şükela:  tümü | bugün
  • henüz pek fazla oyun desteklemeyen, beta sürümündeki nvidia yazılımı. buradan indirilebilir. en son sürücüleri vs. bulup haber de verebiliyor.
  • http://www.nvidia.com.tr/geforce-experience/ adresinden indirilebilen yazılım. henüz beta aşamasında.
  • henüz işletim sistemleri xp olan bilgisayar kullanicilari için bir halta yaramayan yazilimdir.
  • optimizasyondan anladığı "fulleyim mi abi?" olan bir yazılım.
  • rome 2 total war'da önerdiği optimum ayarlar oyunu oynanamaz hale getiriyor.
  • nvdia gt 645m 2gb ekran kartımla 6gb ram ile rome total war 2'yi yüksek kalitede sorunsuz oynayabilirken, rome total war 2'de ''sisteminiz optimum ayarların minimum gereklerini karşılamıyor ama yinede yapmak istiyorsanız hepsini en düşük yapalım belki oynayabilirsiniz öyle'' tarzında uyarı vererekten beni şaşırtan uygulama...

ayrıca bu optimizasyon sadece rome total war'a özelde değil çoğu oyunu yüksek kalitede rahatlıkla oynarken optimum ayarlarını hep düşük kalite gösteriyor. nedendir acaba bu işin uslübumu budur, bilen anlayan birisi yeşili yakabilir.
  • sadece güncel driverların takibini yapmak için kullandığım yazılım. gerçi şon günlerde bağlantısal problemler yaşatıyor, umarım bir an önce düzeltirler.

sistem gereksinimlerim şu anki oyun piyasasındaki tüm oyunlar için fazlası ile yeterli olduğu için de optimizasyon vs ile de uğraşmıyorum. ilerleyen günlerde ihtiyaç dahilinde kendisini kullandırtacak gibi.
  • son günlerde yüklü olan tüm bilgisayarlarda 'geforce experience encountered an error and must close' şeklinde hata veren program. şimdilik tek çözümü beklemek gibi görünüyor.
  • aşırı derecede mal bir program.ne zama tıklasam ya hata verir ya açılmaz ne zaman güncellesem ya kapanır ya donar.kaldırıp tekrar yüklesen yine bozulur (bkz: b-ı-k-t-ı-m)
  • türkçe dil seçeneği aktif iken açılmama sorunu bugün gelen güncelleme ile hala devam etmektedir. forumlarda kısa bir gezinti sonucunda görüldüğü üzere aynı sorun başka dillerde de mevcut. yeni güncellemeye kadar sorunu çözememiş olmaları ise ilginç.