşündüğüm zaman zerre merhamet hissedemiyorum bu insanlara karşı.
  • anamızın yanlış yere olan tepkisidir. tepki suriyelilere olmayacak anacağım, onlar da senin durumundalar. tepkin suriye'de savaş çıkarmak için oradan yığın yığın adam getirmek için para harcayan ve o nedenle seni aç bırakanlara olacak.

tepkin savaştan kaçıp sana sığınan mazluma olmayacak, o savaşı çıkaran, o savaşı çıkarmak için senin ekmeğinden kısanlara olacak.

tepkin çocuğu ölmesin diye kapına gelmek zorunda kalana değil, onu kapına getirip de senin çocuğunun ölmesine sebep olanlara olacak.

sen düşün bir anam, senin evladın neden "şehit" oldu? seni bu güç duruma kim soktu? suriye'de savaş yokken, suriye'den bu kadar mülteci gelmemişken şehit ailelerinin durumu çok mu iyiydi anam? o zamanlar iyi mi geçiniyordun? hayır o zaman da güç durumdaydın. çünkü o zaman da başında aynı hükümet vardı.
  • seçimde yine rte ve akp'ye oy verecek bir vatandaşımız. ama hâlâ neden bu şekilde mağdur olduğunu anlayabilmiş değil, sosyal adaletin olmamasına verdiği oylarla katkı yapıyor, yazık.
  • ekonominin en yavaş ama en sağlam öğretmen olduğunu kanıtlayan başka bir haber.

kaç bin yıllık ihtiyaçlar hiyerarşisini tepetaklak ettik be

önce karnı doyan sonra düşünür diye giderdi
    şimdi karnı doymayan düşünüyor.