şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğaya sahip çıkmak amacıtla destek verdiğim girişim.
 • doğa insana muhtaç değil, insan doğaya muhtaç.

  bu nedenle, kendi geleceğimiz için ve çocuklarımıza emanet edebileceğimiz bir doğa için, destek çıkılması mecburi olan kampanya.

  doğa varsa, sen de varsın!
 • ey tabiat, benim tanrım sensin.

  tabiat olmazsa insan olmaz diğer canlılar da.
  desteğimi verdim, şimdi sıra sizlerde.
  hadi.
 • bilmeyenlerin mevzuyu anlaması adına tekrar edeyim dedim.

  tüm avrupa’daki flamingoların yüzde otuzuna yaşama alanı sunan gediz deltası’nı, izmir körfezi geçiş projesi ile parçalamak, dünya tarihinin gördüğü en büyük yıkımlardan biri olabilir. gediz deltası ve izmir körfezi’nin tüm doğal ve kültürel değerlerini geri dönüşsüz olarak tehdit eden izmir körfezi geçiş projesi’nin durdurulması için birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.

  #flamingomadokunma etiketi ile kendi mesajını paylaş, flamingoların sesi ol!

  gediz deltası hepimizindir
 • proje hakkında pek bilgim olmasa da, şayet bu proje yüzünden delta mahvolacak, flamingolar ziyan edilecekse, dur demeyi boynumun borcu bileceğim hashtag. ağlamayı biliyorsunuz ''allaam(?) hava çok sıcak, cehennem'in demosu mu bu yeaa?'' diye, o zaman sesiniz çıksın. taşlaşmaya, türlerin devamının tehlikeye düşmesine hayır hayır hayır!

  ama boşverin yahu, kılıçdaroğlu'na el hareketi çeken adama sövün. veya, bilmem kaç milyar liralık faturayı millete sokan milletvekilinin adalet yürüyüşüne katılışını eleştirin, falan. doğa moğa kimin umurunda? yarın her şey daha kötü olduğunda, doğayı tahrip edip de, saklanacak bir ağaç altı bulamadığımız zaman, siyaseti canlılığa karşı öncelemenin ne demek olduğunu anlarsınız!

  edit; şu bilgilendirmeyi bir okuyalım arkadaşlar.
 • izmir körfezi geçiş projesi dünyanın en lüzumsuz projesidir. bakın türkiye'de çeşitli lüzumsuz projeler hayata geçirildi ve halen parasını ödüyoruz. ancak bu izmir'in hiç bir işine yaramayacağı gibi yarayacak olsa bile izmir'in istanbul gibi gereksiz büyümesi için çok büyük bir adım/katliam olacaktır. çünkü gediz deltasından sonra izmir'i kuş cennetinin sonuna kadar uzatmak istenen bir yönetimin (belediye değil) projesi bu. bu yol ve geçiş ile izmir o yönde uzayacak ve tabii ki gökdelenler (kuş cenneti çevresine de ne kadar olursa artık!) ve avmler ile saçma sapan bir şehir çıkıntısı oluşturulmak istenmektedir. çünkü körfez geçişi istanbul/çanakkkale yönünden gelen araçlar için zaten otoban üzerinden yapılmakta gayet güzel. şehire girmeden. körfezden geçilmesi belki 10-20-30 hatta 40 km kısaltacak. ama bunun başka hiç ama hiç bir faydası olmayacak. çünkü bu geçiş körfeze tüp geçitler yapılması ile körfezin su akımını zorlaştıracak. ayrıca gördüğünüz gibi gediz deltasını da doğrudan talan edecek. şu an bostanlı'dan sadece 15 dakikalık bisiklet sürüşü ile izmir'den çıkmış gibi yeşil alan içine ulaşıyorsunuz. bu şekilde buralar otoyol olacak. kime faydası olacak? yolu yapana.
  bence bu izmirlilerin tamamının hayır demesi gereken bir talan/projesidir.
 • desteklerin eksik edilmemesi gereken kampanya.
 • şu hayvanlara sahip çıkalım. ülkede insanlara rahat yok, bari hayvanlara olsun.
 • bu cennet ülke, bu tür doğa harikalarıyla "cennet" diye anılıyor. n'olur koruyalım, n'olur dokunmayın cennetimize, doğamıza...
 • doğa bozulursa sen de bozulursun. hep destek tam destek mottosuyla bu çığlığa kulak verelim.