şükela:  tümü | bugün
  • sabah saatlerinde 3 milyar dolar'a bedaş'ı alan iş - kaya - mmeka grubu tarafından öğleden sonra 2 milyar dolar daha bayılmak suretiyle satın alınan elektrik dağıtım şirketi.
    ben daha birşey söylemeyim, konuyla ilgili referans gazetesi'ne kulak verelim;

odtü eletrik-elektronik mühendisliği bölümü öğretim üyesi prof. dr osman sevaioğlu, her iki ihalede de çıkan fiyatları çok tehlikeli bulduğunu ifade ederek, "varılan rakam akıl ve mantık dışında" dedi. daha önce yapılan ihalelerde kayıp kaçak oranı çıktıktan sonra elektriğin fiyatının 10 - 12 sent aralığında değiştiğini ifade eden sevaioğlu, boğaziçi elektrik dağıtım ihalesinde ise rakamın 16.62 sente yükseldiğini belirtti. sevaioğlu, "bu ihaleyi alan firmanın kendini, aboneyi, devleti, personelini çok zorlaması lazım. bu ihalelerin acısını aboneler çekecek ve fiyatlar yükselecek" diye konuştu.

(bkz: oy oy)
  • izmir ve manisa il müdürlüğü olarak ikiye ayrılan ve izmirde 1.840.171 manisa da ise 604.755 abonesi bulunan dağıtım şirketi. kayıp-kaçak oranı ise %7.5 civarındadır.
  • şu aralar izmir'de hayatımızı sikmekle meşguller. bir haftadır bakım-onarım ayağına bütün elektronik aletlerin anasını ağlattılar. günde minimum üç kere elektrikler kesiliyor.
  • ihalesi an itibariyle tamamlanmış olup, 1,231 milyar usd'ye elsan-tümaş-karaçay ortak girişim grubu tarafından devralınmıştır.

piyasa beklentisi de 1.2-1.3 milyar usd aralığında olduğundan başarılı bir ihale süreci gerçekleşmiştir diyebiliriz.
  • izmir'de, kapanan elektriğimi, faturasını ödediğim halde 2 gündür açmayan, hiçbir telefonuna ulaşılamayan, hasbelkader ulaşıldığında bir yerlere yönlendirmekle yetinen berbat şirket.
  • elektriği bağlatmak için dünya para alırlar, bugün açılır derler, iki gün sonra açılmamış olur.
    araya haftasonu girer, faturada başka şirketin çağrı merkezinin numarası yazar, arasanız ulaşamazsınız.

yerin dibine girsinler umuyorum.
  • elektrik faturasını ödemek için göbeğimin çatladığı firma. ulan hangi devirde yaşıyoruz hiç bir bankayla anlaşmanız yok ne biçim firmasınız amk.
  • biz aliağalılara 2014 yılında dahi ortaçağ nostaljisi yaşattığı için en sinkaflısından hörmetlerimi iletmek istediğim güdübik kuruluş.

hörmetler!!!
  • balçova'da her gün adeta planlı bir şekilde elektriği kesiyorlar, planlı çalışmaların içinde de nedense hiç yer almıyor bu kesintiler. allahın sıcağında izmir'e böyle bir cezayı verenin de verdirenin de....