şükela:  tümü | bugün
 • sabretmesini bilen, bu sayede beni yenen tecrübeli tavla oyuncusu.
  (bkz: tavlanın efendileri zirvesi)
 • kendisi gözümde herhangi bir nesile indirilemeyecek derecede olmasının yanı sıra, beyin kıvrımlarını absürdite sınırları dahilinde fütursuzca kullanabilen bir insandır, hatta insan bile olmayabilir, son günlerin en çok gözümden yaş getiren, içtiklerimi püskürteni.
 • bir zirve sayesinde tanıştığımız zamandan beri muhabbetlerimizin ortak cümlesinin "aa, sen de mi?" olduğu; gerek abi, gerek minik kardeş, gerekse dost olan süper insan.*
 • açık sözlü ve hoşgörülü insan kavramını size yeniden hatırlatacak ve sorgulatacak yegane kişidir. açık sözlülüğünü öncelikle kendisini anlatmakta ve özeleştiride kullanır, hoşgörüyü ise öncelikle karşısındakilere gösterir.

  karıncayı değil, bir amipi bile incitmek istemez ama bu kötülerin korkulu rüyası bir süperkahramana dönüşmesine engel değildir. deniz görünce gerçekleşen bu olayda, cart kırmızı ve açık maviden müstesna neopren giysisine bürünen gelishine, etraftakilerin gülmekten boğulmalarına sebebiyet verir, sonra da bir kahramana yaraşır biçimde onları teker teker kurtarır.

  başta küçük çocuklar olmak üzere büyük çocukları da unutmayan yarım vole, onları sevindirme ve hediyelendirme konusunda kendini kaybetmekle kalmaz, deyim yerindeyse maddi manevi paralar.

  kısacası allah iyiliğini versindir, allah iyilikler versindir.
 • yazdigi entrylerin kendisiyle, yasadigi hayatla, birlikte oldugu insanlarla hic ama hic ilgisinin olmadigi bir yazardir. her seyin kurmaca oldugu bir hayal dunyasindan topladigi ham meyveleri burada sergilemektedir.
  futbolla, eski sevgili muessesiyle, askla filan hic isi olmayan mikron bazinda yuzeysel bir insandir. ornitorenklik, taoculuk, ihaleye fesat karistiriciligi gibi dar alanlardan medet uman bir insandir.

  bu aciklama gerek duyuldugundan yazilmistir. gelen mesajlardaki igneleyici, sorgulayaci, kol bukucu sorulardan kurtulmak icin bundan sonra bkz olarak verilecektir. yoksa baska bir mesaj kaygisi yoktur.
  gelishine yarim vole de nedir kuzucigim diyen oha yani kadar bilgisiz insanlar icin de bir aciklama gelmeyecek mi? tabii ki... gelishine yarim vole, sozlugun ebesiyle konsept dahilinde halvet olmak icin secilmis bir nicktir. vole nin futbol terimi, gelishine nin ise o terimin kulpu oldugu, yarim kisminin ise sadece tevazu belirteci* olarak secildigi buyuk olasilikla bilinmemektedir.
  yoksa sahalarda tam vole atmaktan asla cekinmeyen bir insandir, hatta o bir insan degildir. o bir voledir, o bir yarimdir, belki de degildir.

  (bkz: mikron bazinda yuzeysel olmak)
 • kendisine verdiğim sözü iki ay ve 22 dakika gecikmeyle yerine getirebildiğim gönül adamı, muhabbet adamı.

  rivayetlere göre 23 yaşından gün almış.
  kaç gün aldığını bilemiyoruz tabii...
 • kendisine son olarak damat kostümünü seçmiş olan süper kahraman*.

  iyiliklerinin karşılığında hep iyilik bulsun...şans, emeklerinin yanında bonus olsun.