şükela:  tümü | bugün
  • sinsi bir kaynanadır.

gelinin, kendini kraliçe gibi hissetmemesi için, zırt pırt oğluna telefon eder. burada asıl amacının oğlu ile iletişim kuran masum annelikten çok "geline mesaj veren" sinsi anne olduğunu gelin çok iyi anlar.

"o oğlan benim, onu ben doğurdum, istediğim vakit ararım, orası da benim oğlumun evi, ben ne zaman istersem o zaman ararım, ben aradığım anda oğlum işini gücünü bırakıp bana hizmet eder. çünkü ben ana kraliçeyim. ana kraliçe. ana, kraliçe... tekrar et bakim: kraliçe!"

tabi ki kancık kaynanasının bu gizli mesajını alan orospu gelin sinir krizleri geçirir, evde kocasına etmediği eziyet kalmaz. tripler başlar. eğer biraz ağzı yırtıksa, "anan niye bu kadar çok arıyor, söyle aramasın, evli barklı adamsın, az arasın", der. eğer doğrudan konuşma cesareti yoksa, trip üstüne trip atar, trip trip trip... adam kıza niye trip atıyorsun derse kavga çıkar. adam kıza hiçbir şey demezse, kavga çıkar. adam kıza ne derse desin kavga çıkar.

işte tüm bu olayda asıl büyük salak, asıl büyük beyinsiz ise, bizzat sensin sevgili ergen oğlan.

anasının da, karısının da maymuna çevirdiği, anasının da karısının da elinde oyuncak olmuş, kimsenin artık sözünü dinlemediği, hayatındaki kadınların bir gram saygı bile duymadığı sen erkek bile değilsin, sana maymun bile demek fazla. sen ancak maymunun götündeki solucansın.

bir gün kendine erkek demek istersen aklında olsun, işe önce o iki kancığa da hayatı dar edip, senden öcü görmüş gibi korkmalarını sağlayarak başlaman gerekiyor. yoksa kimse seni ciddiye almayacak kılıbık bebe.
  • sonra niye evlenmiyorsun??? ne uğraşıcam elin adamıyla, manyak annesiyle? ne halleri varsa görsünler.