şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık web sitesi isimlerinin iyice bokunun çıktığının göstergesi olan alışveriş sitesi

  (bkz: gelbura ne lan)
 • of yine başlık bilgi çöplüğü.

  birileri reklam yapıyor, yapsın bana ne. kanzuk düşünsün yani. bir sitede ssl olması o siteyi güvenli falan yapmaz. ürünleri ssl mi gönderiyor lan bana, manyak mısınız?

  ayrıca ssl dediğin şey artık dünyada standart hale gelmeye başladı. yok comodo ssl varmış, lan kullandıkları sertifika 9 dolar. ayrıca o işi letsencrypt ile para harcamadan da halledebilirlerdi.

  bir de şu yoruma takıldım: "ancak htacces ten https yönlendirmesi yapılmadığı için, ilk açıldığında http protokolü ile açılıyor."

  yapılabilir ancak bu işin en doğru şekli bu değildir. normali bunun nedir biliyor musun? ozan bey iyi akşamlar. yönlendirmeyi direkt olarak web server konfigürasyonundan (mesela bunlar apache kullanıyorlar, oradan) yaparsın. 80 portuna gelen tüm istekleri 443'e (ya da ssl için ne kullanılıyorsa ona) gönderirsin. htaccess ile yönlendirme yapmak pek doğru bir yöntem değil yani.

  ha, ssl demişken şöyle de üzücü bir durum var yani. kimle çalışıyorsanız değiştirin.
 • hepsiburada çakması site. sahipleri muhtemelen r10 sitesindeki ekşi sözlüğe reklam veren suserleri görmüş ve reklamını yapmak istemiş. neymiş efendim çok zor bulunan ürün bulunmuş yok tertemiz alışveriş olmuş. yok ucuza almış. yaratıcı olun biraz. ne o öyle basit yorumlar.
 • sırf piyasadan 30 lira kadar daha ucuz diye kahve makinesi sipariş ettim bu siteden biraz korkarak.

  siparişimden sonra ne bir onay maili, ne sipariş durumu ile ilgili bilgi maili geldi. şifre yenileme maili istedim gelmedi, telefonları da çalmıyordu. aha dedim yandı paracıklar.

  sonra iletişim adreslerine mail attım, 30 saniye sonra filan dönüş yaptılar mail server'ımızda arıza var diye. salı gecesi verdiğim kargo perşembe günü ulaştı. ama şöyle bir sıkıntı var; sürat kargo ya da aras kargo seçeneği var sadece. iki ucu boklu değnek olmuş biraz. ben aras'ı seçtim sorun olmadı (olmamasının muhtemel sebebi iş yerine söylemem ve kurumsal olarak çalıştığımız firmalardan biri olduğu için geldik bulamadık edemedik yapamamaları).

  fiyatları gerçekten uygun gözüküyor çoğu üründe, muhtemelen pazar payı elde etmek için çok düşük kar marjı ile satış yapıyorlar.

  reklam olarak entry yazanlar varsa eğer baya üzüleceğim bedavaya yazdım şu entry'yi. :(
 • anlamsız türkçe katli bir adı var. gelbura nedir ne demektir çok itici. günlük ortalama 5000 kişi giriyor. küçük kar marjıyla nasıl para kazanıyor. tedarikçileri kim. ıphone 8'de bile kargo ücreti alınıyor.
  ama iyi birşey var site çok hızlı. demekki cdn çalışıyor.
 • muhtemelen sırrı süreyya önder'in sahibi olduğu bir internet sitesidir.
 • iğrenç ismiyle, hepsiburada.com çakması yapısıyla ve ssl nedir öğretmeye çalışan yapımcısıyla yine haketmeyen bir siteye entari girerek bedavadan reklamını yaptığımız oluşum.

  herif artık reklam yapma isteğinden nasıl gözü dönmüşse her eleştiriye ayrı entry giriyor ilk entrysini düzenlemek yerine.
 • (bkz: yatassagi.com)
 • -ge bure
 • hadi ya! online ödeme yapılan bir sitede ssl mi var? ne kadar yenilikçi bir anlayış. artık domain alırken bedava veriyorlar zaten ssl'i. haber sitelerinde bile ssl var, dalga mı geçiyorsunuz?

  gelbura ismini bulan değil de, o ismi görünce 'güzelmiş bu isim işte bu!' diyen kişide suç.

  tanım: entry satın alarak reklam yapmaya çalışan, ismini bir an önce değiştirip organik bir büyüme stratejisi izlemesi gereken online alışveriş sitesi.