şükela:  tümü | bugün
  • bugün cumhurbaşkanlığına aday olan muharrem ince'nin özellikle üstünde durduğu söylem.

ülke olarak inaılmaz yıprandık hem bugünü hem yarınlarımızı kurtarmak için

her yurttaş üstüne düşen görevi yapıp bu yozlaşmaya bu çöküşe son vermeli.

birileri herkesin su içtiği dereyi kirletmiş ise

o dereden su içen herkesin artık ortak hareket edip

çoğunlukta birleşmesi gerekiyor.
  • şu cümle o kadar derin anlamlar taşıyor ki. evet, 16 senemi kaybettim ama geleceğimi geri istiyorum.

yürüyedur muharrem ince.
  • beni bir kez daha inanarak ve şevkle "güzel günler göreceğiz çocuklar" diye resmen bir marş gibi şarkı söylemeye itmiş muharrem ince sözü. 3 kelime nadiren bu kadar ağır olur.
  • “geleceğimizi geri alacağız” m.ince
    bu hedef memlekette öğrenilmiş çaresizliği yıkmanın sloganı olur.
  • üstünde uzun uzadıya düşünülmesi gereken söz. geleceğe dair umutları yeşertmek adına verilen bir haklı iddia. ne acı ve yazık ki geçmişimizi ve yaşadığımız zamanı kaybettik, elimizden alındı. geleceğimiz ise şimdiden ipotek altında.

maddi ve manevi olarak geleceğimizi, gelecekteki hayatımızı, umutlarımızı, geleceğe güvenle bakma iyimserliğimizi kaybettik. bence bundan daha güzel bir vaad olamaz. bu geri alış elbette birden bire veya kolay olmayacak, en iyimser tahminle türkiye şu an çabalamaya başlasa 30-40 sene uğraşacak ''geleceğini geri almak'' için. bir insan için uzun bir süre ama bir halk için değil. son 20 yılı daha bariz olmakla birlikte 60-70 yıllık bir süreçte hazırladık biz bu karanlık tabloyu. bir kaç nesil bu yüzden yitip gitti, bir kaç taneside yitecek ama sonrası için umut var olacak.

kulak arkası edilmemesi gerekiyor bunun.

not: bu lafı muharrem ince etmiştir fakat benim açıklamam herkesten bağımsız olarak bir yorumdur. muharrem ince'ye karşı bir pozitif algım ve sempatim var. bu iddia'yı gerçekleştirmeye en yakın aday şu an o. yapar yapamaz onu zaman gösterecek.
  • muharrem ince adına seçimin sloganı kesinlikle bu olmalı bence. unutmayın, unutturmayın, geleceğimizi geri alalım.
  • cok geri alinmamasi gereken durumdur.
    fazla geri alirsaniz artik gelecek degil gecmistir.
  • genc arkadaşlar önümüzde uzun yıllar var. 1 2 demeyelim elimizi taşın altına koyalım. ailemizde nazımız geçecek kisilere ne olur benim hatırıma oyunu akpye vermesen diyelim. 60 yaş civarı insanlar zaten erken emekliligini almış tuzu kurular. yandaş medya onları mutlu etmeye yetiyor. olan bize ve cocuklarimiza olacak her sene daha kötüye gidiyoruz. varsa şansınız deneyin, kimseye küsmeyin ama seçim öncesi bir bozuk atın. seçim bitince de ailenizle iyi geçinmeye devam edin.

hayatımızdan 5 sene daha çalmalarına izin vermeyelim.