şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir’in parlak yıldızı altay’ımız, 16 ocak 2019 tarihinde doğumunun 105. yılını kutluyor!

  büyük altaylılar

  #gelberaberıslanalım diyor.

  105 yıldır her platformda en büyük olduğunu gösteren; kar, yağmur, çamur, yaz,kış demeden sevdasının peşinde koşturan, bu yolda nice badireler atlatan, yeri geldiğinde sevinen, yeri geldiğinde üzülen ama asla “büyük”lüğünden taviz vermeyen ulu çınarımız bu 16 ocak’ta da tüm sevdalılarını hava şartları ne olursa olsun

  “gelberaberıslanalım!!!”

  çağrısına kulak vermeye ve izmir’i tekrar yakmaya davet ediyor.

  etkinlikle ilgili program aşağıdaki şekilde oluşturulmuştur:

  “* saat 18:00'de altay alsancak stadyumunda toplanma.
  * 19:14 stadyum'dan gündoğdu'ya kıbrıs şehitleri güzergahından büyük kortejle hareket.
  * gündoğdu meydanına varış.
  * meşale gösterisi
  * konser”

  unutma! sen olmadan 1 kişi eksiğiz! sevdanı yalnız bırakma!
 • dedim herhalde yine abazanlar başlık açmış meğersem konu çok başkaymış *
 • büyük altay'ımızın 105. yılını hepberaber coşkuyla kutlamak için yağmurlu bir 16 ocak akşamında hep beraber kolkola olacağız.
 • orgi havaalanı ismini bulanla bu hastagı yapan aynı kişi olsa gerek!!

  t: altay futbol takımının 105. kuruluş yılı sloganı.
 • kafir hashtagi.

  mümin olsa #gelberaberislamalim olurdu.
 • başlığın hikayesi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse izmir’de her sene 16 ocak’ta büyük altay taraftarı sevdalarının doğum gününü semtlerinde(bkz: alsancak) kutlarlar ve istisnasız her sene o tarihte adeta gök delinir, aşıklar bir kez daha sırılsıklım altay aşığı olurlar.

  hatta çok da güzel bir altaylı sözü vardır aşırı yağmur yağması ile ilgili. ‘öyle bir yağmur yağıyor ki sanırsın 16 ocak’
 • koskoca bir tarih, koskoca bir kültür... 16 ocak, büyük altayımızın 105. kuruluş yıl dönümü. kutlu olsun!
 • doğru anlaşılsın diye yazıyorum. bazılarımıza prehistorik gelecektir çünkü. ne de olsa 105 yıldan bahsediyoruz.
  birincisi de ikincisi de yapılmamıştı cihan harbinin mesela. ittihat ve terakki osmanlının başında, romanov hanedanı rus tahtındaydı... ne çanakkale, ne galiçya, ne sakarya, ne de büyük taaruz. henüz tek kurşun atılmamıştı.
  neden söz etsem, acaba? kızıl başkan rıdvan burteçin mi desem ya da bir ölçüde çağrışım yapması için büyük mustafa'dan mı girsem, alsancak stadı'nın skorbordunu patlatan topları mı hatırlatsam yahut bilemedim. ne de olsa 105 yıl var geride. turuncu züppeler gibi değildir altay'ın büyüklüğü. üstelik sahiden şampiyonluk büyüklüğü olmadığı da bir gerçektir.
  nice nice yıllara büyük altay!..
 • büyük altayımızın 105. yıl kutlamaları çerçevesinde kullanılan hashtag. yıllardır her 16 ocak’ta yağmur yağdığından kutlamalar bizim için tamamen ıslanmakla eşdeğer bir hal aldı. varsın yağmur yağsın, kar yağsın, taş yağsın. şanınla, şerefinle, onurlu tarihinle sen çok yaşa izmirimizim yüz akı. sen çok yaşa koca çınar. sen çok yaşa izmirin büyük ağabeyi.