şükela:  tümü | bugün
  • sikinin doğrultusunda deliği olan kadınla evlenen abisine toz kondurmayıp, geline saydıran kız kardeşlerin listelediği pisliklerdir. gelin orospu olabilir de onu dölleyen sik kırığı abini bu zekayla nasa'ya nasıl almışlar hayret?

ha bir de bu tanımlamalarla yeğenini orospu çocuğu yapan bünyeleri gösterir insana.
  • evde kalmalar, terk edilmeler, kocayi baskasina kaptirmalar iste hep bundan.
  • erkek, evliliği seks için gördüğü sürece başarısız evlilikler olacaktır. kadının görgüsü, kültür düzeyi ve hayata bakış açısı evlilik öncesi incelikle sorgulanmadan, sadece dış görünüşü ile değerlendirilirse olacak budur. aynısı kadın için de geçerlidir. erkeğin maaşı, malı, mülkü ve sosyal statüsü ile evlilik kararı alınırsa kavga ve gürültüye hazır olun.
  • damat, gelinin anne babasına doğru hitap etmesine rağmen; gelin, damadın anne ve babasına - teyze ve amca diye hitap etmesi.

ben hayatımda böyle salak bir durum görmedim. hayır da bu ne küstahlık. sen ne ayaksın. başkasının derdi beni gerdi resmen.
  • ancak pısırık, her kararı karısına bırakan ve cinsellik yolunda kul köle olmuş erkeklere yapılacak pisliklerdir.

erkeğin her konuda bir duruşu, kırmızı çizgisi olmalı. kadın o çizgisi geçerse dışarıda kalacağını bilmeli. ama sen sırf cinsellik için taviz üstüne taviz verirsen kadın da nasıl olsa bacak aramla istediğimi alıyorum diye kardeşinle konuşmanı bile yasaklar. sen kadına "seni seviyorum ama bu dediğin ilkelerime aykırı" mesajını vermezsen beni sevmiyorsun deyip deyip seni kukla gibi oynatır. alışın, cinsellik yoluyla manipülasyon bu cinsin doğasında var.

aslında kadının da suçu değil bu, insanın doğası böyle. bir şeyden en fazla faydayı sağlamak için sınırları deneriz, aldıkça ilerleriz.

dik durmayan her erkek bu sona mahkum. o yüzden kadınlara suç bulmayın, çünkü bu şımarık istekleri erkeğin karakterinin ürünü.
  • gelip burada dert yanacağına abini al karşına konuş. abin durumdan memnunsa zaten sana konuşmak düşmez. eğer memnun değilse dev pısırık demektir, bu da bizi ilgilendirmez ve genele atfedilemez. bir de yeni gelinlerin %98'i böyledir diyerek kendine %2 pay bırakmış, asdasdsfas.
  • geçenlerde çok güzel olmayan(yine de ortalamanın üzerinde) bir kızla tanıştık diyelim tam dogru olmasa da. kız gerçekten tan evlenilecek kızın tanımı. adab-ı muaşeret'e çok hakim. nerde nasıl konuşacagını, oturup kalkacagını çok iyi biliyor. hayatımda bu kadar saygılı birini görmemiştim annem filan bile hayran kaldı. yeni gelinin susturamadıgı kucuk kızını filan kucagına alıp anında susturdu. aralarında 5 yaş filan var gelinle.

lakin hiç bir arkadaşım izin vermedi.. çünkü kız biraz dinine bağlıyken ben tam tersiydim.. sosyal yaşantımız uymuyordu vs. resmen bırakmadılar.

şimdi düşünüyorum sosyal hayat mı onemli evdeki mutluluk mu filan diye. sanırım bi hata yaptım.

cunku etrafimdaki kizlarin cogu bi yumurta bile kiramaam ;/ kizlari. gercekten cok itici.
  • bir adet odtü mezunu nasa'da çalışan mühendis ile besyo mezunu kezo evliliği içeren serin hikaye. bence gerçek değil ama gerçekse bile o amsalaklıkla iyi bile olmuş. davul bile dengi dengine bacım, odtülü mühendis nere beden eğitimi öğretmenliği mezunu nere. benim eğitim kültür düzeyim hayata bakışım karşı tarafla denk mi diye düşünmeden "ay cici evlenilecek kız" diye evlenirseniz böyle olur.

ayrıca lütfen kendiniz de kadın olup "iyi ki erkek değilim bu orozbular beni de qandırırdı :(((" diye hemcinslerinizi aşağılayıcı entryler girmeyin, çok zavallı gözüküyorsunuz.
  • geçiniz bu işleri. adam adam olacak. kadın kalkıp kardeşine "canım," dedi diye laf edecek de adam ağzının payını vermeyecek. "kardeşime nasıl hitap edeceğimi sana mı soracağım?" demeyecek, sonra gelin kötü. boynunda tasma isteyeni tasmasız bırakmazlar.

onca olay oluyor, hadi abi kişisinin haberi yok diyelim ki; bir sürtüşmeyi anlamaması bana imkansız geliyor. gelin de dünyanın en kötü cadısı olarak bunları eşine büyüte büyüte anlatmıyor herhalde.

bir de boşanmaya kalkıp kadın ayaklarına kapanınca kadının hamile kalma mevzusu var ki; evlere şenlik. kadın kendi kendine hamile kaldı sanırsın, eşinin spermlerini falan çalmıştır kesin.

heee, abi saf masum; kafası kötülüklere basmaz, evleneceği kadını tanıma zahmetine bile girmemiş, kadın da hiç gerçek yüzünü göstermemiş -kadın çok iyi rol yapıyormuş, yersen- adam melek melek canım. sırf kadın kötü.

geçiniz o işleri.
  • bizzat kuzenim üzerinden komple ailecek yaşadıgımız sıkıntılardan biliyorum ki.. fenalar!

evlerden ırak. ve yapıyorlar da.. hepsi degil elbet, bazıları.. evlenmeden önce melek!
    erkegi ele gecirmek diye bir tabırlerı var.. ilginc! ki evdeki harıka eş rolüyle erkegin gözünü kolayca boyayabiliyorlar. bir gün geliyor ki herseye ragmen erkek vazgecemıyor bundan!..yaptıgı onca seye ragmen unutturdu. unuttuk sandı ya da.. kız düzelmedi kuzen de boşanmadı. öyle aileyi üzdükleriyle kaldılar.
    sehır degiştirtti kuzenime, cocugu da aldı gitti.. olan dul teyzeme oldu.

bir kadın olarak, gözlemlerim ve vicdanım asla el vermezdi bunlara.. kendimce paylar cıkardım elbet ve anneliğe bile empati yapamayan kadın evlenmesin dedim..
    dıyorum..net. sen de yaşlanıcaksın senin de cocugun sana aynı seyleri yaptıgında eşinin ailesine ne cektırdıysen misliyle odeyeceksin haberi yok.

bence az da olsa seytansı ruhu kafası olan hatunlar varsa buralarda, bu baslıkta yazanları okusun, o kafalardan vazgecsinler..

(bkz: yazıktır)