şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sahane bir sarkidir. oyle guzel bagirirki hatta bogururki ozcan deniz sizde boyle bi iclenirsiniz tuyleriniz diken diken olur tavuk gibi.
 • alkol alinan bir aksamin vazgecilmez sarkilarindan biri. alkol alan grupta mutlaka sarkinin bi sekilde bi seyler ifade ettigi birileri oluyo cunku. sozleri de su sekildedir bu sarkinin:

  her sözün aklimda
  senden hatira
  icimde birseyler can cekisiyor
  yenildim sonunda bu son ayaza
  bahari beklerken gülüm soluyor
  yüregim ardindan düstü yollara
  kayboldum zifiri karanliklarda
  yoruldum sonunda bitti umudum
  vurdum kendimi yanlizliklara

  gecmiyor günler (2 adet)
  ya sesin duyur bana
  ya haber gönder
  böylesi yikilmaz böyle yanmazdim
  unutur seni giderdim
  vurmasa dünler
 • pek tutmadigim ozcan deniz kardesimizin yorumladigi en iyi sarkilardan birisinin adidir. bu tarz ile ilgilenmeyen kisilerin de begenebildigi, muzikalitesi yuksek damar sarki.
 • ozcan denizden her dinledigimde icimde garip hisler uyandiran,beni mutsuz kilan sarki.....
 • 3-4 sene öncesinin en çok dinlenen şarkılarından biriydi. basit ama güzel bir de klibi vardı ki özellikle gece yarsından sonra bilumum müzik kanallarında yarım saatte bir rastlamak mümkün oluyordu. bozuk saat misali ayda yılda bir doğru bir iş yapan ama yaptımı da tam yapan özcan deniz'in sevdiğim 2 şarkısından biridir.diğeri için (bkz: dön desem)
 • kinder sürpirizi adlı yumurta kafanın içinden çıkan "hadi tıkla, bu kodu gir" mesajlı küçük kâğıt vesilesiyle çıkılan http://www.magic-kinder.com/ sitesine bir türlü ulaşılamadığı durumlarda, nazire yapılan bir şarkıdır efendim..

  dışarda hatlar süpermiş
  kinder sitesini herkes gezermiş
  baytlar bit bit diye akarmış..
  gelmiyor kinder gelmiyor...

  klavyeye kafa vururum
  kâh monitör yumruklarım
  türlü dalavereler görürüm
  gelmiyor kinder gelmiyor...

  gibi sözlerle bu nazire canlandırılabilir....
 • ufak ve sakin hüzünlerin değil de üzüntünün, arabeskin dibine vurmak istenen gecelerde bir numaralı şarkı. yanına utanıyorum, yalan mı, dön desem vs gibi diğer kardeşlerini de alınca hakkaten damardan bir gece oluyor. ama çok arada bir şifa niyetine olmalı. her gece her gece olmaz.
 • en iyi özcan deniz parçalarından biri. diğerleri için
  (bkz: öl deseydin)
  (bkz: öldür beni)
  (bkz: sevdanın rengi)
 • ahmet kayanın soyledigi gecmıyor gunler askerden vazgecilmez bir sarkı.burdaki durumumuzu kötü günleri anlatıyor.hakkaten zaman geçmiyor,yıldızlarda ışık saçmıyor burda.hapishane anlatılıyor bu parçada ama askerdekilerinde hapisten farkı olmadıgı ıcın tam yerine gidiyor bu şarkı.
 • sabahattin ali'nin dizelerine bir cansuyu katmıştır ahmet kaya, gönlümüzün tam orta yerinde yeşertmiştir bu şarkıyı. kendisi ne kadar güzel yorumluyorsa, edip akbayram ona 3-5 katar sanki, sanki daha içten söyler.

  3 koca adamın elinden geçmiş, gece gece kalbimi burkmuş bir güzel ağıttır benim içimde...