şükela:  tümü | bugün
  • mtv zammının %25'e çekilmesiyle birlikte, bu da gerçekleşmiştir. allah ak parti'den ve yerli ve milli şefimizden razı olsun.

sabah isimli gazeteciliğin yüzakının haberi veriş şekli tam olarak şöyle:

--- spoiler ---

ak parti'nin verdiği önerge ile...

gelir vergisi kanunu'nun üçüncü dilimindeki ücretler için yapılacak vergi kesintisi oranının yüzde 27 yerine yüzde 30 olarak uygulanmasına" ilişkin madde, ak parti'nin verdiği önergeyle, tbmm plan ve bütçe komisyonunda görüşülen "torba tasarı"dan çıkarıldı. üçüncü dilimdeki vergi kesintisi oranı, mevcut durumdaki gibi yüzde 27 olarak uygulanmaya devam edilecek
    --- spoiler ---
  • (bkz: #71357430)
  • nasreddin hoca fıkrasına döndü bütün ülke.
    önce eşeği kaybediyoruz, sonra eşeği bulduk diye sevinip mutlu oluyoruz. artık ülkenin bütün icraat sistemi bir şeyi önce kaybetmek, bir durumu bozmak sonra da onu eski haline dönüştürmeye çalışıp halka marifetmiş gibi sunmak şeklinde.
  • vergi dilimi artışı iptal edilmiş diyorum, hala mtv mi diyor?
    yok bordrolu köleceğim senden adam olmaz;
    sen eşek olursan semer vuranın çok olur!
  • hee super olmuş...

zaten ehonomi de çoh eyii...
  • gösterip vermek bu oluyor herhalde. bu nasıl bir yaklaşım arkadaş(:
  • gelir vergisi 3. dilim oranı zaten %27 değil miydi arkadaşlar?
    yukarıda bir linkte verilen bir haberde "mevcut durumdaki gibi yüzde 27 olarak uygulanmaya devam edilecek" diyor. adam kalkmış düşüş diyor. ne düşüşü lan?
    uygulamaya girmiş yürürlükte olan bir şey değildi ki geri çekilen nedir? 30 yapacaktık vazgeçtik demişler. ama o vergi hala %27.
    %27 lan,
    %27,
    bakın yine yazıyorum %27.
    %30 olmadı, oh zam yapmaktan vazgeçtiler diye kendilerini kandıran arkadaşlar, o vergi %27. zaten, ebesinin bacağı kadar.
    sanki %10'a falan indirilmiş gibi hava yaratmayın.
    alnımızın damarından kan alıyorlar resmen.
  • o değil de malum kişi olaya el koydu ve zam geri alindi diye lanse ediliyor. kim bilir nel2r döndü yine de gündemi bir kaç günlüğüne meşgul ettiniz.

benim tahminim bu gözaltı mevzusu. ama zamanlamayı denkleyemediler. şamata çok olunca da bu sefer geri adım atıp gündemi meşgul ediyorlar.