• artık web sitesi isimlerinin iyice bokunun çıktığının göstergesi olan alışveriş sitesi

(bkz: gelbura ne lan)
  • hepsiburada çakması site. sahipleri muhtemelen r10 sitesindeki ekşi sözlüğe reklam veren suserleri görmüş ve reklamını yapmak istemiş. neymiş efendim çok zor bulunan ürün bulunmuş yok tertemiz alışveriş olmuş. yok ucuza almış. yaratıcı olun biraz. ne o öyle basit yorumlar.
  • muhtemelen sırrı süreyya önder'in sahibi olduğu bir internet sitesidir.
  • hepsiburada üzerinden maono au-a04 mikrofon sipariş verdiğim site. fiyat satın aldığım zaman daha uygundu bu yüzden hepsiburada üzerinden aldım. ilk deneyimim olacağı için mikrofon alayım dedim daha önceden (bkz: kahve sakal) dan bildiğim için lelit marka espresso makinesi ve öğütücü alacaktım memnun kalırsam

pazar gününde verilen sipariş salı akşamı elime geçti. ilk kutuyu gördüğümde ''ulan unboxing de kutu böyle değildi'' dedim.

normalde tek bir kutu içerisinde bütün parçalar gelir bendeyse 3 ayrı kutu var.

sonra çaktım köfteyi bana alt versiyonu olan au04tr gönderilmiş, eksik kalan parçalar ayrı ayrı eklenmiş.
    varan 1 120 liralık shock mount eksik.
    varan 2 mikrofon kullanılmış, kutu çok önceden açılmış ve mikrofon kablosu da kullanılmış. iade eden veya incelemeye gönderdikleri kişi uygun şekilde paketlememiş geri.
    varan 3 mikrofon filtresi ezilmiş, kullanılmış.

şimdi kendilerine sorum: faturamda au-a04 yazıyor. ben herhangi bir sıkıntıda garanti kapsamında size bu au04tr mikrofonunu yollasam sıkıntı çıkar mıydı ? bence çıkardı.
    1-niye bilgilendirilmeden bana teşhir ürünü satılıyor ?
    2-niye bilgilendirilmeden bana başka ürün yollanıyor ?
    3-niye ben bilgilendirilmeden au04tr deki ürünlerin üstüne au04 ekipmanları ekleniyor ?

kısacası satış sözleşmesine uymayarak beni hayal kırıklığına uğratmışlardır.

insanlar böyle yeni sitelerin hizmet kalitesini anlamak için buraya gelir ve yorumları okurlar. au04 ve au04tr mikrofonu aynı olabilir, fakat benim faturamda ve satış sözleşmesinde yazan unsurlarla bana borçlu tarafın ifa ettiği borç aynı olmayınca ben de mesleki tecrübeyle onu iade etmek zorunda kalırım.

bu arada 2 güne gelmesi çok iyi bir süre ama amazon prime ye de alıştığımı söylemem gerekir.

edit: şimdi yorumları okudum birçok kişi kullanılmış ve pakedi yırtık ürünlerden şikayetçi internette. iade sürecinden önce yazdım bu entry i eğer editlemezsem iadede sıkıntı yaşamamışım demektir.
  • lelit gibi bir markanın türkiye distribütörü olabilmişler ; iyi bir girişim.
    ben de lelit'ten bir makine almak istiyordum ama onlar artık pek satmak istemiyorlar sanırım. forumlarda satış öncesi müşterileriyle çok yakından ilgilendikleri yazıyor ama post'lar 2019'dan falan. ben kendilerinden makine seçimim için soracağım bir iki basit soruya cevap vermelerini ve bana bir espresso makinesi satmalarını bekliyordum.
    1 aydan fazladır kimse ilgilenmedi. maile dönüş yok , telefona whatsapp mesajına dönüş yok .
    temmuz'da kur düzeltme zammı gelecekmiş , forumda okudum .
    o zaman düşerler müşteri peşine tekrar , şimdi sallamıyorlar.
    şu an geldiğim noktada lelit makine almak istememe rağmen bu adamlardan almayı içime sindiremiyorum. espresso perfetto'nun getirdiği makinelerden bakmaya başladım.
  • sırf piyasadan 30 lira kadar daha ucuz diye kahve makinesi sipariş ettim bu siteden biraz korkarak.

siparişimden sonra ne bir onay maili, ne sipariş durumu ile ilgili bilgi maili geldi. şifre yenileme maili istedim gelmedi, telefonları da çalmıyordu. aha dedim yandı paracıklar.

sonra iletişim adreslerine mail attım, 30 saniye sonra filan dönüş yaptılar mail server'ımızda arıza var diye. salı gecesi verdiğim kargo perşembe günü ulaştı. ama şöyle bir sıkıntı var; sürat kargo ya da aras kargo seçeneği var sadece. iki ucu boklu değnek olmuş biraz. ben aras'ı seçtim sorun olmadı (olmamasının muhtemel sebebi iş yerine söylemem ve kurumsal olarak çalıştığımız firmalardan biri olduğu için geldik bulamadık edemedik yapamamaları).

fiyatları gerçekten uygun gözüküyor çoğu üründe, muhtemelen pazar payı elde etmek için çok düşük kar marjı ile satış yapıyorlar.

reklam olarak entry yazanlar varsa eğer baya üzüleceğim bedavaya yazdım şu entry'yi. :(
  • güvenli mı güvensiz mi bilmem de, adından feci derecede uyuz olduğum internet sitesi. bir sitenin adı bu ancak bu kadar güvensiz olur.
  • moza racing dd r5 bundle set (moza dd r5 + es steering wheel + sr-p lite pedals + r5 table clamp) setinden aldım 2 ay oldu ödeme yapalı halen hiç bir gelişme yok. tahmini teslimat tarihi geçmiş olmasına rağmen güncellenmeden duruyor üye panelinde aynı eski tarih görünüyor, şaka gibi... ilk deneyim için başarısız not veriyorum
  • şindi reklamlar
  • iğrenç ismiyle, hepsiburada.com çakması yapısıyla ve ssl nedir öğretmeye çalışan yapımcısıyla yine haketmeyen bir siteye entari girerek bedavadan reklamını yaptığımız oluşum.

herif artık reklam yapma isteğinden nasıl gözü dönmüşse her eleştiriye ayrı entry giriyor ilk entrysini düzenlemek yerine.
hesabın var mı? giriş yap