şükela:  tümü | bugün
  • tam hali gençlerimizden geleceklerini özel sektörde aramalarını istiyorum olan bir rte sözü.
    geleceğinizi kpss çalışarak harcamayın, kpss tabanlı bir mesleğe de yatırım yapmayın anlamına da yorulabilir.

kaynak: https://www.tv100.com/…erceklestiriyor-haber-502147
  • devletten sürekli kadro isteyen ağlak tayfadan ben de çok sıkıldım. adamların ülkeye dair en büyük problemleri kamuya kapak atamamak.
  • bir bakıma haklı adam, tanıdığım bazı insanlar kpss uğruna 10 yıllarını falan boşa harcadılar.
    vasıfsız olmalarından kaynaklanan bu geleceği garanti altına alma huyu gençlerin tercihi olmamalı.

girişimci ruhunuzu heba etmeyin.
  • kıdem tazminatınızı elinizden alıcam, hiç bir zaman çalışan olarak söz hakkınız olmayacak, patronun iki dudağı arasında bir iş hayatınız olacak , etiniz de kemiğinizde işverenin diye devam etmeliydi konuşma.
    farkındalar mı bilmiyorum ama yeni nesil bu iktidarın gerçekten sonunu getirecek.
  • meali:

“siz geleceği özel sektörde arayın kamuyu biz düşünürüz. kendisine söz verilen çok var.” olan açıklamadır.
  • çünkü devlet kadrolarını kendi eşim dostumla doldurdum diye devam etmesi gereken cümle.
  • istisnalar hariç özel sektör bataklıktır. hayatından feragat etmektir. aklı olan devlet memuru olur.
  • twitter da açılan tag lerden kurtarır bizi inşallah bu açıklama. devlet kapısını unut özele bak demiş.
    #filanteknisyene10000atama
    #falanmezunları40000atamabekliyor
    #bilmemnemağdurlarınakulakver
  • adam mühendis olmuş twitter'da hashtag kasıyor #yuzbinmuhendisatamabekliyor oğlum siz deli misiniz? mühendislik öyle bir şey değil. neyin atamasını bekliyorsun? eğer okulundan çıkmadan önce bir artı değer üretememişsen git pazarda limon sat. edebiyat fakültesinde okuyanı anlarım (onu da anlamam gerçi, bir insan zengin değilse niye sosyal bilimlere dair bölümler okur) ama mühendis ya bu boru değil.
  • bir iş bulmuştum özel sektörde çalışıyordum. sürekli eleştirdim durdum şartlarını. neyse kötü hissediyordum kendimi ve işi bıraktım aile yanına döndüm. şimdi de lanet ediyorum “neden bıraktım?” diye. şu an hiçbir umudum kalmadı yaşamaya dair. kadro madro beklemek saçma. zaten kpss den puan almak da imkansız benim için. özel sektörde iş bulmak bile torpile bakarken gebersem de çalışmam lazımdı. siz siz olun bulduğunuz işi bırakmayın. sonra benim gibi vasıfsız olarak bile iş bulamazsınız. ve her gününüze lanet edersiniz. ;/