şükela:  tümü | bugün
 • alm. vesile,fırsat,sans.

  (bkz: möglichkeit)
 • (bkz: gegenheit)
 • alm. -heit eki ile biten bütün kelimeler gibi artikeli diedir.
 • alm.-heit eki ile biten bütün kelimeler gibi genitiv halindeki artikeli derdir.
 • ön edit: sakın bulaşmayın, bir şey satın almayın.

  mersinde bir dükkan. gittigidiyor üzerinden satış yapıyor.
  kullanıcı adı gelegenheit. puanına bakınca sorun yok gibi görünüyor.

  bu adamdan biraz da zorunluluktan dolayı bir ürün aldım, zira fazla vaktim yoktu ve istanbuldaki mağazalarda ürünü bulamadım.

  ürün kargodan kırık geldi ve ben de ürünü teslim almadan tutanak tutturup iade ettirdim. durumu da gittigidiyor ve satıcıya mesaj ile bildirdim.

  satıcı şaşırtmayıp ürünü alırkenki mesaja cevap hızını kaybedip dönüş yapmadı. telefonla aradığımda ise maganda kılıklı bir herif "yov kordeşim kargo ödesin paranı, çok biliyosan kendi bildiğin gibi yap" deyip kestirip attı.

  süreç nasıl ilerleyecek en ufak fikrim yok. gittigidiyordan ürün iadeye tıkladım ama para herifin hesabına geçecek mi geçmeyecek mi bilmiyorum.

  gittigidiyorun sistemleri arızalıymış oradan da dönüş yok.

  durumla karşılaşmış yazarların da deneyimlerine açığım.

  son gelişme: gelegenheit nickli eleman mesaj sistemi üzerinden ürünü teslim almam için mesaj atıyor. mesajlar sorularıma yanıt verir değil ürün iade sürecini kapatmam gerektiği üzerine. sistemden iade kaydını kapatıp bilgi verecekmişim. sonuna da saygılar yazıyor. mesajlar kayıtlı olduğu için burada saygısızlaşamıyor anladığım kadarı ile.

  gittigidiyora ulaştım. direkt kargodan teslim almayıp sistemden iade sürecini başlattığım için 4 iş günü içinde paramın iade edileceğini bildirdiler. bunun için satıcı onayı vs gerekmiyormuş.

  bu memlekette kimse konusuna tam hakim olmadığı için denilenlere güvenmiyorum. bakalım ne olacak.

  son edit:

  iki haftalık sürecin sonunda gittigidiyor paramı karta iade etti. bu süreçte satıcı ürünü geri teslim aldığı halde sistemden bunu onaylamadı, neyse ki kargo bilgilerinden bu durum görülebiliyor. gittigidiyor ile birkaç kez konuşup siparişin kapatılmasını ve iadeyi sağlayabildim.
  adamın yazdıklarına inanıp iadeyi sonlardırsaydım yeni ürünü rüyamda görecektim, çünkü internette adamın nickini aratınca epeyce bir ürün değişimi yapılmadı, telefonlara bakmıyor, ilgilenmiyor şikayeti görebilirsiniz.

  şükür adamı sorun yaşandığı anda telefonla arayıp
  "yov kordeşim kargo ödesin paranı, çok biliyosan kendi bildiğin gibi yap"
  dediğini şahit oldum da mesajlardaki ürün değişimini yapacağız efendim, iade sürecini kapatın efendim mavralarını yemedim.

  ek: daha sonra gittigidiyordan kötü puan verince mesajla aklınca inceden sert giriş yapıp özetle yaptığımın yanlış olduğunu söyledi, yediremeyince yalvarmaya başladı puanı düzeltmem için.

  işte siz böyle karaktersiz küçük böceklersiniz beyler, dün atar gider yaptığınız adama yalvarmaya başlarsınız işiniz görülsün diye. daha çok yalvarırsın mk böceği.