şükela:  tümü | bugün
 • türk filimlerindeki , gel yavrum seni artist yapayım tümcesinin reel hayat formu. verdiği sonuç ise aynıdır
 • ilk kez halamdan duyduğum bir laftır. sonra kavga çıktı zaten, amcamla halam küstüler pul koleksiyonu yüzünden.

  on yaşlarında varım yokum. halam haylazlıklarıma çare düşünmüş kendince. çocuğa bir hobi bulmak lazım dedi herhalde kendi kendine ve bana "gel sana pul koleksiyonumu göstereyim" dedi. bu lafı duyan amcam hiddetle ayağa fırladı:
  - hayır! ben göstereceğim!
  çocuğa seninkini gösterelim benimkini gösterelim derken, iş benim pul koleksiyonum seninkini dövere döküldü. ben sıkıldım. bahçeye kaçtım. top oynadım. top gözüme geldi. arkadaşım "gözün morarmış eheuhee" dedi. eve gittim. halam gözüme buz koydu. "sen bakma amcana" dedi. "benimkisi daha güzel..."

  amcamla halam küstüler. annem "peçete koleksiyonu yaptıralım" dedi. sofrada menekşeli kağıt peçeteler vardı. halam hemen bir peçete alarak bana uzattı. "al" dedi. "koleksiyonunun ilk parçası benden."

  ertesi gün amcam beni sanırım cağaloğlu'nda bir dükkana götürdü. gözlüklü bir amca vardı. her taraf pul doluydu. amcam pulların ne kadar değerli olduğunu anlattı. benim param yoktu ki! peçete koleksiyonu yapmaya karar verdim. her gittiğim misafirlikten bir peçete alabiliyordum bedava. kimse "benim peçetelerim aysel hanım'ın peçetelerinden daha güzel" filan da demiyordu ne güzel.

  sonraki yıllarda da "gel sana pul koleksiyonumu gostereyim" diyenlerden uzak durdum. kavgacı, çok nispetçi oluyor pul koleksiyoncuları.

  "gel sana peçete koleksiyonumu göstereyim"
 • ben de bu sozde denen pullari topluyodum ve gel sana pul koleksiyonumu gostereyim* demek icin can atiyordum. amaa annem aman cok degerli onlar vs diip izin vermezdi hatta ben bile cok bakabildim diyemicem gorsem tanimam yani. ne mankenler, ne celebritileri kacirdim bu yuzden ahh ahh anne!!

  geriye donup baktigimda film ve dizilerin daha kullanisli oldugunu dusunmekteyim. hem suresi daha uzun, hem de duruma gore romantik bi ortam hazirlamak daha mumkun. isiklar kapali/kisik, muzik esliginde pul koleksiyonuna pek bakilicani sanmiorum. tecavuzcu coskun diilseniz zaten bulundugunuz kisi bu ortama uygundur ve bir film ya da muzik koleksiyonu pek guzel olur bu sartlarda.
 • yerini,çok daha cazip olan "gel sana dvd koleksiyonumu göstereyim"in aldığı ifade.
 • -gel sana pul koleksiyonumu göstereyim verengül.
  -yaa ben evde sevişecez zannediyordum şimdi pullu napçez?
  -işte senin bu dobralığını, açık sözlülüğünü seviyom ben.