şükela:  tümü | bugün
  • küfürbaz, gereksiz, haysiyetsiz bir insanımsı. engelleyiniz ve geçiniz.
  • 17 yaşında olduğunu düşündüğüm bir aktroll.
    zaten kendisinin kalitesi ile ilgili durum belirtilmiş, küfürbaz ve saygısız.

tam bir aktroll yani.
    (bkz: engelle)
  • felaket derecede gıcık, aşırı derecede ukala, öbür tarafın faşisti, ateist misyoneri filan anlarım, ama tarafıma aktroll demek, nereden bakarsanız bakın şerefsizliktir.

aktroll dedi lan adam bana. aktroll.
  • keciboynuzumu yedim bekliyorum isimli sefil utanmadan bu adama aktroll demiş. çünkü bunlarda haysiyet yok, onur yok, ahlak yok, haysiyet yok, zerre kadar erdem yok.

göğüslerini gere gere akpliyim bile diyemiyorlar, delikanlı gibi partilerini savunamıyorlar. yalandan bir milliyetçilik türküsü mırıldanıp her türlü melanetin bu ülkenin başına musallat edilmesine sessiz kalıyorlar. işleri güçleri yalan, iftira, menfaat için üçkağıt yapmak. ama sorsan en baba milliyetçi de bunlar ha. işte bunların suratına "sen aktrollsün" deyince de sinirlenip yine iftira atmaya başlıyorlar, tıynetlerinin gereği olarak karşılarındakini aktrollükle suçluyorlar.

bu başlıkta olan olay da bundan ibaret. aktrollün biri, suç üstü yakalanmanın öfkesiyle muhalif görüşten birini, muhalif görüşten olduğunu bile bile aktrolllük ile suçluyor. her zamanki gibi yalandan medet umuyor, suyu bulandırarak insanların kafasını karıştırmaya çalışıyor.

çünkü karakteri bu kadar, çünkü ar duygusu mahallesine uğramamış. böyle birinin dürüst davranması şaşırtıcı olurdu zaten.
  • öncelikle kendisine tavsiyem ilkokul çocuğu seviyesinde “salaaakkk” tadında entry girmeyi bırakması olacaktır zira yiyeceği gg’ler ile sözlükte ömrü çok olmayacak yoksa

diğer taraftan ne düz ne ters mantığa sahip olduğunu düşünmüyorum çünkü açıkça analitik düşünme yeteneğinin olduğu görülmüyor. neden mi?

1-beşiktaş geçen sene 2. olsa yine uefaya gidip aynı gruba düşecekti, zira uefa katılımında türkiye lig 2.si ya da 3. sü olmanın bir farkı yok. beşiktaş seribaşı, 2. olsa şl ön elemesi oynayıp elendiğini düşünürsek yine kendi grubu gibi gruba düşecekti. düz mantık çöktü.

2-1. ve 2. olmak ise tamamen farklılaştırıyor avrupa’daki durumu, birisi şl gruplara gidiyor diğeri şl ön eleme ve sonrasında uefa ligi. başakşehir geçen sene şampiyon olsaydı aynı galatasaray gibi 4. torba takımı olacaktı. grubu da benzer olacaktı gs gibi.

3-bahsekonu entryimde ne yazmışım? “geçen sene şampiyonluğu hakeden takım” bana göre başakşehirdi. galatasarayı ite kaka şampiyon yaptılar, bence haketmediler, başakşehir daha sistemli oynayan bir takımdı, bu sene de öyle. peki entryimde 2. liği ya da 3.lüğü hakeden takım diye bir şey yazdım mı? yok. ben beşiktaş bu sene şl’ye gitse daha iyi işler yapardı yazdım mı? o da yok. düz mantık yine çöktü

4-başakşehir şl’ye gitseydi gruptan çıkardı şeklinde bir cümle göremedim entrymde, “daha farklı şeyler olabilirdi” yazdım. benzer grup gelse daha fazla puan toplardı belki, ya da en azından 3. olup devam ederdi. çok olası zira almanya lig liderini deplasmanda yendiler, belki içerde dışarıda en azından brugge yenerlerdi, bu da minimum 6 puan. okuduğunu anlamamak kötü, buradan da geçer not alamadın.

kendisinin defolarını bu kadar net bir şekilde ortaya dökmek istemezdim ama haketti. belli ki her şeyi bildiğini iddia eden yeni nesil sürüm gençlerden.

hangi takımlı olduğu umrumda değil ama iyi
    ki beşiktaşlı değil.
  • analiz yapan herkese saygım sonsuz, ama fanatizme gelemiyorum.

bok gibi ülke futbolu var bunun galatasarayı beşiktaşı yok, bunu kabul edip gerekli boykotları yapmadığınız sürece de değişmeyecek, orada anlatmak istediğim nokta buydu. ancak mc43 mesaj yoluyla kendisine ulaşmamızı engellediği için, bu konuda da kendisine gereken cevabı veremiyorum.

o gün de destek olup mesaj atıp haklı olduğumu söyleyen herkese teşekkür ederim, tüm spor dallarında afedersiniz y*rrak gibi ülke, ama hala fanatizm uğruna yok o kollandı, yok onun annesi babasıyla tanışıyormuş gibi gerzek yorumlara gerek yok.

ülkede akıllı insan sayısını 5 e düşürdü benim nezdimde sayın mc43 isimli şahıs, zira entrylerini beğendiğim bir yazardı ama ana fikir yerine 2 yıllık koca çınarı savundu.

bana şunu söylettiğiniz için utanın kendinizden.
  • kaç para lan bi indirim? ayağına çağırıyorsun bir de. gel ben üstünü veririm sana.

edit: nickaltı olduğunu farketmedim başlığın. yazarı tenzih ederim. dominosta böyle bir afiş görmüştüm bir yerde, ona istinaden.
  • insanların fikirlerini;

-suç ehliyeti olmayan birini öldüren adamı öldüren bir fikirse
    -ad hominem, başlık altına bakmadan, entry gezmeden peşin hükümlü bir fikirse
    -karşıt argümanlar üzerinden tartışmak yerine küfür edip adres isteyen bir kitleyse

düşünce özgürlüğü kapsamında dillendirmiyorum. üzücü bir aktroll entrysine denk geldik.
  • başlığındaki 3 aktroll aktroll iftirası attığına göre kaliteli yazar, diyebilirim ancak entry’lerinden anladığım kadarıyla araştırmacı bir kişi..

örnek: çok sert
  • bu ve bunun gibi beyinsizleri, siyasetten beyni yanmışları gördükçe diyecek hiçbirşey bulamıyorum.
    işin kötüsü sağa sola küfür edip bir şeyler değiştireceğine inanan bir zavallı sadece.
    yazık gerçekten.