• kıraç'ın o kulak tırmalayan sesine süper oturmus ender şarkılardan biri.
    bu sabah ,mirildanarak uyandim. bir kac download sitesinde arayip indirdim. muhtemelen bir kac gun beni esir alacak bu sarki.
  • bir tesadüf eseri henüz 3 gün önce keşfettiğim tekrar tekrar dinlemekten usanmadığım kıraç şarkısı. böyle basit ve tatlı akıp gidiyor şarkı.
    marcelorios'un uyarısı ve diğer edindiğim bilgiler üzerine edit:şarkı kıraç'ın değilmiş. zamanında türkan şoray ve ediz hun'un oynadığı bir filmde de söylenmiş.
  • yadigâr bir şarkı.

eklemeden edemedim, kalbinde şüphe olanlar dinlemesin.
  • melodisi münir nurettin selçuk'un beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın eserinden çalıntı gibi duyulan şarkı.
  • memleketimin fırtınalı bir aşka tanıklık edildiği “beyaz gelincik” adlı dizinin tutku dolu şarkısı.
    şarkı öyle tarifi imkansız bir şekilde söylenmiş ki, kıraca hayran olmamak elde değil.

“gelincik çılgın aşkım
    yanardağım gelincik
    seviyorum demedin
    ömründe bir kerecik
    şüphe dolu kalbimde
    bir sızısın incecik
    seviyorum demedin
    ömründe bir kerecik
    bu nasıl bilmecedir
    açıklasan olmaz mı?
    daha mı kahrolayım ben
    bunca çektiğim az mı?
    şüphe dolu kalbimde
    bir sızısın incecik
    seviyorum demedin
    ömründe bir kerecik
    kahrım arttıkça seni
    daha da çok seviyorum
    kaderde ölmek mi var?
    gülmek mi, gidiyorum
    şüphe dolu kalbimde
    bir sızısın incecik
    seviyorum demedin
    ömründe bir kerecik
    şüphe dolu kalbimde
    bir sızısın incecik
    seviyorum demedin
    ömründe bir kerecik.”
  • kıraç’ın, dans şarkısı olabilecek harika parçası.
  • kıraç'ın tatlı bir şarkısı, uzun yolda arabada dinlemek için tavsiye edilir efendim.
  • ismet nedim'in ateşli çingene filmi için senarist sadık şendil'in yazdığı sözleri bestelemesinden doğan ve kıraç'ın yeniden seslendirerek bir dönem tekrar popüler yaptığı harika bir hintesk şarkı. plaktaki adı sadece "gelincik"tir. tıpkı "kemer gibi belindeyim" şarkısı gibi ismet nedim'in basit ama bir şekilde çok güzel şarkılar besteleyebilmesine hayran eder insanı. sadık şendil'in de tıpkı hulki saner gibi müzikli sinemamızın mutfağında elinden her iş gelen bir senarist olduğunu tasdikler. sadece "şüphe dolu kalbimde bir sızısın incecik" dizesi bile yeter.
  • “şüphe dolu kalbimde bir sızısın, incecik
    seviyorum demedin ömründe bir kerecik”

biraz geç de fark etmiş olduğum, mükemmel bir şarkı.
hesabın var mı? giriş yap