şükela:  tümü | bugün
571 entry daha
 • savunma bütçesi için kaynak lâzım diyen maliyenin, kaçaksarayın milyarlarca liralık masrafını görmezden geldiğini gösteren ahlaksızlıktır. oysa daha altı ay önce savunma sanayi fonu'ndan varlık yönetimi fonu'na 2 milyar dolar kaynak aktarıldı. fonların kanunen denetimi yapılamadığından, emekçilerden alınan vergilerin amaçları dışında kullanıldığı gerçeği karşısında hiçbir yasal işlem yapılamamaktadır.

  hatırlanacak olursa politik iktidardan bazı kişiler geçtiğimiz aylarlarda artık yeni bir devlet kurduklarını söylemişti. işte bütün bunlar o devletin aslında ne olduğunu, ülkemizin demokrasi yerine, kleptokrasi ile yönetildiğini göstermektedir.

  evimize girip eşyamızı çalan hırsız ile bu oranları belirten politik iktidar çevresi arasında hiçbir fark yoktur. bu açmazdan ve hırsızlardan kurtulmanın tek yolu emekçi halkın iktidarıdır.

  (bkz: hırsızlar düzeni)
 • tüm maaşlı çalışanların gündemde tutması gereken başlık. zaman birlik olma ve gündem oluşturma zamanı.
  iş işten geçmeden!
 • beni insanlıktan çıkaran yükseliştir. gözünüzü seveyim biz de insan gibi yaşasak? bu topraklarda doğmuş insanın yaşamaya hakkı yok mu? suç mu bu memlekette doğmak ? ulan çalışmazsan işe yaramazsin deyip sigortadan sikiyorsunuz, çalışayım kariyer yapayım diyorsunuz bu seferde haraç istiyorlar. napalım saraylarınızı, yat kat birikimlerinizi , makam arabalarınızı mı yakalım ?
 • ilginç bi olay.
 • ya onu bunu siktir edin asgari ücret eylül ayı itibariyle vergi dilimine girdi ve 1404 altına düştü kaç kere bordro sildim belki genelge yayınlanır güncelleme gelir diye ama nafile halen bir genelge yayınlanmadı ve çomarlar hala sus pus o yüzden boşverin vergiler "taban" a yayılacak dediğinde sesi çıkmayan odun gibi insanlarla aynı ülkede olunca normaldir 30 değil 50 yapsan farketmez

  not: kimse demesin bana çalışma yapiyorlar yayınlanacak diye 8 aydır ne bok yiyorlardı bilinmeyen birseymi bu inşallah yayınlanmaz genelge
 • etrafımdaki uzun adam fanlarının "vardır bir bildiği" ezberini bozan vergi artışı.

  kimin işine, aşına, ekmeğine, cebine dokunursan uzun adam, reis, başkan güzellemeleri bir anda tayyip'e döner.

  körü körüne gönül bağı olan muhafazakar ak partili arkadaşlar biraz geç olmadı mı?
 • yüksek katma değerli işlerle ülkeye katkı sağlıyor, eğitimli ve donanımlı biriyseniz, ve en önemlisi hak ettiğiniz ücreti alıyorsanız zaten maaşınız brüt 10-12bin tl üzerindedir. devlet bu şekilde geliri olan kişileri aylık net 200 tl, yılda net 2400tl ek haraca bağladı. bunun adı tabanının ve yandaşlarının karnını doyurmak için kalifiye kişileri cezalandırmaktır, plansız yapılan hazine garantisindeki köprülerin bedelini ödetmektir.

  bu arada bu uygulama geçen yıl daha örtülü bir şekilde yapılmış, sgk primine esas kazanç asgari ücretin 6.5 katından 7.5 katına yükseltilmiş, yüksek ücretli çalışanlardan aylık net 120 tl kesilmişti.
 • arkadas herkesten adil vergi kesilsin eyvallah ama millet orada catir catir vergi kacirirken catir catir vergi affina ugrarken bizim gunahimiz ne?? o ethem sancak’in sabancilarin koclarin vergilerini catir catir affederken bizim sucumuz ne??? yeter lan yeter!!
 • gecmedi sinirim gecmeyecekte o surekli trafigin icine eden azicik dayilansan millete agiz burun giren yolu kafasina gore kesip musteri toplayan minibus soforleri taksi soforleri bunlarin plaka sahipleri bizim kadar vergi veriyormudur?? (bkz: allah sizin belanizi versin)
 • grevden bahsetmiş bir arkadaş. çok da doğru demiş. vatandaşları bilinçli dünya ülkelerinde olsa bu olay, verilecek refleks tam da budur. ancak bizim ülkenin o refleksini 37 yıl önce kestiler... şimdi hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam et türkiye...
89 entry daha