şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kurumlasmasi veya calisanlari ile mukemmel olsa bile, ismiyle karizmasini yerle bir eden araci kurum...
  (bkz: allah sahibine bagislasin)
 • bir personelinin, müşteri hesaplarında izinsiz işlem gerçekleştirdiği ve hesapları kendi menfaati için kullandığı gerekçesiyle 6 ay lisans iptali yediği aracı kurum.
  kaynak spk bülteni:
  http://i.hizliresim.com/277qna.png
  http://www.spk.gov.tr/…bulten.aspx?yil=2014&sayi=10

  2014 yılında bir aracı kurum çalışanının bunu yapabilmesi tamamiyle rezilliktir.

  edit: lisans iptalini yiyen kurum değil çalışandır. bir yazar arkadaş uyardı yanlış anlaşılmasın diye vurgulamış olayım.
 • forex işine girmiş. para yatırma çekme çok kolay, kaldıraç ayarlanabilir, spk onaylıyız diyorlar.
 • aynı e-postayı düzenli olarak saatte 200 tane göndererek, hesabımızn gün boyu kilitenmesine yol açan sistem yöneticilerine sahip şirket. yaptınız yatırımınızı aferin.
 • pttler aracılığı ile çalışmaya başlamış olan kurum
 • çalışanını sömüren bir başka şirket daha..
  gerçekten rezalet bir insan kaynaklarına sahiptir. adayların özgüvenlerini kırmaya çalışarak neredeyse asgari ücrete "tutkuyla" çalışmalarını bekler.
 • eşek yüküyle garan alarak son günlerde kağıdı tek başına tutan şirket. boşaltınca ne olacak görecez.
 • çalışanların sağlık ve güvenliği açısından tehlike çanları çalan bir başka finans kuruluşu.

  bankanın bir çalışanı iki başka çalışanı suçlayarak intihara kalkıştı, bileğini kestiği fotoğrafları instagram'dan paylaştı.
  firmanın en hırslı olduğu borsa işlemlerini gerçekleştiren bölümde yaşanıyor bu olay.

  firmalar çalışanın sağlığından ve esenliğinden sorumludur, çünkü bütün hayatımızı istemekten ve bütün benliğimizi kullanmaktan çekinmiyorlar.
  benlik işin içine girince, iş hayatına verilen ruhsal tepkiler ve bedensel cevaplar "kişisel" oluyor. bu olay gibi nadide kısa'nın hayatını kaybetmesinde de, biliyoruz ki, içten içe biliyoruz ki, çalışma koşulları, iş yükünün artması, firmaların hırsı tetikleyici sebep. mobbingten de kurumlar sorumlu. mobbing kurumsallaştı, kalıcı hale geldi. mobbign yapıldığını söylemek yetmez, kurumları mobbing yönetiyor. mobbing işletmenin damarlarında dolaşan kirli kan oldu.

  artık finans sektörü kanlı bir sektör oldu. bu kan nasıl temizlenecek?

  kanlı fotoğrafların ardından çalışanın sağlığı hakkında bilgi yok, firma da elbette açıklama falan yapmadı. bakalım gedik yatırım meseleyi üstlenecek mi, yoksa müşteri kaybetmeyeyim diye bir an önce olayın izlerini silmeye mi çalışacak.

  edit: suçlanan çalışanların intihara kalkışanın üstleri olduğunu düşünmüştüm, ama değil. muhtemelen aynı birimde çalışan astları veya iş arkadaşları.
 • piyasada işini düzgün yapan firmalardandır. hazırladıkları analiz raporlarının diğer kurumlar tarafından küçük değişiklerle servis edilmesi bile ne kadar etkin portföy danışmanlığı alınabileceğinin kanıtıdır.
 • türkiyede en iyi şekilde finansal hizmet veren aracı kurum.özel aracı kurumlar sıralamasında birinci sırada.