şükela:  tümü | bugün
 • çocukken hiç kaçırmadığım bi diziydi, karaşimşekten sonra çıkmıştı çöl kumunda yürürken bıraktığı ayak izleri hala aklımda
 • abd'de 1976 yılında çekilmiş bir dizi olmasına rağmen, ülkemize 80'lerin ortalarında uğrayabilmiş dizi. h.g wells'in görünmez adam kitabından bayağı bi üfürülerek yaratılmıştır. aslen casus olan bu arkadaş'ın kendisini görünmez yapabilen şahane bir saati vardır ve ancak gelin görün ki yalnızca 15 sn görünmez kalmak zorundadır. aksi taktirde süre dolunca, kendisi sonsuza kadar görünmez olarak kalmaya mahkum olacaktır.
  biz de her bölüm heyecanla izlerdik kendisini, ay şimdi sonsuza kadar görünmez olacak, doldu 13 sn oldu falan diye... bi halt olmazdı tabii kendisine.
 • jerry bruckheimer'ın yapimciligini ustlenecegi, yapim ve vizyon tarihi su an icin belirsiz olan film. mel gibson'la birlikte anilan projede, yasli bir suikastci ile onun genc bir klonunun mucadelesi anlatilacakmis. klon, asil adami oldurup onun yerine gecmeye calisiyormus da falan da filan.
 • bir sözlük yazarı.
 • aynı zamanda içinde bulunduğumuz yıl gösterime girmesi beklenen film.
 • 4 ekim 2019'da vizyona girecek olan ang lee filmi. will smith, filmin başrol oyuncusu. jerry bruckheimer, filmin yapımcısı.

  https://www.sinemia.com/…gemini-man-iddiali-geliyor
 • mary elizabeth winstead ve clive owen da rol alacağı film.

  https://www.imdb.com/title/tt1025100
 • "insan gözünün farkedebildiği maksimum fps 60 değil miydi?"

  değildi.

  "amaç ne acaba?"

  amaç, seni yalan-yanlış bilgilerinden kurtarmak.

  insan gözü görüntüyü 1000 fps ye kadar algılayabildiği için, 25 fps-120 fps arasındaki farkın kolaylıkla anlaşılabileceği filmdir. göz veya beyinle ilgili bir probleminiz yoksa tabii... zaten öyle bir şey varsa sinemaya değil, hastaneye gitmeniz lazım.
 • 30 yıllık proje (idi). 1996'da yazılmış, o zaman jerry bruckheimer (dönemin en popüler yapımcısı) tony scott'ın yönetmenliğinde bu filmi yapmak istemişti ama teknoloji henüz fazla gelişmediği için, daha doğrusu teknoloji öykünün gerisinde olduğu için film çekilemedi. 2000'lere gelince curtin hanson, daha sonra joe carnahan filmi yönetmek istemiş ama film gene çekim aşamasına geçememişti. tabii yönetmenler kadar başrol de sürekli değişiyordu. harrison ford, mel gibson, clint eastwood, sean connery, nic cage gibi pek çok oyuncunun adı anıldı projeyle. orijinal senaryoyu, yani 96'da yazılmış taslağı daha sonra 7 senarist baştan yazmış sırayla. proje çekilemeyince nasıl ki yönetmen ve başroller değiştiyse senarist de değişti. senaristler arasında andrew niccol, brian helgeland, david benioff (got'un senaristi) da yer almış.

  projenin geçmişi bu şekilde. tabii hep yazıyorum, genelde pek çok senarist tarafından defalarca yazılmış filmler iyi çıkmıyor. bu yüzden gemini man'e dair beklentim pek yok. zaten konu da bir aksiyon filmi için bile aşırı basit: çok yetenekli bir suikastçı yaşlanınca patronu tarafından klonlandığını, kendisinden 25 yıl genç olan klonuyla hayatı için mücadele etmek zorunda olduğunu öğreniyor, olaylar gelişiyor -umarım-. fragman da matah değil. ang lee bir süredir iyi filmler yapamıyor. ha life of pi'yla oscar aldı ama bu filmi başarılı bulduğumu söyleyemem, zaten önceki filmi billy ray de epey kötü bir film olup çıkmıştı. lee gene teknolojiyi geliştirmeye kendisini adamış, ama umarım bu kez öyküyü boşlamamıştır. önceki filminde olan tam da buydu. teknoya o kadar çok odaklandı ki senaryonun dandikliğini, filmin kafası karışık kurgusunu fark edemedi. neyse kötü eleştiriler almazsa daha ziyade mary elizabeth winstead için gidip izlerim.
 • fragmanı çıkmış, pek bir şeye benzemiyor. will smith'in gençliğinin yüzünde uygulanan cgi da leş...

  (bkz: https://youtu.be/abyjignbsj0)