şükela:  tümü | bugün
 • gesellschaft für musikalische aufführungs. http://www.gema.de/engl
 • almanya'da müzik alanındaki telif kuruluşu.
  bu ülkedeki turkish döner restoranlarından, türk gece kulüplerine, türkçe yayın yapan radyo ve televizyonlardan, türk düğün salonlarına kadar müzik çalan her yerden telif toplayıp, bunları türk eser sahiplerine göndermek yerine*, yasal bir katekulli yapıp* alman eser sahiplerine dağıtan kartel kuruluş.
  bu telif dağıtımının türkiye'ye ulaşamamasının bir nedeni de türk plak şirketlerinin almanya'da sattıkları cd ve kasetlerin çoğunluğunun yasadışı yöntemlerle pazarlanması ve almanya'daki türk konserlerinin organizatörlerinin yanlış ve eksik bildirimleri ile zarar ziyan beyanlarıdır.
  (bkz: vg werbung)
  (bkz: msg)
  (bkz: mesam)
  ayrıca :
  (bkz: telif hakki/#6187501)
  (bkz: turkiye muzik piyasasi/#5203573)
 • aldığım 2500mah ve 4lü pil doldurma aletinin markası.
 • lazca'da dağ anlamına gelen sözcük.
 • almanya'da bir okulda çalınan istiklal marşı nedeniyle telif talep eden alman telif kuruluşu. detaylı haber şurada:

  http://www.radikal.com.tr/…02.12.2010&categoryid=98

  (bkz: hey hey hey amcacığım taşı sıksam suyunu çıkarırım)
 • 1 ocak 2011 itibariyla telif hakki kapsamindaki bir parcanin notalarini kagida basip ogrencilerine dagitan anaokullarindan telif ücreti isteyecek kurulus.
  http://www.dw-world.de/…article/0,,14741186,00.html

  gezle birlikte alman ekonomisinin lokomotifini olustururlar.
 • sayesinde, youtube'daki videoların yarısından fazlasını izleyemediğimiz kuruluş.. yemin ediyorum gına geldi artık ha.
 • uzun süredir müzik icerikli youtube videolarina giremedigim zamanlar www.hidemyass.com sitesine girip, linki yapistirarak vidyoyu izleme gibi eziyeti bana cektiren kurum.

  benim gibi bu dertten muzdarip olanlar, yeni kesfettigim bir metod ile cok daha rahat "sansürsüz" youtube erisimine sahip olabilirler. bunun icin sadece bir eklenti kurmaniz yeterli. chrome veya firefox kullaniyorsaniz, stealthy eklentisini kurarak bir tikla bu eklentiyi aktif edip yine bir tikla kapatabilir, istediginiz zaman istediginiz videoyu izleyebilirsiniz.

  bu chrome eklentisi:

  https://chrome.google.com/…bonmpbhdaanjkmedikadnoje

  bu da firefox eklentisi:

  https://addons.mozilla.org/…firefox/addon/stealthy/

  daha detayli bilgi icin

  (bkz: stealthy)

  edit:

  alternatif olarak proxmate eklentisi de is görüyor.

  detayli bilgi ve tarayiciniza eklemek icin:

  http://proxmate.dave.cx/

  edit:

  ikinci alternatif ve benim de suan kullandigim zenmate eklentisi:

  https://chrome.google.com/…fnichfpabhfomcebme?hl=en
 • bu gema yüzünden almanya'dan türkiye'ye gelince "oh beeee şöyle bi ağzımın tadıyla youtube'a gireyim" oluyorum. düşün yani.

  ayrıca "musikalische aufführungs" diye bir şey yoktur, açılımı "gesellschaft für musikalische aufführungs- und mechanische vervielfältigungsrechte" yani "müzikal temsil ve mekanik çoğaltım hakları derneği" gibi bir şey. gördüğünüz gibi adında bile hayır yok.
 • ceza kesmedigi, para istemedigi site hemen hemen kalmadi. adamlari tek tek barlari lokolleri gezip para toplamaya devam ederken, büyük muzik dinlemeye imkan veren siteleri de bezdirdi artik. youtube da script mi koydurdular, özel account mu aldilar bilmiyorum, milyonlarca video alman ip adresi sahiplerine kapali durumda. hic bir uydurma ve abarti olmaksizin, arkadasin kendisinin bestelemis ve amatör bir ortamda calmis oldugu video´ya bile yasak getirmistir. böyle olaganüstü über kontrol sistemleri var.

  bugün de en sonunda grooveshark pes etmis, almanya´dan ayak cekmistir. sitelerine kusura bakmayin biz de istemezdik ama kibar iletilerinizi bunlara iletin minvalinde bir not düsmüslerdir.

  heil gema!