şükela:  tümü | bugün
  • evet yok böyle bir şey.

ama bu başlık tutarsa, sözlükçülerin uygun bulduğu gün ve saatte turnuva düzenlenecektir. (ki tutacağını sanmıyorum ama, şansımı deneyeyim dedim)

bu başlığın açılmasındaki asıl sebepler, hâlihazırda çarşamba günleri gerçekleştirilen turnuvalardan haberdar olmayan sözlükçü sayısının fazla olması, her turnuva için ayrı başlık açılmasının sözlükte çöp başlıklara sebep olması, son olarak da çarşamba gününün pek çok sözlükçü için uygun olmamasıdır.

istanbul'da yaşamadığım için düzenleyebileceğim turnuvalar sadece online olabilecektir.
    organizasyonu başlığı açan kişi ayarlamak zorunda değildir, başlığı açmamdaki maksat turnuvalardan daha fazla kişinin haberdar olabilmesi ve sözlükçülerin isteğine göre düzenlenebilmesidir.
    eğer reelde turnuva düzenleyebilecek bir yiğido çıkarsa aynı başlık altından turnuva düzenlenebilir, katılamasam bile mutlu olurum.

online turnuvalarda lichess'in tercih edilme sebepleri:
    açık kaynak ve ücretsiz olması,
    reklam içermemesi,
    hileyi maksimum derecede engellemeye çalışması.
    daha iyi bir önerisi olan varsa sebepleriyle birlikte başlık altında paylaşabilir.

lichess'i bilmeyenler için açıklamalar.

lichess için berserk hakkında bilgilendirme:
    berserk yapabilmek için turnuvada oynarken, oyun başında sürenin yanında bulunan garip şekilli butona tıklamanız gerekmektedir.
    berserk yaparsanız süreniz yarıya düşer, oyunu kaybederseniz değişen bir şey olmaz "0" puan alırsınız, kazanırsanız aldığınız turnuva puanının yanında fazladan "1" turnuva puanı elde edersiniz.
    eklemeli sürelerde berserk yaparsanız, sürenize ekleme yapılmayacaktır.

lichess için turnuva puanı hakkında bilgilendirme:
    her kazandığınız oyun için 2 puan, berabere biten oyunlar için 1 puan, kaybettikleriniz için 0 puan kazanırsınız.
    eğer peş peşe iki oyun kazanırsanız puanlarınızın yanında bir ateş simgesi belirir.
    ateş simgesini elde ettikten sonra aldığınız puanlar 2 ile çarpılacaktır.
    kazanırsanız 2x2=4 puan, berabere kalırsanız 2x1=2 puan alırsınız, kaybeden sıfır puan almaya devam ediyor maalesef.

gerektikçe entry editlenecektir.
  • guzel olur, online da olabilir esasen..
  • bir platform haline gelmesi gereken başlık

başka platform var ve biz bilmiyorsak affınıza sığınıyorum sözlük ahalisi
  • çarşamba günü olan turnuva hakkında bilgi verebilecek olan arkadaş var mı?
    tanım: destek olduğum fikir.
  • online olarak lichess sitesinden yapılabilecek turnuvadır. daha önce de denemeleri oldu sözlükte ama sorun her zaman turnuvanın pek duyurulamaması ve başlığın gündemde yer tutmaması sebebiyle katılımcı düşüklüğü olmuştur. bu sorunlar halledilirse oldukça güzel olur. +1
  • fikir olarak güzel başlık. yine de başlığın kalıcı olması adına yakın zamanda bir turnuva olayına girişilmeli burası üzerinden. ancak pazar akşamının genel için uygun olmayacağını düşünüyorum, zira genelde tam o saatler ütü, duş ve yatış saati çalışanlar için. cumartesi geceleri evde oturan ezik insanlar derneğinin başkanı olarak en uygun zamanın yine bu günün gecesi olduğunu düşünüyorum. ayrıca turnuvalar hep belli format üzerinden yürümemeli, bir hafta 1+0, bir hafta 3+0, bir hafta 5+2 vs. oynanmalı.
  • gündemde tutarsak katılım fazla olur ve tadından yenmez.
    sözlük yazarları zaten üstün zeka seviyelerinden dolayı buradalarmış ya, herkes zekasını ve stratejilerini konuştursun görelim bakalım.
    dişli rakipleri beklerim.
  • flyordie sitesinden online oynabilirim
  • hem birşeyler öğrenmek, hemde eğlenmek açısından güzel geçeceğini düşünüyorum. lichess sitesi mantıklı ve haftalık olursa güzel olacağını kanısındayım.
    öyleyse varım diyorum.
  • lichess platformunun uygun olduğu turnuvadır.
    3+2 iyidir, candır.