• yeni bir deeperise & jabbar şarkısı.

“raf” kadar başarılı olabilirler mi bilmem ama düzenleme deeperise, solist de jabbar olunca beni gecenin bu saati şimdiden 7-8 defa dinlemek zorunda bırakmıştır.

sözler şüphesiz ki “raf” kadar başarılı değildir ama ruha dokunur.

gözler görebilir de
    kanabilir de
    yine de sen kanma

kalp yanılabilir de
    kırılabilir de
    delice sev vazgeçme

biriciğim sen
    olabilirsen
    kaybolup gitme

gelsen
    beni bi' bulsan
    gülüşüm olsan
    güneş gibi
  • jabbar'ın son harikası. bu herif yüzünden deep houseçu oldum çıktım yemin ederim.

geçmiş değişmez
  • son dönemin elektronik tınılarla uğraşan ülkemiz müzisyenleri arasında değer açısından yükselen bir enstruman olan kemanın yeniden ön planda olduğu şarkı. jabbar vokaliyle batıya hitap ederken keman partisyonlu bölüm daha çok doğuyu merkezine koyuyor.

yönetmen koltuğuna mustafa nurdogdu'nun oturduğu klip kefken pembe kayalıklar, çeşme delikli koy ve tuz gölü'nün de aralarında bulunduğu mekânlarda çekilmiş ki görsel hafızaya inanılmaz düşsel bir hava katan doğa manzaralarına sahip yerler buralar. özellikle son zamanlarda tuz gölü her türden minimal sanat işinin uğrak yeri olmuş durumda.

güzel iş, tebrikler.
  • one by one'dan daha iyi.
  • yine benim için çok güzel olan bir insan sayesinde keşfetmiş olduğum şarkı. zamanında kendisine rafı hediye etmiştim. ödeşmiş olduk. şarkının hakkını yemeyelim. bu yazın en çok dinlenen şarkısı olucak. bakın buraya yazdım. yazın sonuna görüşmek üzere.

"gelsen beni bi' bulsan. gülüşüm olsan. güneş gibi."
  • sözleri basit, ama derin. bir karikatür gibi. belki de orhan veli mi demeliyim? bilemedim. sound çok güzel. iki gündür döndürüp döndürüp dinliyorum.
  • sözleri raf'a göre daha çok hoşuma gitti. onun dışında bir başka yazarından belirttiği gibi ilk dinlemede değil sonraki dinlemelerde ciddi bir bağımlılık yaratıyor bu şarkı.

ama olmuş şarkıdır. enfes.
  • tamamen temenni niteliğinde bi destan.

edit: promil kontrolü
  • arabada insana kaza yaptırtma potansiyeli olan şarkı. çünkü böyle bir kendinden geçirtme yok.

tanım: hoşumu okşayan şarkı. zaten böyle bir şarkı dinlerken insan ölse üzülmez herhalde lan.
  • yeni keşfettiğim raf' dan daha cok sevdiğim deeperise& jabbar şarkısı.

sabah işe giderken dinlenilmesi tavsiye edilir.

(bkz: güzel müzik)
hesabın var mı? giriş yap