şükela:  tümü | bugün
  • benim de yaptığımdır. ancak karşıdan aynı muameleyi görmemek benim için küfür sebebidir
  • en hızlısı bile en çok ışık kadar hızlı olabilir zaten. teorik olarak bu da imkansız. çekmüyür.
  • sevgiliysen ilk zamanlardır. normalde böyleysen huydur. kasmayan rahat birisindir zira bazi manyaklar var ki en sıradan arkadasina bile sirf kendi tribinden gec yazar ego manyaklaridir bunlar.
  • ekşi sözlük'te gerçekleşiyorsa beni biraz korkutan eylem. şöyle ki ben bazen sözlükteki bilgi içerikli bir entry'i okuduktan sonra entry'nin sahibine, o konuda daha çok bilgi edinmek maksadıyla aklıma takılan şeyleri sorduğum bir mesaj atıyorum. mesaj yazma arayüzü "en son bilmem ne kadar süre önce entry girmiş" diyor. bu süre aylar öncesi olabiliyor bazen. "olsun, ben sorumu sorayım da belki bir ara sözlüğe uğrar ve beni yanıtlar" diyorum içimden, umutsuzca. mesajı yazıp "gönder"e tıklayınca aylardır entry girmeyen yazardan saniyeler içinde cevap geliyor. korkuyorum. teşekkür edip konuyu kapatıyorum. hayır arkadaşım, madem sözlüktesin entry gir, bi' şey yap, ne bileyim... aylarca ölüymüş gibi hareketsiz kalıp ışık hızıyla mesaj cevaplamak, çıt çıkarmadan sinsi sinsi sözlük okumak çok garip. böyle yazarlardan mesajıma cevap alınca kendimi ruh çağırmış gibi hissediyorum. (bkz: ey ruh geldiysen üç kere vur) bazen de çat diye mesajınız var yeşilim yanıyor. sorduğu şeyi yanıtladıktan sonra bazen can sıkıntısından profiline tıklıyorum. görüyorum ki yazarımız en son aylar önce entry girmiş olmasına rağmen adeta bir hayalet gibi sözlükte dolaşıyor, insanlara mesaj atıp onlarla iletişim kurmaya çalışıyor. bu durum ise ruh çağırma seansından çok çarpılmaya benziyor. sen çağırmamışsın ama hayalet yine de gelmiş, gelmeyi kendi istemiş gibi. sana anlatacakları(?) ve senden duymak istedikleri(?) var gibi. korkunç bence.

sözlük dışında, gerçek hayatta yani, korkutucu değildir gelen mesaja ışık hızıyla cevap veren insan. yazıştığınız arkadaşınızın akıllı telefonuna yapışık halde yaşadığını gösterir yalnızca.
  • daha hizli ve samimi bir diyalogun olmazsa olmazi. "aman siklemiyor goruneyim de bi' halt sansin" kasintisina sahip olmayan dogal insanlarda gorulur.
  • mesajlar elektrik akimiyla iletildigi icin asagi yukari dogru olan seydir.
  • istisnalar haricinde olması gereken şey.bence çok saçma cevaplayacak durumdayken gördüğünüz halde, biraz beklesin sonra cevaplarım gibisinden düşünmek.
  • genelde karşılığında geç cevap verip mal triplere giren bir kişiyle konuşuyor oluyorsunuz oluyoruz.. oluyorlar *
  • bir de bunu bütün harflere doğru basıp emojilerle süsleyip 1 saniyeden daha kısa sürede karşıya atan da var. onlar artık bunun 3 5 level yukarısı.
  • biz ışık hızıyla cevap veririz de o mesaj kağnı ile gelir ve beklerken sabırsızlanmamak elde olmaz