• ufak tefek ve sirin gorunmesine ragmen kendinden cok buyuk hayvanlara saldirabilen, cilgin bir yirtici hayvan.. harbiden hayvan...

ufacik boyunla koca ata ne saldiriyon, mecnun musun.?
  • dogada ayni zamanda vah$i,sevimli ve sava$çi olmayi ba$arabilmi$ nadir yaratiklardan.o birçok yaratigin özelligine sahip bir tanricik benim gözümde.çok keskin di$leri vardir.gözlerimin önünde bir yilani bogazindan ikiye ayirdi.kümesimizden tavuk çalmaya çali$irken gözgöze geldim gelincikle ilk kez..saniyelik bir baki$ma..ve ardindan karanlikta izini kaybettirdi.
    asil,ba$egmez muhte$em bir yaratik o..görünü$ itibariyle hamster'a benzer,ama biraz daha iricedir.kendinden büyük hayvanlari yenebilir.dogada teke tek mücadelede boga yilanini yenebilen belki de tek hayvandir.o yüzden büyük saygi duyarim..çok zehirli dev bir çöl akrebini bile altedebiliyor bu mükemmel mahluk..yenildigini görmedim.
    latince adi mustela'dir.
  • ayrica gelincik adli bitkiden bir miktar toplanip,yapraklari bir süre güne$te kurutulup suyu elde edildikten sonra azicik su ve $eker katarak yapilan gelincik $erbeti de bence muhte$em bir içecektir.
  • cocukluk zamanlarimin cicegi. koparmaya gelmez bunlar hemen dagiliverir narin yapraklari.. sahipsiz kalmaya mahkumdur onlar..
  • ingilizcesi ferret bunun, sredni vashtar bilinen en tanınmış gelinciktir.öyle hasta ruhlu bir hayvana da gelincik gibi efemine mazbut küçültme ekli isim takmak ancak bizim ülkede vardır sanırsam.
  • kocaman kuyruklu, sert baki$li bir hayvan. gelir doner intikamini alir diye bir rivayet vardir ki bu noktada bir gelincige saldiracak casaret ve $a$kinliga sahip rahmetli kedimi sevgiyle aniyorum
  • minik bir kizin evlendirilmesi zamaninda da soylenir, tam olarak gelin lafi edilemez, kucuktur, -cik ekiyle daha da kucultulur.
  • bir zamanlar tekel'in hanımlar için ürettiği ince sarımlı sigara
  • timsahin en buyuk du$mani (buyuk mecazi!)
  • kutusu "yenice" gibi tabakaya gondermede bulunan, kapakta gorulen gelincik gibi zarif gelincik resmini turk grafik tasarimcilarinin buyuk ustalarindan olan mesut manioglu'na borclu oldugumuz, hanimlar arasinda populer olmus ve tekel'in buyuk bir olasilikla yeterince satmiyor diye uretimini durdurdugu, degerli ve yassi sigara.
hesabın var mı? giriş yap