şükela:  tümü | bugün
 • geçmişi özlemek doğaldır fakat sürekli özlemek depresyon sebebidir ve doğal değildir. geçmişi geride bırakıp yaşayacağımız güzel günleri düşünmeliyiz.
 • anı ve geleceği düşününce..
  yalnızca endişe ya da karmaşa..
  acabalar, belkiler..

  ama geçmişin içinde mutlu olunan anlarınız, zaman dilimleriniz var.
  mutlu olacağınızı bilemezsiniz.
  ama mutlu olduğunuz hatıralarınız hep yanınızdadır.
  orada güvendesinizdir..

  ha bir de yaşlandığınızın delilidir.
 • bu aralar geçmişe aşırı özlem duyuyorum galiba son 1 ay keşke hiç yaşanmasaydı. bir arkadaşın hayatından çıkınca bir boşluk oluyor . zamanla kapanır diyorsun ama git gide genişliyor. bir ay önceye dönebilsek keşke hiç tartısmadigimiz o olayların yaşanmadığı bir zamana . böyle en yakınında gordugun biri gidince herkes daha uzak geliyor ınsana . içine atiyorsun herseyi o daha çok büyütüyor yaranı. ozluyor insan barışmak için çabaların boşa çıktıktan sonra umutsuzluğa kapiliyor . herşey bitti artık diye dusunup her gün kendi içinde olduruyorsun sevgini. keşke böyle olmasaydı
 • geçmişinden beklentilerini tam olarak karşılamayan bugününde hatırlanarak geleceğine gem vuracak yanlış özlemlerin peşi sıradır. bini bin paradır.
 • büyük hatadır. insanın en güzel günleri yaşadığı ana aittir. eğer anınızı yanlış kullanırsanız, yakın ve bir süre sonra uzak geçmişinizi de harcayarak kötü hissedersiniz.
 • mesela şu an bir iki yıl öncesini özlüyorsunuzdur ama muhtemelen bir iki yıl sonra da bugünü özlersiniz. bana hep böyle oluyor.
 • çaresizce yapılandır. insan yapmak istemez ama elinde olmadan yapar durur.
 • esyalarım hala aynı. ilk zamanlar mal mal l koltuga oturup sol tarafıma bakıyordum. orası onun yeriydi. bos koltugu izliyordum uzun uzun. orda tatlı tatlı yattıgını dusunuyordum.
  sonra baskasına dokunma dusuncesi cok gereksiz geliyordu. o gittikten sonra iki bucuk sene kimseye dokunamadım. biriyle yakınlasmak da basta ölüm gibiydi. aklımdan bi saniye bile eski esim cıkmıyordu. hayatımın askını once bulup sonra kaybettigimden emindim.
  simdi trajiklestirmiyorum. hayat devam edecek. hep oyle olur. her sey psikolojik.
  ama kendisini hala hicbir karsı cinse degismem.
  bi gun yeniden sevicem. o zaman guzel bir tebessumle hatırlanan bir anı olacak eski eşim..