• erdem ergün'ün şahane şarkısı.

bir yanım hasret bir yanım gurbet
    ne uslanır gönlüm ne senden usanır
    gözlerine dalıp kaldım farzet
    sanma sen gitmeden bir kere kapanır
    gözlerim ol bakıp bakıp görmezden geldiğim dünyamı döndür a canım
    sözlerim ol atıp atıp içime ağlayıp sızlayıp vermediğim ol
    gel dedim gel dedim gelmedin yarim
    senden bana fayda yok ağrısın sızısın
    ağladım ağladım ağladım
    yarim yarim diye duymadın sağ olasın
    eski zamanların hatırı sende var mı ki
    etrafında bir yer bulayım
    sen bir ömür böyle sürmez derken
    ben nasıl efkarından huzur bulayım
    gözlerim ol bakıp bakıp görmezden geldiğim dünyamı döndür a canım
    sözlerim ol atıp atıp içime ağlayıp sızlayıp vermediğim ol
    gel dedim gel dedim gelmedin yarim
    senden bana fayda yok ağrısın sızısın
    ağladım ağladım ağladım
    yarim yarim diye duymadın sağ olasın...

alın teri değil copy-paste...

edit: zenci nicki'ne teşekkürler.
  • ne arabesk diyebildim ne başka birşey bambaşka bir şarkı türü bu. erdem ergün harikası.
  • gecenin bir vakti, yalnız başına düşünürken dinlenirse birkaç kere üst üste, ciddi anlamda manasız bunalımlara sürüklüyen bir erdem ergün şarkısı
    bu adamın sesinde, sözlerinde bir şey var. hani diyorlar ya, cam kırığı gibi. çiziyor yani.
  • tek bir boş şarkı bile taşımayan yek ahenk albümünün boynuma kelepçesini takmış, beni istemediğim derinliklere inmeye zorlayan şarkısıdır. sanatçı; şarkının özellikle "ağladım, ağladım, ağladım" kısmında verdiği hazza, boyunluğumu daraltmak suretiyle özenle acı karıştırmaktadır. yine de kendisinden şikayetçi değilim, eline diline sağlık.
  • nakaratındaki "sağ olasın" kısmı sonradan eklenmiş ve arabeskleştirmiş gibidir şarkıyı. oraya güzel bir "siktir git" daha uygun olurdu bence.

enerji götüren şarkılardan, sağ olasın...
  • eski türk filmlerinde tartışmış baba ile oğlunun arasını yapmaya çalışan annenin çabalarının sonuç verdiği ve babanın yumuşadığı anda oğluna sarılmak veya "eşek sıpası"* diyerek sırtını patpatlamak* için kullandığı cümle. aynı zamanda yeni barışmış çiftimizde dişi kişinin hala nazlandığını gören er kişinin sesini hafifçe yükselterek söylediği "hadi artık uzatma" uyarısı.
  • erdem ergün'ün yorumladığı muhteşem şarkı...

http://www.youtube.com/…9pau4wiyevi&feature=related
  • durduk yere eski sevgiliden fizy ve mail marifeti ile dinletilince, durduk yerde adamın amına koyan şarkılar top10'da liste başı olmayı hak etmiş olan erdem ergün şarkısıdır.
  • malûmdur, türkü dediğimiz şey dilden dile söylenerek toprağa, havaya, suya, kalbe nakşedilen dolayısıyla ezelî ve ebedî hükmü olan sözlü eserlerdir. formül böyle ise, ben, bizzat, kendim, şahsen söyleye dinleye, erdem ergün'ün şarkısını "son çeyrekte yakılan en has türkü" olarak ilân edip yaymaya talibim.

gelen gelir.
  • nihayet klibi de çekilmiş olan güzel şarkı

http://www.dailymotion.com/…-dedim-video-klip_music
hesabın var mı? giriş yap