şükela:  tümü | bugün
 • hozan beşir'in beklenmedik yerlerde durarak bazen durmanın da alıp başını gitmek gibi dokunaklı olduğunu gösterdiği şarkıdır. elektronik sazdan çok hoşlanmayanlar bile dinlesin. bazı müzikler insanla güreşir. tuş olmaktan hoşlanır insan inanın.
 • aslında parça aşık mahsuni şerif'e aittir. iki kıtası daha var şarkının;

  .........

  sabah yildizlari dogup batarken
  gunes yildizlari ayi yutarken
  insanlar kurtulup sabah dogarken
  omrumde bir kere olsun guleyim (vallah vallah)

  her zaman gelmiyor neden bir bayram
  bizden ayri degil hazreti kuran
  butun insanlik adina? bir kere kurban
  mahzuni serifi vereyim vallah vallah
  (vereyim billah billah)
 • gece gece insanı dağıtabilme özelliğine sahip olan türkü. gece gece beni mahvetmiştir.

  konuşacak tek bir dostum kalmadı vallah vallah
 • al basa dinle, al basa dinle..

  gece gece mideme yumruk yedim. soluksuz kaldim, tikandim, gozlerim yuvalarindan firladi.. zaten alabildigine yorgunum da, yine buyuk telaslar icinde kaybolmamak icin kisacik tirnaklarimi geciriyorum hayata, tirnaklarim cok zamandir kisacik.

  bugun uzun bir tren yolculugu sayesinde tanistigim hozan besir'in seslendirdigi bu turkuyu dinledim.. bir degil, iki degil, saymadim kac defa dinledigimi, sadece dinlerken bir sey farkettim. bagirmak istedigim, haykirmak istedigim zamanlarda yasiyorum bu aralar. oyle ki avaz avaz bagirmak, sozcuk secmeden oyle bir bagirmak istiyorum ki, icimdeki butun sikintiyi o bir sozcuk cikariversin istiyorum.

  bunu benim yerime bu turkude hozan besir yapmis.

  iyi ki yapmis..

  tanim; mideye atilan yumruk sertliginde bir turku, ama tabii ki hozan besir yorumuyla.
 • elektro saz yerine cümbüş olsa diyorum her dinleyişimde...
 • bunun akustiği, sazla sesin karışımı filan dağıttı beni. gece yarısı 3'te dinledim. evet ilk kez hozan besir'den dinledim. aynı duyguyu ahmet kaya'nın aynı daldaydık yorumunda da yaşıyorum (bkz: #23328031)
  orada org var sanırım. çok bilmiyorum bu enstrüman işlerini. ama onda da insan sesiyle arka plandaki ses, böyle bir karışımlar, böyle, bir şeyler oluyor. çok fena çok. ekmeğin sert köşesi boğazımı kesmiş gibi oldu
 • hozaaan hozan' agzimiza sictin hozan! diye dizlerin ustune cokup bagrilasi.

  hozaaaan hozan, agzimiza sictin hozan.
 • insanın içini acıtma potansiyeli çok yüksek sözlere sahip olan... türkü desem olmaz. şarkı desem hafif kalır. ağıt desem, bak bilemedim şimdi, nasıl olur ki? içimi yaktınız içimi!