şükela:  tümü | bugün
 • tanım : yazarların geleceğe dair not bıraktıkları başlık.

  benim notum biraz farklı olacak, bu günlerde yaşadığım şeyler yüzünden git gide kendimi yalnız, terk edilmiş,kimsenin umrunda olmayan ve değersiz biri gibi hissediyordum. hayatıma dışarıdan bir gözle bakıyordum da insanlar benim varlığımı ve yokluğumu fark etmiyordu bile. bu fark edilmezlik, bu sıfırı yaşama hissi insanlardan daha da kötüsü kendimden soğumama neden oluyordu. ruh halim dipteyken bir ses işittim, taaaa içlerden gelen bir sesti ve bu ses gayet tanıdıktı. aslında bu ses içimdeki sesti.

  ve bana şunları söyleyerek geleceğe dair ufak bir not bırakmamı istedi.

  " hayat çok fazla uzun ve biliyorum ki hayatın bu uzun maratonunda her ne kadar ayakta duracağımız günler olacaksa da pek çok kez yere düşeceğiz. fakat her ne kadar fazla yere düşersek düşelim yeniden ayağa kalkmak için mücadele edeceğiz , en azından yerde kalmamak için çaba göstereceğiz. fakat bazı zamanlar gelecek ve yere düştüğümüzde seni ayağa kaldıracak kimsen olmayacak. işte o günlerde seni ayağa kaldıranın geçmişinde paylaştığın bir not olmasını istiyorum.

  gelecekteki sana sesleniyorum : ne kadar kaybedersen kaybet ben seni seveceğim, herkes seni bir işe yaramaz bile görse ben senin her şeyi yapabilecek biri olduğundan emin olacağım,hiç kimse seni fark etmese bile ben seni fark edeceğim, herkes seni terk etse bile ben seni asla terk etmeyeceğim.

  geçmişin başarısızlıklarla dolu olabilir, sert düşüşler yaşamış olabilirsin, en sevdiklerin seni yalnız bırakmış olabilir ama unutma aslında gerçek yalnızlık insanların seni terk etmesi degildir, gerçek yalnızlık iç sesinin seni terk etmesidir. çünkü her insan terk eder,terk edilir fakat senin içinde beslediğin o ses sen yaşadığın sürece seninle yaşar ve seni asla terk etmez. "

  ve geleceğe bir not hayatında kaybettiğin hiçbir şey için üzülme içindeki sesten başka
 • senin geçmişini sikeyim. oh beaa. (alınmayın lütfen kendimedir tüm lahnetim.)
 • olm zaman makinesi fln bulunduysa hemen gel beni al. yada loto toto fln zenginliğin sırrını hemen gel söyle, bir şekilde ulaştır aq.. derdim.
 • 3 çocuk şart sözünü empoze et
 • çocuk düşlerimiz yok artık
 • saftirik geldin salak gidiyorsun üstelik de fazla bir vaktin kalabilmiş değil. bok ettin her şeyi aferin.
 • futureme.org'dan yapılarak daha etkileyici bir seviyede deneyimlenebilecek olay.

  edit: %10 alıyorum.*
 • "gelecek, geçmişin bok yemesinden başka bir şey değildir zaten biliyorsunuz; ne yaparsak yapalım, bir mucize olmadığı sürece bu gerçeği asla değiştiremeyiz."
  (bkz: heba)
  (bkz: hasan ali toptaş)
 • ait olmam gereken yerde olamayacağım, mutlaka!
 • bilim insanlarının tahminine göre uzay boşluğunda 300-500 milyar arası galaksi bulunuyor. bugünün teknolojisiyle en yakınına ulaşmak ortalama 30.000 yıl sürüyor.

  500 milyar galaksi içerisinde biz bir tanesinde yer alıyoruz. yer aldığımız galaksi içerisinde küçücük bir gezegendeyiz. o kadar küçük bir gezegen ki bir uçtan diğerine 24 saat altında seyahat ediliyor.

  ortalama yaşam süresi 70 sene düzeylerinde, yani sen doğduğun andan itibaren her saniye yirmi galaksi ismini söylemeye çalışsan yine de tamamını saymaya ömrün yetmiyor.

  bu küçücük gezegende 3-5 karış toprak için bugüne kadar belkide milyar üstünde insan yaşamını yitirdi.
  3-5 kuruş para uğruna, bazı çıkarlar uğruna dünya genelinde milyonlarca hayatın yok olmasına son 10-15 sene içerisinde bizler gözlerimizle tanıklık ettik.

  dünya galaksi içerisinde çok değersiz ve küçük bir yer tutuyor. biz insanlar bu küçücük alanda hırs ve fanatizme neden kapılıyoruz?
  geleceğe not olsun, umarım çok ilerleyen zamanlarda bir çok şey düzelir ve dünya daha yaşanılır hale gelir.
  biz göremeyeceğiz, umarım siz görürsünüz.

  insanlar anlamıyorlar esas olanın huzur ve mutluluk olduğunu. umarım siz uzun seneler kaybetmeden bunu anlarsınız ve hayatınızı bu odaklarda yaşarsınız.