şükela:  tümü | bugün
  • twitter da karşımıza gelen insanlardır. bazı şeyler evet saçma olabilir düğün dernek işlerinde ama gittikçe özgürlük adına yeni nesil iyice saçmalamaya başladı. anne baba rızası da olmayacakmış. enteresan. bu gelenekler orman kanunuymuş.

--- spoiler ---

az önce sevdiğim insanla evlendik ne bekaret kemeri, ne kız isteme ne alma, ne verme, ne aile, ana baba rızası... dümdüz evlendik. eğri hiçbir şeye yer vermeden. ucuz gelenekleriniz de şovlarınız da sizin olsun.
    --- spoiler ---

--- spoiler ---

yüzük, bilezik, kolye yok. yani hiçbir köle itemi yok.
    bolca düşman var, geleneklere başkaldıramadığı için bize hasetlenen mahlukat var ama hiçbiri umrumuzda değil. ya bizi takip edip insanlık mertebesine günün birinde uzanırsınız, ya da eril orman kanunlarınızda yok olursunuz..
    --- spoiler ---

link
  • gelenek görenek herkese göre değişiklik gösterir belki ana baba düğün yapmak istemiyor düğün yapmanın ne kadar masraflı olduğunu düşünürsek git evlen hemen masrafa girme. evlenmek bu kadar kolay önemli olan hemen evlenmeye değer birini bulmak. o da günümüz şartlarında oldukça zor.
  • yahu bu kadar abartılacak bir durum değil,
    eşimin ailesi ile benim ailem nikahtan 1 gün önce tanıştılar.
    ardından da 50 kişinin katıldığı basit bir davet verdik oldu bitti.
    böyle evlenen çok insan var abartmaya gerek yok.
  • öncelikle tebrikler. ama gerçekten de sanılandan çok daha fazla çift var bunu yapan.
    biri de biziz. güzelim alman zaten, kız isteme falan hak getire. nikah çok güzel bir salondaydı, buyrun.
    sonrasında ise harika bir restaurantta 30 kişilik bir yemek. michelin yıldızlı falan. jazz. güzeldi..
    sonra arkadaşlarla içmece.

çok umursamayin hayati. kafanıza göre takılın. sallamayın amcalarınızı teyzelerinizi falan. mümkünse davet de etmeyin. :)
  • yaş tabi artınca insan nasıl bir tören olacağını düşünüyor. şu an 33'teyim ve şu an ki fikrim;

-davul zurna kesinlikle olmayacak. her şey banttan çalınacak ama halay olur, ellik olur hangi yöre olursa çalınabilir.
    -pasta işi kesinlikle olmayacak
    -takı merasimini sikke sikke yapacaz zaten
    -uzun uzun damat geldi gelin geldi ilk dans falan olmayacak. eşimizin dostumuzun yanında eğlenerek her masayı ziyaret ederek falan dolancaz.
    -iki saatten fazla olmayacak
    -fotoğrafları çektirip, eve gidecez üstümüzü değiştirip hemen arkadaşlarla eğlenmeye gideriz.
    -kapanış konuşması
    -sevişme
    -kaldığımız yerden devam.

not: erkeğim. dolayısıyla üstteki dediklerimin muhtemelen %90'ı olmayacak. neyse hayal kurmak da güzel.
  • geleneklerin içinde anne baba rızası da sayılmış. iki çocugum var. onaylama kısmını es geçiyorum, (tabii ki istediklerini seçecekler) ama eşime ve bana sormadan evleneceklerse yıkımım olur. böyle çocuklar yetiştirmek asla istemem.bu hayattaki en önemli, en kutsal kavram aile.
    sırf muhalefetlik adına her halta da bayılmayın.
  • "ya bizi takip edip insanlık mertebesine günün birinde uzanırsınız, ya da eril orman kanunlarınızda yok olursunuz.."
    "adım muhammed ve tecvid kurallarına hakim bir şekilde tertemiz kuran okuyorum
    ama gel gelelim senin eril inancını paylaşmıyorum.ağla." şeklinde beyanları olan bir adamın fikri.
    çok komik ya, kolyeye,kupeye kölelik itemi demiş bir de. tecvidli okuyorum dediğin kitapta köleliğin alası var, kadının konumu zaten belli, emanet edilmiş, mirasta daha az pay alan, şahitliği şaibeli, dövülebilir durumda ama gelgelelim erilliği paylaşmıyormus. kayınpederi için de biyolojik baba demiş, bence gelenekleri tam reddedin ve lütfen üremeyin. bizim muhalif kesim de her hiyarım var diyene tuzlukla koşan tiplerden oluştuğu için binlerce retwete bogmuslar adamı.