şükela:  tümü | bugün
  • ilişkisine belirli bir beklentiyle başlamış kızdır. çıkarsız, beklentisiz saf aşk ve sevgi ile başlasaydı o geleceği beraber kurabilirlerdi muhtemelen.

bu kız aynı zamanda ayrılık sonrası etrafta adam gibi adam kalmadığıyla ilgili manidar paylaşımlar yapan kızdır.

(bkz: ne ekersen onu biçersin)
  • bence olayı sadece paraya bağlamamalısınız.
    karşı tarafın parası olduğu halde de kız bir bir gelecek görmeyebilir. kız artık mutsuz oluyordur, 'eeh böyle mi gidicek artık' demiş olabilir. sevgi yetersizliği olabilir. beklentiyi karşılamama durumu olabilir. ya da tüm bu eksiklikleri tamamlayacak yeni birini bulup, sizde bir gelecek görmüyor olabilir. bu kötü tabi.
  • gideri vardır.
  • sırf 2 kız arkadasım bu nedenle benden ayrıldı.. ikiside kariyerli kızlardı beğenme hoşlanma durumu vardı ama yaş itibarıyla evlılık zamanları gelmişti benimde o donemki işimden memnuniyetsızlıgımı durmadan dile getırmem gelecek için kesin bir planımın olmaması ıkısını karamsarlığa düşürdü ve ayrıldık.. ha şuan ikiside mutlu aldığım haberlerden ..
    benmi iyi bir firmaya girdim sayemde iş hacmimiz arttı konumum oturdugum yer arabam hepsi lux segmente geçti.. her yıl 2 yurtdışı 1 yurtiçi tatilim var.. ama gel gorkü şuan ki eşimle uber mutsuzum..
  • genç bir kız çocuğunuzun olması, size insanlığın gidişatını da gözlemleme imkanı veriyor. benim kıza soruyorum: "aşk nedir?" diye. aldığım yanıt ise ilginç: "ben aşka inanmıyorum".

sadece benim kızdan değil, genç nesilden aşk ve sevgi konusunda aldığınız yanıtlar aşağı yukarı aynı. aşkı ve sevgiyi, ya dizi veya sosyal medyadan öğrendikleri aforizmalar ile tanımlıyorlar, ya da inanmıyorlar.

insanlık halidir, deyip geçemiyorum. zira, insanın eridiğini, yok olup gittiğini gözlemliyorum. acı bir durumdur. bunu başa yazıp, devam edelim...

gelecek göremediği için sevgilisinden ayrılan kız/kadın da aynı çöl ikliminde yaşamaktadır. insanlığını kaybetmiş bir şekilde. kendi vücudunu ve "sevgisini" metalaştıran bu zihniyet, yaşam ve insan için emek vermektense, kendisine en uygun ve "zengin" adayı aramakta. gelecek gördüğü adaya tüm bedenini ve ruhundan geri kalan ne varsa onu açan bir kadının insanlığını tartışmamız lazım (tabii ki, bu kadın kadar, böylesine maddi bir ilişkiye razı gelen erkeğin acıklı durumu da ortaya konmalı).

kapitalist bir ilişkiden bahsediyoruz. burada, "piyasa kurallarının" acımasızca işlediği bir hizmet verme ve alma diyalektiği geçerli. bu kuralların gereği, bahse konu kız/kadın, devamlı "monitoring" modunda. erkek arkadaşı gerekli kıstasları sağlayamadığı vakit, zaman kaybetmeden "durumu iyi" başka bir adaya zıplaması lazım çünkü. o yüzden, antenler hep yukarıda, radar hep uygun adayları tarıyor.

mide bulandırıcı bir durumdur. benden ve sevdiklerimden uzak dursun.
  • gelecek göremediği için terk ettiği sevgilisi, gelecekte ışıklar saçarak parıldadığında hasetinden sönüverecek olan kızdır. beter olsundur.
  • asıl sebebi "ben sana göre değilim, sen bana fazlasın" gibi bir klişe de olabilecek kız. bunu yaşadım. bana ayrılık sebebi olarak bunu söylediğinde, yüzüne olmasa bile içimden "ya bi siktir git insan daha düzgün bir bahane bulur" dedim ama sonrasında ortak arkadaşlarımızdan öğrendiğim, sebebin hakikaten bu olduğuydu. benim ona fazla olduğumu, ilişkimiz günün birinde ciddi bir yola girerse kendisinin ailemin karşısına çıkaracağım biri olmadığını düşünüyormuş. tuhaf.
  • (bkz: bahane)
  • ben de geleceği göremiyorum bak bir ortak noktamız daha oldu

ya da

nostradamus sanki bana pezevenk

gibi cevaplara gebe.
  • amk sokağında tek gözü kör kedi buldum.2 aylık.bıraksam ölecek orada çok belli.

kafasına çocuklar çata-pat sıkmışlar.her tarafına yapışmış.
    aldım röntgen çektirdim falan veterinerde.3 tane kurşun kafa tasının içinde.adam alamayız masada kalır dedi.çok riskli.çokta yaşamaz haberin olsun diye de uyardı.

çıktım veterinerden.bindim arabaya yaktım sigara.

ben bu kediye bakabilirmiyim diye sordum kendime? çünkü tek gözü yok,yürürken düzgün yürüyemiyor,kurşunlardan biri ağzının orada ve şırınga ile beslenmesi lazım vs..

yapabileceklerimi,yapamayacaklarımı ve ona verebileceklerimi tarttım.onu mutlu edebilirmiyim onu düşündüm? yaşatabilirmiyim vs..

arkadaşları aradım fikir aldım.

ee be orospu evlatları;

ben kedi için bu kadar düşünüyorum.olur mu olmaz mı diye?

sen nasıl bir şerefsiz yaratıksın ki; ilk önce şans veriyim sonra yok zaman geçtikçe kaçına uyuyor,yok kaçına uymuyor diye senelerimi yedikten sonra siktir edeceksin?

sen kimsin lan?

iş ve iş bulma kurumumusun, beni stajyer mi gördün de uygun mu değil miyim diye bakıyorsun?

benim kalbim yok mu? duygum düşüncem yok mu? kaç sene mi vericem sonra çıkıp ben hep seni tarttım ama şimdi tartma işlemi bitti uygun değilsin?

hoşt..

kimse kimse ile ilişki devam ettirmek zorunda değil ama çıkıp gelecek göremedim yalanını,çıkıp 2-3 seneni piç ettikten sonra senle uyuşmuyoruz demesini de bana anlatamaz.

başlamıcaksın kardeşim ilişkiye.o götü boklu egonu törpülyeceksin ve hayır diyeceksin en baştan.karşı tarafta yoluna gidecek.

ilişkilerin, ağzına sıçtınız bu modern sandığınız fikrilerinizle.

hesabın var mı? giriş yap