şükela:  tümü | bugün
 • saniyorum var boyle bir sey.

  yillardir boyle bir sey olmadigina, olamayacagina dair kendimi ikna etmeme ragmen, yeri geliyor oyle seyler oluyor ki, siyahla beyazin farki kadar acik bir sekilde yuzume carpiyor.

  hem de oyle az buz islerde degil, cok spesifik, cok detayli o zamana kadar hic aklimin ucuna dahi gelmemis seyler icin oluyor.
  bugun bunlardan birisi yine geldi basima. biraz degistirerek anlatiyorum:

  dun aklima binlerce km uzaklikta bambaska bir ulkeden soyle bir teklif gelse ne guzel olurdu diye dusunmeye basladim.
  sonra hayalleri buyuttum madem oyle su da olsun, madem oyle bu da olsun demeye basladim.
  hayal cok guzel bir yere dogru gidiyordu, ic cekip neyse dedim yattim.
  sabaha ayni hayalini kurdugum seyin resmi teklifini aldim. oyle alakasiz, oyle afaki bir olay ki; insan ne diyecegini bilemiyor.

  birinin basina kotu bir olay gelecegi zaman da ayni sey, buyuk bir olay olacagi zaman da ayni sey oluyor.
  cok buyuk degisikliklerinin hepsinin ya ruyasini gordum ya da boyle bir sekilde hissettim. buyuk is degisikliklerini, evlenecegim kadini, icinde yasayacagimiz evi, aniden olecek yakinlarimi vs vs vs.

  varsa bunun bir aciklamasi biri gelsin anlatsin.
  zira baskasi demis olsa, "he he" der gecerdim.
 • aynısı kesinlikle defalarca kendi başıma geldiğinden var böyle bir şey. bazen hiç tanımadığım birinin ismini bilebiliyorum ya da ülke dışında olan birinin hangi şehirde olduğunu bilebiliyorum ya da öleceğini his olarak hissettiğim bir arkadaşım hayatını kaybedebiliyor. ama kahinlik değil bu, böyle bazen durduk yerde geliyor ve sonra gerçekleşiyor. ama kendimi zorlamamla yapabildiğim bir şey değil. açıklaması yok.