şükela:  tümü | bugün
 • bana da denk gelmis olan dolandiriciliktir. alokontor denen nane ile 120 liram cekilmisti. şükür ki geri alabildim ama 105 lira olarak. daha sonra da ben buldugum bir acikla vodafone'dan bedavaya 20 gb internet aldim. bana attigi kazigi simdilik fersah fersah cikardim sayilir.

  not: artık işe yaramıyor o yontem, soracaklara simdiden cevaben olsun.
 • bir rezalet de ben ekleyeyim. 2015 kasım ayında tarifeye ek bir telefon aldım. 2 yıl, 35 tl tarife, cihaz bedeli 95 tl yani aylık 130 tl fatura ödeyecek şekilde sözleşme yaptık. dakika, kota aşımı söz konusu olmadığı halde 145 tl'nin altında fatura ödemedim. yok o ücreti, yok bu ücreti diye her ay 15 - 20 tl sıkıştırdılar, neyse dedim.

  ekonomik kriz sağolsun, son 4-5 aydır iş yerim maaşları 10-15 gün geciktirmek durumunda kaldı. haliyle benim ödemelerim de gecikti. geçtiğimiz hafta vodafone "güncel faturanız 847 tl, son ödeme tarihiniz 27.03.2017" dir diye. aradım, müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum. görüşme sürekli kesiliyor. 2 saat boyunca müşteri temsilcisiyle görüşmek için uğraştım, bağlanabildiğim 2-3 sefer ise derdimi yarım yamalak anlatamadan yine kesildi. vodafone bayiine giderek durumu anlattım. baktılar sistemlerine, fatura ödemeniz gecikmeye girmiş, sistem otomatik olarak cihaz sözleşmesini feshetmiş. kalan ayların parasını tek seferde faturaya yansıtmış. ne yapılacak, çözüm ne? 850 lirayı ödeyeceksiniz.

  yahu yıllardır kullandığım hat, 1 fatura bile ödememiş değilim. hepsi ödenmiş, son 3 tanesi "geç" ödenmiş. 3-5 gün geç de olsa ödemişim ben bunu. yardımcı olun, taksitlendirme devam etsin yol gösterin. yok, kapı duvar. müşteri hizmetleri, bayii çalışanları yerine duvarla konuşsam daha faydalı olurdu.

  sokarım yapacağınız işe, dedim. haftaya faturayı ödüyorum, telekom mu olur, türksel mi olur başka operatöre geçiyorum. hanımı, annemi babamı, kayınpederle kayınvalideyi de organize ettim. hepimiz vodafone kullanıyorduk, başka operatöre geçiyoruz.

  yıllardır sadık müşterin olan insanı niye sikmeye kalkarsın? 2012 den beri telsim, vodafone kullanan insanım. yazık amk.
 • önce sizi arayıp yeni tarife hakkında bilgi verip yanında "aman ne hediyeler ne bedava internetler var ama acaip bir şey bu" kafasına getirdikten sonra tarifeyi kabul ettiriyorlar. hediye internet? tabiki yalandı. müşteri hizmetlerini aradığınızda size kim dedi bunu diyorlar. kanmayın!
 • bir dönem vodafone müşterisiydim. neredeyse her ay olması gerekenden, kullandığım hizmetten daha fazlasını ödettirdiler. ve yaklaşık bir senedir vodafone'dan alacaklı durumdayım. borçlarını ödeme gibi bir niyetleri olduğunu da sanmıyorum, adamlar yüzsüz.

  vodafone en azından vodafone türkiye müşteriyi her fırsatta yolan hatta yolmak için fırsat yaratan bir şirket.

  aciliyetten paketsiz internet kullandıktan -7 tl'lik kullanımdan sonrası ücretlendirilmiyordu- birkaç gün sonra vodafone'un bana talebim olmadan internet paketi yapması üzerine vodafone'dan ayrılma kararı aldım. çünkü yaptıkları paket yüzünden o ay için günlük 7 tl'lik sınırlama beni kapsamayacaktı. ilk fırsatta bir vodafone bayisine gidip hattımın iptalini istedim. oradaki görevli fatura kesiminden 5-10 gün önce talepte bulunursam hem paketimdeki hakları kullanabileceğimi söyledi hem de yeni fatura çıkmayacağını. kabul etmeyip müşteri hizmetlerini aradım ve faturasıza geçme talebinde bulundum. normalde bir hafta sürmeyen bu işlem bende nedense(!) haftalarca sürdü. al sana nur topu gibi bir fatura daha. bildiğin dolandırıcı bunlar.

  neyse efenim, bunlar bana yine bir güzel kitlenmiş fatura çıkardılar. yüzsüzler üstüne cayma bedeli istiyorlar. faturanın şişkinliğinden sordum, ne ücreti bunlar. işte tarife ücreti paket ücreti o ücreti bu ücreti diye maval okuyorlar. diyorum ki iyi de ben haftalar önce faturasıza geçme talebinde bulundum, bu işlemi yapamamak sizin sorununuz, cevap mahkemeye veririz. *

  neyse, bir miktarını kılıfına uyduramadılar, benim çıkan faturayı yatırmam halinde bu miktarı bana geri vereceklerini söylediler. neredeyse bir sene oldu hala verecekler. iki ayda bir arıyorum; şunu yapın yatıracağız, bunu yapın yatıracağız, bizim size borcumuz gözükmüyor, biri beni telefonda bekletip sonra yüzüme kapattı, en son konuştuğum sabırla beklemem gerektiğini söyledi.

  3.02.2018'de vodafone'dan gelen mesaj şu: değerli abonemiz iadeniz hesabınıza 4 iş günü içerisinde yapılacaktır. daha yatıracaklar.

  vodafone pişmanlıktır.
 • işin kötü yanı da alternatiflerin de aynı şekilde kötü olmasıdır.

  biri yazmış, ailemi yedi sülalemi vodafone'dan vazgeçirdim, hep birlikte başka operatöre geçiyoruz diye.

  en haklı davranışı sergiliyor tabi ki. fakat öbür yanda turkcell ve türk telekom avucunu sıvazlayıp seni bekliyor. sonra ne mi olacak? aileden başka birisi dolandırılacak, haksızlığa maruz kalacak ve hep birlikte başka operatöre geçme kararı alacaksınız. bu sefer diğer operatör avucunu sıvazlayıp bekliyor olacak.

  kısır döngü, müşteri olarak bizler götümüzü nereye dönsek vurgun yiyoruz.

  kısaca operatörlerin hepsinin a....
 • (bkz: payguru)
  birisinin çıkıp vodafone dur demesi gerekiyor.
  ne gerek var ? allah aşkına vodafone sebebi neydi ki?