şükela:  tümü | bugün
 • bir mustafa ceceli şarkısı. ben beğendim şimdilik. sanki birilerine yazılmış gibi.
  "uzun bir yoldu, haliyle yordu"
 • yeni çıkanlar listesinde dinlememle birlikte mustafa ceceli’nin yeni şarkısı geçti o günler melodi olarak tamamen stamatis gonidis-ax kardoula mou şarkısından araktır.telif verdiler mi bilmiyorum ama söz müzik ersay üner yazıyor.stamatis reis telifleri hazırla.

  ulan ceceli bir işin de sağlam olsun be.esas şarkı

  not:musti’nin dinlenmesi artmasın diye tekrar link vermedim ortamlarda bulabilirsiniz.
 • sözleri aşağıdaki gibi olan mustafa ceceli'nin yeni şarkısı;

  geçti o günler, acıttı geçti
  sonumu boşver, başı güzeldi
  uzun bir yoldu, haliyle yordu
  pişmanlığım yok, bize değerdi

  varsa ki suçlu bence gururdu
  şikayetim yok, bize değerdi
  gönüllü olduk, sevmedik zorla
  öğrendik aşkı, kırıla kırıla

  hazin bir sondu, gün ortasında
  sen unutsan da, unutmam asla...
  aklımıza gelir miydi böyle bir elveda?
  ah, ah, söyleseler gülerdik, ağladık ama.

  gönüllü olduk, sevmedik zorla
  öğrendik aşkı, kırıla kırıla
  hazin bir sondu, gün ortasında
  sen unutsan da, unutmam asla...

  şarkı fena değil ama sanki mustafa ceceli'nin bütün çıkış şarkıları birbirinin aynısı gibi geliyor bana. yeni albümden mi bir öncekinden mi fark etmiyorsunuz bile.
  yine de en az bir kere dinleyip şans vermek gerekir.
 • ulan bilumum amerikan dizileri, bir duzine international contactlar, dunya kadar akademik makale, western unden acid jazz ine sorsan her yere el atmis durumdayken yine de insanin yuregini ancak kendi dilinden sarkilar titretiyor. boyleyken boyle yani yapacak bisi yok. bu sarkiyla ilgili yapacagim yorum budur.
 • mustafa ceceli'den son yıllarda hiç, hem de hiç haz etmesem ve ilk dönem şarkılarından sonra çıkardığı kalitesiz düğün şarkılarından dolayı kendisine kızsam da elimde olmadan beğendiğim şarkı. sanırım şu aldatma olayından sonra cecelistlerden darbe yiyince özüne dönmeye çalışıyor. eğer böyle bir niyeti varsa, kendisine "mustafa'cım geçti o günler " diyorum.
 • mustafa ceceli'nin çıkış şarkısı unutmadım'dan sonra en iyi yorumladığı, melodi ve sözler arasındaki ahengin en iyi olduğu şarkı. üstte de değinildiği üzere sıkıcı düğün şarkılarından sonra limon çiçekleri tadında, özgünlüğe sahip bir şarkı olmuş.
 • güzel bir şarkı seni sevmem süt oğlan ama şarkılarını seviyorum.buda o şarkılardan birisi.

  -öğrendik aşkı kırıla kırıla.
 • sanatindan cok sacma seylerle gundeme gelen ceceli beyefendiden nihayet duzgun bir comeback. aklima unutamam, es, dön, bekle tarzi sarkilarin geldi, tabii bunlardaki sezen aksu etkisini unutmayalim. neyse, hos geldin tekrar ceceli bey. sarkidaki gibi “sevmedik zorla, ogrendik aski kirila kirila” nihayetinde, dogru diyosun.
 • gayet de güzel söylenmiş ceceli şarkısı. allah var gunahim kadar sevmem kendisini malum tarafa yatkınlığından ötürü lakin yiğidi oldurup hakkını da yemem.

  üstte bi arkadaş demiş ki hep ayni seyleri söylüyor. bir ara hareketli söyledi olmadı şimdi de bu olmadı. hayır yani ne istiyorsunuz ki? tersten mi okusun? genel olarak her şarkıcının yorumu aynıdır. sezen aksu’nun bile çoğu şarkısında eski şarkılarının izi görülür.

  bir şarkıcının kalitesini zor şarkılarda çıkardığı gırtlak sesi gösterir. sen cecelinin es ve hüsran şarkılarını söylemeyi dene bakalım. nakaratında nasıl sictigina şahit ol. hatta sen söyleyemiyorsan irem dericinin hüsran coverina bak.

  bilmeden etmeden ota boka eleştiri! çünkü o eksi yazarı.
 • o iğrenç, vıcık vıcık düğün şarkılarından sonra ilk günlerini hatırlatan bir şarkı. öyle şeylerden ekmek yemeye doymuştur umarım, kendisini sevmesem de sesini seviyorum.