şükela:  tümü | bugün
  • samimiyetle, hüsn-ü niyetle bir adama da saygı gösterelim diyen bir eylem.

futbol mu konuşacağız hep, bize ait olmayan hatalardan müteşekkil bir devletin politik hamlelerinden mi, kadınların şöyle olmasından, erkeklerin ise kadınları şu biçim görmesinden mi bahsedelim, metroda yer veren neo'dan mı, polisin yalnız bıraktığı vatandaştan, kargosunu geç gönderen firmadan, sürekli rezaletle anılan ve 100 yıl kalsa değişmeyecek metro isimli meşum dolmuş firmasından mı, the red pill adlı new age dinden mi devam edelim hakaretleşmeye, yoksa türkiye'den siktir olup gitmekten mi bahsedelim hep, dm'den yürüdüğümüz halde bize dönülmemesinden mi, black mirror'ın zavallılığımızı yüzümüze tokat gibi çarptığını mı söyleyelim yüz bininci kere, araplar da osmanlıyı arkadan vurmuştu sahi, yüz bin birinci kere de ona sövelim, bir de dolar yükseliyor sürekli, alım gücümüz düşüyor ondan bahsetmeden olmaz, almanya'da asgari ücretle 1000 ton et alınıyordu çünkü beşşar esad ışidçi tekfircilere dar etti suriye'yi, kemal sunal da komik değil zaten, recep ivedik onun yüzünden bir milyar izleniyor, emperyalizmin yılmaz düşmanı perinçek de çok dönek zahir, sandro da yazmaz oldu ekşi'ye... her neyse. hengamesi bitmez dünyanın da ekşinin de. biz hepimiz, yani fularlılar ve fularsızlar olmak üzere, tek bir konuda birleşelim lan. bir kere olsun hegemonya kurma kaygısı olmadan, haklı çıkmaya çalışmadan doluşalım bir başlığın altına. herkes nefretle nasıl yaşanabilir çok iyi biliyor, nefret olmadan nasıl yaşanıyor lan bunu biliyor muyuz?

neyse ben videomu bırakıyorum aşağıya, adileşmenin lüzumu yok ara ara geliyor ve bin yıl sürecek bu başlığın altına yazılı, görsel ya da işitsel bir şey ekliyorsunuz. münir özkul olmadı, hulusi kentmen oldu o da olumlu?

bak sözlük sana iki çift lafım var

karışık turşu

müzik şeysi
  • adam yasarken her gun oldurdunuz, bu sahte olum haberleriyle dalganizi gectiniz, simdi olmus adamin olusunu diriltmeye calisiyorsunuz. insanda edep olur, ya kapayin cenenizi ya da gecmis guzellikleri paylasin, zaten hatirlanacak seyleri oldugu icin bu insan seviliyor, siz bu sevginin uzerinde golge ediyorsunuz ya, ondan igreniyorum ve utaniyorum iste.