şükela:  tümü | bugün
  • götümüzle güldüğümüz bir seksisti daha gözler önüne seren feminist kadındır. bu ülkedeki kadın düşmanlığı beni mahvediyor. tahta kuruları gibi ruhumu kemirip, kurutuyor. yeteeeeeerrrrrrr!!!
    yav bir sen misin akıllı? bir sen mi biliyorsun gelinlik kültürü nereden geliyor!
    feminizm; bilal'e anlatır gibi anlatmak gerekirse, kadın ve erkek için eşit haklar ve eşit koşulları savunmak ve desteklemek demektir. evet biliyoruz gelinlik demek kadının saflığı demek, beline de kırmızı kuşak bekareti. evet hoş değil. ama bu kadın düşmanı barzoların anlayamadığı şey feminist kadınların uzaydan gelmediği. evet evet!! şaşırdınız değil mi? onlar uzaylı değil. onlar bu kültürde, bu ataerkil toplum yapısında doğmuş yetişmiş ama kendini değişime açmış, okumuş, düşünmüş, tartışmış insanlar. bu tartışma var ya bu tartışma; en başta kendini bildin bileli koşulsuz güvendiğin ailenin tertemiz pırıl pırıl zihnine küçücükken kazıdıkları fikirlerle bir tartışma. insanın kendi kendiyle bir kavgası. çünkü kendin sandığın şey en savunmasız olduğun yerde, ailende beynine nakşedilenler yığını. sen ataerkil toplumda doğmuş seksist gelmiş seksist giden bir erkek olarak nereden bileceksin bir kadın için bu metaformoz ne kadar sancılı geçiyor! sanıyorum sizin için feminist kadın=anarşist kadın. sırf kadın, erkeklerle eşit haklar istiyor diye o kadın bütün sisteme, ailesine, sosyal çevresine baş kaldırmak zorunda. herşeyi yıkıp atmak zorunda, feminist ya o, o insan değil, o sosyal bir canlı değil. feminist mi? sürün bunu toplumdan uzak bir yere! tiiizzz elden bütün sosyal kökleri kesile!
    seni kalkıp hiç sevmediğin bir işi yapıp, araştırmaktan, okumaktan, düşünmekten kurtarayım.
    ben feminist, bekar ve kadın bir yazarım. evlenirken gelinlik giymesem bile beyaz güzel bir elbise illaki giyerim. sırf o elbiseyi giydim diye de insanlık hakkım olan eşitliğimi istemekten de geri duracak değilim! benim babamın gözleri doluyor "senin beline kuşak bağlayacağım günleri de görecek miyim acaba..." diye. ben napayım 60 küsür yaşında beni bu kadar seven adama kalkıp nasıl "hayır baba! bu kuşak bekareti sembolize ediyor ben feminist bir kadınım bağlatmam!" diyeyim. kalkıp bi s*ktiri boktan kuşağın, allahın belası anlamı için canım babamın gönlünü mü kırayım?! feministim diye ailemi s*ktir mi edeyim yani napayım?!
    bu kadınlar size naptı be kardeşim!
    bitmiyor nefretiniz bitmiyor... nefes alamıyoruz!

edit: imla
  • türk tipi feminist hareketidir. zira bizim feministlerimiz kuramdan değil yarardan yola çıkar. kar gördüğü yerde bi anda unutur feminizmi falan.

feminizmin yılmaz adam smith'leridir onlar. randevulardan sonra "bırakınız ödesinler" dedikleri çok olmuştur. düğünlerinde rosa luxemburg'u görseler altın takmasını beklerler.

balya balya yazılar yazmaları da hiçbir şeyi değiştirmiyor maalesef. çünkü bu boktan erkek egemen sistemin yeniden üretiminde en büyük suç bu iki yüzlü insanların.

ben kendi annem için üzülüyorum sadece. onu yüceltmesi gereken hareketin bu topraklarda kimlerin ellerinde olduğunu görüyor ve onlar adına utanıyorum.