şükela:  tümü | bugün
 • belkide geliyor da sen bilmiyorsundur. belki de şu an yaşadığımız olaylar aslında böyle olmayacakken gelecekten gelen bazı insanların yönlendirmeleri sonucu böyle olmuştur.

  büyük resmi görmek lazım.
 • insan oğlunun, zaman yolculuğuna bu kadar takıntılı olması; geçmiş hataların yaşattığı pişmanlıktan kurtulmak istemesidir.

  ne istediğinize dikkat edin gençler.*
 • geçenlerde "gelecekteki ben, tam şu an gelmezse zaman makinesinden umudu cidden keseceğim. gelirse geldiğini, söz, kimseye söylemeyeceğim, valla." falan dedim kendi kendime.
  evet, gelmedim. ya maksimum yetmiş yıl içerisinde icat edilmeyecek ya da ben yine fakirlikten o makineye giremeyeceğim. hadi bakalım! şskdjdl.
 • torunlarimizin gayet akilli oldugunu gosterir. ulan firsati olsa kacacaksiniz su andan. torunlar niye gelsin?
 • kim bilir belki de geliyorlardır.

  ben gelecekten gelsem mesela, kimseye çaktırmam, uğraşamam. o kadar yol gelmişim bir de henüz yeterli teknolojiye, süper güçlere,...vs vakıf olamamış 2017 görünümlü mağara adamını mı ikna edeceğim?
  geldiğime göre azıcık işim vardır mutlaka, onu halleder dönerim.
  dönerken de dikkat ederim, öyle ortalık yerde teleport olup da kameralara yakalanmam, yakalansam da geri döner değiştiririm kaydı yea. güç bende*
 • o kimsenin gelecekten geldiği anlaşıldığı vakit tüm bilimadamlarının işleri güçleri bırakıp zamanla kafayı bozacağını, tüm teknolojik ilerlemenin o dakika duracağını, devletlerin bu makinayı icat etmek için seferberlik ilan edeceğini ve böyle bi durum olduğunda o makinanın icat tarihinin değişeceğini bildiği için zaman yolcusunun annesi "aman oğlum tanımadıklarına makinayla geldim deme" diye uyarıyordur.
 • ilginç olmayan durum. ilginç olan durum ise ciddi ciddi zamanda yolculuğun mümkün olacağını düşünen ergenler görmek.
 • içinde bulunduğumuz zaman dilimi gelecekten gelme zahmetine değecek bir çağ olmadığı içindir. yerleşik hayata geçeli 10.000 sene olmuş, yazıyı bulalı 5.000, sanayi devrimi olalı 250 sene. bilgisayarın evlere girmesi bile 30 sene önce başladı. sanki çok görülmesi gereken bir zaman dilimindeyiz de "aaaa gelecekteki insanlar neden gelmedi cık cık cık" diye ayıplıyoruz gelecekteki insanları.

  hayır belki de günümüzden 10.000 sene sonra yaşayan insan için bizim şu anda bulunduğumuz bu tarih ilgi çekici değil. adamlar belki zamanda yolculuğu buldu da, geçmişe turistik gezi yapıyor, dinozorlarla fotoğraf çektiriyor, neandertallara şarkı söylüyor, sonra evine dönüyor. ya da illa niye bizim geçmişimize ya da şu anki zamana gitsin, bizim geleceğimiz de adamın geçmişi değil mi? 8767 yılında zaman makinesine binen adam belki 4735 yılına gitti. şu an doğmuş olan bebeğin torununun torununun.... torununun torunu yaşayacak o zaman, nereden bileceğiz biz zaman makinesinin varlığını. hadi en iyi ihtimalle vasiyet bıraktın torununa, zaman makinesi bulunursa beni geçmişe gel bul diye, o da kendi torununa bıraksa aynı vasiyeti, öyle öyle gitse, dolmuşta arkadan para uzatır gibi "beyler şunu elden ele bi zahmet" diye zamanda atlata atlata mı götürecekler zaman makinesini? bence gelecekteki insanlar buldu zaman makinesini, bizim zamanımıza kokuyor diye gelmiyorlar.
 • "ben gelecekten geldim" diyerek çürüttüğüm önerme. buyurun aksini ispat edin.