şükela:  tümü | bugün
 • maliye bakanlığında yeni oluşturulan kadro. iki yıldır düzenli olarak kpss+kurum sınavı+mülakat aşamalarını geçerek göreve atanan bu kişilerin çekmediği çile kalmamamıştır. bakanlık bu insancıklara nazi almanyasındaki yahudi muamelesi yapmakta, inatla varlıklarını, çilelerini görmemezlikten gelmektedir. rezilliğin son perdesi olarak, bakanlık'ın tüm memurları(lise mezunu dahil) yeni yasa ile bu kadroya ataması gündemdedir. memurlar sınavsız olarak bu kadroya geçmeyi, hatta açıköğretimle yapılacak bir anlaşmayla üniversite diploması almayı talep etmektedir. talep kabul edilirse dünün memurları bugünün uzmanları olacağından, bakanlığın sadece tabelsı değişecektir.
 • 03.12.2006 tarihi itibariyle rüya sınav gerçekleştirilmiş ve 05.12.2006 tarihinde 2500 adet memur gelir uzmanı olarak atanmıştır. sözkonusu sınava girebilme şartları 2 yıl önce bu kadroya atananlarda aranan şartlar ile hiçbir benzerlik göstermemiştir. 2 yıl önce gelir uzman yardımcısı olarak alınan 500 kişinin ise neden atandığı hala anlaşılamamıştır.
 • maliye bakanlığının her sene dışardan -yani olması gereken yolla: kpss+kurum sınavı+mülakat- 600 kişi almaya devam ettiği meslektir.
 • maliye bakanlığında ab uyum sürecinde etkin görev yapsın diye oluşturulan kadro.

  maliyede şöyle bir hiyerarşi olduğunu varsayarsak (vergi dairesi)
  düz memur
  gelir uzman yardımcısı
  gelir uzmanı
  şef-amir
  vergi dairesi müdür yardımcısı
  vergi dairesi müdürü--------------------------------------vergi denetmeni
  --------------------------------------vergi denetmen yardımcısı

  yukardaki şemayı göz önüne aldığınızda a grubu memur alup b grubu iş yaptığını açıkca görebilirsiniz.şu anki tarih itibariyle ellerine aylık 2100 tl ortalama para geçmektedir.herbirinin ortak amacı popoyu sıkıp vdy olmaktır.hiçbiri amirini sevmez.
 • bakanlığın üvey evlatları. aynı isi yapan devlet gelir uzman yardımcıları bin beşyüz lira zam alırken bu kadrodakiler sadece 150 lira almış bununla beraber mesaileri iptal edilmiştir ki bu sayede 500 lira fazla maaş alıyorlardı. yani zarardalar. evet eşit ise eşit ücret gercekten.
 • bazı sınav sonuçlarının 1.5 ayda açıklandığı güzide ülkemde, sabah yapılan sınavının sonuçları en geç akşam 10 gibi açıklanmakta olan meslek grubu. puanlar ise bikaç gün sonra açıklanıyor. çoğu insan 1-2 puanla kaybetmiş oluyor genelde. birisi bana herşeyin adil yürüdüğünü söylesin pls.
  hayat tuhaftır, türkiye ise daha tuhaftır..
 • 28 aralıkta yapacağı sınavla 2000 işsize ekmek kapısı olacaktır.
 • sınavı kazananlar malum mülakatı da geçmek zorunda. ve evet tam da burda torpilin allahı dönüyor. arkadaşımı pert etmiştir. çocuk artık umudu kesti.
 • günden güne içi boşaltılarak düz memur seviyesine getirilmiş a kadrodur.
 • torpilsiz yerleşen insanlar tanidigim icin sadece torpille adam aliyorlar diyemedigim kurumdur. ama bu degil ki torpile izin vermiyorlar. muhakkak torpilliler de kazanıyordur oranı da yüksektir bu bilinen bisey ama gencecik insanlar hemen ümitlerini yikmasinlar ama fazla daumitlenmesinler. siz de birer memur teoman olabilirsiniz

  bugün 1320 kisi alacagi duyuruldu.