şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir deeperise & jabbar şarkısı.

“raf” kadar başarılı olabilirler mi bilmem ama düzenleme deeperise, solist de jabbar olunca beni gecenin bu saati şimdiden 7-8 defa dinlemek zorunda bırakmıştır.

sözler şüphesiz ki “raf” kadar başarılı değildir ama ruha dokunur.

gözler görebilir de
    kanabilir de
    yine de sen kanma

kalp yanılabilir de
    kırılabilir de
    delice sev vazgeçme

biriciğim sen
    olabilirsen
    kaybolup gitme

gelsen
    beni bi' bulsan
    gülüşüm olsan
    güneş gibi
  • jabbar'ın son harikası. bu herif yüzünden deep houseçu oldum çıktım yemin ederim.

geçmiş değişmez
  • bok atmadan önce birkaç defa düşünün.
    zamanla alışıyosun şarkısı bu.
    sözler basit kalsa da başarılı bir şarkı olmuş.
    bu sene altın kelebek ödül töreni'nde tarkan'a torpil geçilerek verilen yılın şarkısı ödülü, dün gece gq ödül töreninde hakettiği şekilde jabbar&deeperise raf şarkısına verildi.
    yeni şarkılarından birgün önce almaları da ayrıca mutluluk verici.
    sabah ilk iş spotify'dan yeni şarkını dinledim. tebrik ederim jabbar abimiz, yine seksi seksi söylemişsin.
    deeperise ve jabbar birlikteliği bozulmamalı, beraberken çok iyisiniz.
  • o zaman ingilizce versiyonu da geldi sıcak sıcak. sözler türkçe'den daha iyi kesinlikle.

deeperise ft. jabbar - one by one

one by one

ı don’t know why
    ı’ve spent a lifetime
    searching for what’s mine
    when you’re already here
    by my side
    kept building my fences
    wasting my chances
    help me find
    way back home
    my heart is mess now
    need to confess now
    kept fooling myself
    lost my sight
    but now ı can see you
    sun’s shining with you
    dark days are gone
    one by one
  • son dönemin elektronik tınılarla uğraşan ülkemiz müzisyenleri arasında değer açısından yükselen bir enstruman olan kemanın yeniden ön planda olduğu şarkı. jabbar vokaliyle batıya hitap ederken keman partisyonlu bölüm daha çok doğuyu merkezine koyuyor.

yönetmen koltuğuna mustafa nurdogdu'nun oturduğu klip kefken pembe kayalıklar, çeşme delikli koy ve tuz gölü'nün de aralarında bulunduğu mekânlarda çekilmiş ki görsel hafızaya inanılmaz düşsel bir hava katan doğa manzaralarına sahip yerler buralar. özellikle son zamanlarda tuz gölü her türden minimal sanat işinin uğrak yeri olmuş durumda.

güzel iş, tebrikler.
  • güzel parça.
  • one by one'dan daha iyi.
  • sözleri basit, ama derin. bir karikatür gibi. belki de orhan veli mi demeliyim? bilemedim. sound çok güzel. iki gündür döndürüp döndürüp dinliyorum.
  • ismiyle beni derin düşüncelere gark ettirmiş, rahatlatıcı etkisi olan deeperise & jabbar şarkısı.

geçmiş değişmez, pişman olup dövünebildiğin kadar dövün istersen. bu sebeple önüne bak. çünkü içerisinde bulunduğun zaman dilimi de gelecekte geçmişin olacak. yine pişmanlık duymak istemiyorsan iyi düşün ve en doğru şekilde yaşa.
  • sözleri raf'a göre daha çok hoşuma gitti. onun dışında bir başka yazarından belirttiği gibi ilk dinlemede değil sonraki dinlemelerde ciddi bir bağımlılık yaratıyor bu şarkı.

ama olmuş şarkıdır. enfes.