şükela:  tümü | bugün
 • "sayın başbakan,

  bizler; müslüman, hristiyan, yahudi ya da zerdüşti, alevi veya şafii, dindar ya da dinsiz, ateist veya agnostik, laikliğin gerekliliğine yürekten inanan genç ve akademisyenler olarak dindar ve muhafazakar bir gençlik yetiştirmeye dair son açıklamalarınızı son derece tehlikeli ve ürkütücü buluyoruz.

  turan dursun'un fikirlerinden dolayı katledilmesi, aziz nesin'in maruz kaldığı baskılar, maraş ve sivas katliamları ve son olarak rahip santoro ve zirve yayınevi cinayetleri hafızalarımızda bu kadar tazeyken, toplumu inanç üzerinden bölen, dahası yüzbinlerce vatandaşımızın benimsediği ateizmi tüm kötülüklerin anası olarak hedef gösteren ayrımcı söyleminiz bizim açımızdan kabul edilemez. bir başbakan olarak sizin, tüm vatandaşlarınıza eşit mesafede yaklaşmanız gerektiğini ve bu tutumun demokrasinin birincil şartı olduğunu hatırlatırız.

  öte yandan, çok zor şartlar altında ve her an istismara açık şekilde yaşayan sokak çocuklarını (medya adı ile tinerci çocukları) söyleminizle bir kez daha yaralamanızı kınıyoruz. bu çocukların bulundukları koşullar "maneviyat eksikliğinin" değil, sizin de on yıldır yönetiminde olduğunuz ülkemizin derin sosyal ve ekonomik sorunlarının sonucudur.

  sayın başbakan,

  sizin görev ve sorumluluğunuz, öncelikli değeri insan ve doğa sevgisi olan ve eleştirel düşünebilen nesillerin yetişebilmesi için gerekli eğitim olanaklarının herkese eşit bir şekilde sunulabilmesi ve tüm bireylerin insanlık onuruna yaraşır bir yaşam sürmeleri için gereken koşulları sağlamaktır.

  son olarak, bu metni imzalarken hapislerde tutsak yatan yüzün üzerinde gazeteci, binlerce siyasetçi, milletvekilleri, büşra hocamız ve beş yüzden fazla öğrenci arkadaşımızın durumundan endişe duyuyor ve tam da bu korku heyulasını yıkmak için imzamızı atıyoruz.

  saygılarımızla,"

  imza

  http://www.dilekceonline.com/…nlerden_babakana_yant
 • gönülden destekledigim ve imzaladigim, duyurulmasi desteklenmesi gereken bir metin...
 • (bkz: ürkmek)
  zöge:(bkz: ürkmemek)
 • altına imzamı attığım kampanya. sosyal medyadan yayılabildiği kadar yayılması gerek.
 • yuregi kardeslik icin atan her insan evladinin korkmadan altina imzasini atmasi gereken bir metin olmus. destekliyorum.
 • öte yandan, çok zor şartlar altında ve her an istismara açık şekilde yaşayan sokak çocuklarını (medya adı ile tinerci çocukları) söyleminizle bir kez daha yaralamanızı kınıyoruz. bu çocukların bulundukları koşullar "maneviyat eksikliğinin" değil, sizin de on yıldır yönetiminde olduğunuz ülkemizin derin sosyal ve ekonomik sorunlarının sonucudur.

  yazmış oldukları bu paragraf ile beni benden alan bildiridir.

  ve birçok gencin bildiriyi imzalamak üzere siteye tıkladığını ve ulan başıma ya bişey gelirse diyerekten imzalamadığını kestirir gibiyim.
 • çok yerinde bir hareket ve
  benzer bir çabanın yaklaşmakta olan savaş için de gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum
 • şu zamanda bu kadar güzel ve düşünerek yazılmış bir eleştiri metninden gurur duyduğumu söylemek isterim. temiz kalmış, akli selim olmayı seçebilmiş ve ayrım yapmamış bireylerin aydınlık, ışık saçan metnidir.
 • sadece genç akademisyenler değil, master ve doktora öğrencileri ve her yaştan bilim insanının destek verdiği, kapsayıcı bir imza kampanyası.

  bir ülkenin yönetilenleri, kendi oyları ile ülkeyi yönetme yetkisi verdikleri kişileri eleştirme, onların yanlışlarını haykırma ve gerektiğinde yetkilerini -oy vermeyerek- ellerinden alma hakkına sahiptir. bu demokratik hakka dayanarak dahil oldukları her türlü eylem meşrudur. kimse korkak alıştırmamalıdır kendini.
 • insana sadece insan olduğu için değer veren herkesin imzalaması gerek. çok haklı noktalara parmak bastığı bariz gerçeğini dillendirmek bile abes.