• ve ellerinden bir şey gelmemesi. çok üzücü ve bu isyanı çok iyi anlıyorum. çaresizlik çok zor bir şey. suç işleniyorsa kesinlikle cezasının olacağının bu toplumun beynine girmesi gerekiyor. bugün cumhurbaşkanına neden kolay kolay kimse hakaret etmiyor? ederse az ya da çok ceza alacağını biliyor çünkü. diğer bütün suçlarda da böyle olmalı. insanlar rahat. bir korkuları yok. bunun bir şekilde kırılması lazım.

kadın, çocukken de mi böyleydi, biz mi görmüyorduk diyor. bazıları buna cevap olarak vardı da teknoloji yetersizliğinden biz görmüyorduk diyor. ben böyle düşünmüyorum. bundan 10 sene önce de teknoloji hayatımızın ortasındaydı ama bu kadar üst üste habere denk geldiğimizi ben hatırlamıyorum. dolayısıyla çok net bir şekilde kötüye gidiyoruz.

bu olay için söylemiyorum ama polisin tavrı da başka bir konu. ilgilenmemeye yeminliler sanki. sokakta bi huzursuzluk yaşıyoruz mesela. bir gelip ilgilenseler çözülecek belki ama uğraşmıyorlar. şahit olduğum bir örnek, bir yakınımın arabası çalınmıştı. karakola gidip durumu bildirdi. arabanızı kimin çaldığını bulamayız demişler. sonra bu yakınım savcı olan oğluna anlattı durumu. oğlu da bulacaksınız dedi. sonuç? araba da kimin çaldığı da akşamına bulundu.

başka bir örnek. o da idare ile ilgili. bir vergi hesap hatası sorunumuz oldu. gittik idareyle konuşuyoruz. borca itiraz ediyoruz, bu borç bu kadar değil diye ki vergi müdürüne anlatıyoruz bunu. adam ilgilenmek istemiyor. kimden ne koparabilirsek kâr mantığıyla çalıştıkları için... o zamanlar hesap uzmanı unvanı kalkmamıştı. bu unvana sahip bir yakınımıza bildirdik öyle çözüldü. vergi müdürünün cevabı ne? "siz neden ankara'da tanıdığınız olduğunu söylemiyorsunuz?" lafa bak...

iş mi şimdi bu? sonuç almak için illa daha nüfuzlu birini mi devreye sokacak insanlar? daha nüfuzlu birini tanımıyorlarsa ne olacak? memleketin tüm kurumları yozlaşıyor. böyle adalet, böyle düzen olur mu?
  • bu leş kesime dün bir vergi indirimi daha geldi. elimden geldiğince bunlardan alışveriş yapmıyorum. zincir marketler, zincir mağazaları tercih ediyorum. azalarak biteceksiniz inşallah. gerçi olaydaki nakliyeci esnaf tamamen kayıt dışı çalışıyormuş. muhtemelen düzenli rüşvetini verip bölgeyi sahipleniyorlar ve başlarına o yüzden birşey gelmiyor idari anlamda da.
  • ülkemiz için sıradanlaşan bir suç olan şiddetin cezaya dönüşebilmesi için sosyal medyada yankı bulması gerekiyor. sözlük önemli bir araç, üstümüze düşen görevi yapalım. başlık yukarı.
  • ülkede her saniye her an bir yerlerde şiddet eylemi gerçekleşiyor.

insan düşünmeden edemiyor. geçen aylarda hapishaneyi boşaltmışlardı. kadınlar twitter'da ağlıyordu; kocam için özgürlük, çocuğumun babası için özgürlük diye. buna alkış tutan mallar da vardı. hırsızı, serserisi, tecavüzcüsü beşse on oldu. hiçbir ceza almıyorlar, al ülkeyi yak desen yakacaklar. öyle çirkin bir yozlaşma ve öfke var. hakikaten üzücü. hayatı boyunca fiziksel şiddet görmemiş bir birey olarak gece kabuslarıma girmeye başladı. on yıl sonra açlık oyunları gibi hayatta kalmak için birbirimizi avlayacağız.
  • ülkede nasıl bir yozlaşmanın, cehaletin ve zorbalığın egemen hale geldiğinin sayısız kanıtından biridir.

böyle soysuzlar ve şehir eşkıyaları için jandarma dayağı cennetten çıkmadır.
  • ayıp ya, insan tenhada döver.
  • dayak yiyen çiftin kendi dükkanı değil mi?.sonuçta kendi dükkanin önü,kendi dükkanının önunü kapatacağından kendini bağlar.duyanda scania r620 uzun römorklu tır parketti sanır.
    umarım bunu yapanlar cezalarını çeker.mahkemeye verilseler kendilerini adalete göstereni ,kurşunlarlar gibi bir intiba oluşmadı da değil.tez zamanda bu homo austrepicusların soyunun tükenmesi dilegiyle.
    not:homo neandertalis demedim.bunlara neanderhal demek ,dolaylı yoldan günümüz insanına hakarettir
  • yazık canım ülkeme, böyle orospu çocuklarıyı doldu.
  • eğitimin özellikle son on sekiz yılda azıya alınan, ama gerçekte 10 kasım 1938'den başlayan bir süreç içinde bilinçli olarak nasıl bozulduğunu görüyoruz ve neden bozulduğunu da biliyoruz değil mi, sağduyusunu yitirmemiş arkadaşlar? siz bizi geldiğimiz gibi gönderdiğimizi sanıyorsunuz, ama biz nah gidiyoruz, yüz yıl içinde göreceksiniz size o lozan'ı nasıl seve seve yeniden yedireceğimizi ve sevr'i yeniden uygulatacığımızı... diyorlar batılı "müttefiklerimiz".
  • sorumlusu ülkeyi yönetenlerdir.

şiddetin iyisi kötü olmaz ama bu ... belki sizi öldürebilirdi. şimdi bir şeyler yazacağım. yine hesap uçurulur.
hesabın var mı? giriş yap