şükela:  tümü | bugün
  • sikinin doğrultusunda deliği olan kadınla evlenen abisine toz kondurmayıp, geline saydıran kız kardeşlerin listelediği pisliklerdir. gelin orospu olabilir de onu dölleyen sik kırığı abini bu zekayla nasa'ya nasıl almışlar hayret?

ha bir de bu tanımlamalarla yeğenini orospu çocuğu yapan bünyeleri gösterir insana.
  • evde kalmalar, terk edilmeler, kocayi baskasina kaptirmalar iste hep bundan.
  • erkek, evliliği seks için gördüğü sürece başarısız evlilikler olacaktır. kadının görgüsü, kültür düzeyi ve hayata bakış açısı evlilik öncesi incelikle sorgulanmadan, sadece dış görünüşü ile değerlendirilirse olacak budur. aynısı kadın için de geçerlidir. erkeğin maaşı, malı, mülkü ve sosyal statüsü ile evlilik kararı alınırsa kavga ve gürültüye hazır olun.
  • gelip burada dert yanacağına abini al karşına konuş. abin durumdan memnunsa zaten sana konuşmak düşmez. eğer memnun değilse dev pısırık demektir, bu da bizi ilgilendirmez ve genele atfedilemez. bir de yeni gelinlerin %98'i böyledir diyerek kendine %2 pay bırakmış, asdasdsfas.
  • geçenlerde çok güzel olmayan(yine de ortalamanın üzerinde) bir kızla tanıştık diyelim tam dogru olmasa da. kız gerçekten tan evlenilecek kızın tanımı. adab-ı muaşeret'e çok hakim. nerde nasıl konuşacagını, oturup kalkacagını çok iyi biliyor. hayatımda bu kadar saygılı birini görmemiştim annem filan bile hayran kaldı. yeni gelinin susturamadıgı kucuk kızını filan kucagına alıp anında susturdu. aralarında 5 yaş filan var gelinle.

lakin hiç bir arkadaşım izin vermedi.. çünkü kız biraz dinine bağlıyken ben tam tersiydim.. sosyal yaşantımız uymuyordu vs. resmen bırakmadılar.

şimdi düşünüyorum sosyal hayat mı onemli evdeki mutluluk mu filan diye. sanırım bi hata yaptım.

cunku etrafimdaki kizlarin cogu bi yumurta bile kiramaam ;/ kizlari. gercekten cok itici.
  • geçiniz bu işleri. adam adam olacak. kadın kalkıp kardeşine "canım," dedi diye laf edecek de adam ağzının payını vermeyecek. "kardeşime nasıl hitap edeceğimi sana mı soracağım?" demeyecek, sonra gelin kötü. boynunda tasma isteyeni tasmasız bırakmazlar.

onca olay oluyor, hadi abi kişisinin haberi yok diyelim ki; bir sürtüşmeyi anlamaması bana imkansız geliyor. gelin de dünyanın en kötü cadısı olarak bunları eşine büyüte büyüte anlatmıyor herhalde.

bir de boşanmaya kalkıp kadın ayaklarına kapanınca kadının hamile kalma mevzusu var ki; evlere şenlik. kadın kendi kendine hamile kaldı sanırsın, eşinin spermlerini falan çalmıştır kesin.

heee, abi saf masum; kafası kötülüklere basmaz, evleneceği kadını tanıma zahmetine bile girmemiş, kadın da hiç gerçek yüzünü göstermemiş -kadın çok iyi rol yapıyormuş, yersen- adam melek melek canım. sırf kadın kötü.

geçiniz o işleri.
  • bizzat kuzenim üzerinden komple ailecek yaşadıgımız sıkıntılardan biliyorum ki.. fenalar!

evlerden ırak. ve yapıyorlar da.. hepsi degil elbet, bazıları.. evlenmeden önce melek!
    erkegi ele gecirmek diye bir tabırlerı var.. ilginc! ki evdeki harıka eş rolüyle erkegin gözünü kolayca boyayabiliyorlar. bir gün geliyor ki herseye ragmen erkek vazgecemıyor bundan!..yaptıgı onca seye ragmen unutturdu. unuttuk sandı ya da.. kız düzelmedi kuzen de boşanmadı. öyle aileyi üzdükleriyle kaldılar.
    sehır degiştirtti kuzenime, cocugu da aldı gitti.. olan dul teyzeme oldu.

bir kadın olarak, gözlemlerim ve vicdanım asla el vermezdi bunlara.. kendimce paylar cıkardım elbet ve anneliğe bile empati yapamayan kadın evlenmesin dedim..
    dıyorum..net. sen de yaşlanıcaksın senin de cocugun sana aynı seyleri yaptıgında eşinin ailesine ne cektırdıysen misliyle odeyeceksin haberi yok.

bence az da olsa seytansı ruhu kafası olan hatunlar varsa buralarda, bu baslıkta yazanları okusun, o kafalardan vazgecsinler..

(bkz: yazıktır)
  • ben yıllarca sözlük'te kültür düzeyi yüksek, hayata bakış açısı farklı insanların yazdıklarını zevkle okudum. 2 yılda öyle bi bozulma yaşandı ki kendimi nişantaşı'ndan ev almış ama oturduğum yer çingene mahallesine dönüştürülmüş gibi hissediyorum. güzelim platform bağcılar'da apartman önüne kilim atmalı dedikodu ortamına döndü.

bize ne senin yengenin yaptıklarından amk? yeni gelinlerin %98'i orospudur kaltaktır diye iğrenç dilinle yaptığın genellemeden belli senin yetiştiğin ailenin yapısı. kim bilir neler yaptınız abinin eşine de delirttiniz kadını. oh iyi yapmış ne yaptıysa.
  • erkeğim ve erkeklerin adam dediğin vuracak yumruğu masaya tarzı yaklaşımlarını gülerek okuyorum. şu an eğitimli erkeklerin çoğu, kadınların sürekli kriz çıkartmalarından kaçınabilmek adına (ki bu mutlak kontrol için yürütülen bir stratejidir) evlilik dönemini geçtim, flört döneminde bile ipleri büyük oranda karşı tarafa vermiş durumdalar. öyle ki, kadın güç mücadelesini erkeğe değil (onu zaten halletmiş oluyor), onun üzerinden diğer kadınlara karşı veriyor.

yalnızlaşan erkekler, ailesinden ustalıkla koparılan erkekler, karısının yanında evliya sabrıyla susan erkekler, olay çıkmasın diye huyuna gidip her istediğini yapan erkekler, karısına bir şey söyleyemeyip arkadan iş çeviren erkekler.

nasıl bir belaya çattığının farkında değilsin dostum.
  • (bkz: troll detected)

çok fena oltaya geliyorsunuz anacım. bugün de sözlük gündemini işgl edecek saçmalık böyle belirlendi.

amerika'da master yapmış, abi nasa'da çalışıyor ama hatunun üslup gecekondu mahallesi tadında... troll değilse amaney. ne çirkef gelinler kaynanalar, ne gelin-kaynana kavgaları gördüm ama böyle küfür saçanı görnedim.